Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

Tomyfrok

Třikrát příjemně překvapen, jednou vítečně pobaven a zbytek průměr a níž. Taková ta klasika, že HBO točí to lepší z české seriálové tvorby nemusí platit za každou cenu. Všechny postavy jsou ve svých charakterech striktně jednostranně vyprofilované, snad aby nikdo ani za mák nezapochyboval o jejich roli a filmovém údělu. Tím pak vznikají scény, které ničím nepřekvapí, ba co víc, mnohdy jsou trapné a nesmyslné. Těch lepších (většinou za vystoupení Jitky Čvančarové) je jen co by se za nehet vešlo. Uměle pak působí totální propojení postav v jeden příběh, byť to jako ústřední motiv ještě beru. Jen je to nějak podivně seskládaný, často jen pro oko. Celkově je to ale ukoukatelný, těch třicet minut je akorát a pro nějakou nudu k žehlení je to asi lepší jak leckajá "VéKáVéčka" či "Růžovka". Takže jako jo, jen to hanit by bylo příliš podlé, nicméně tohle Hřebejkovi prostě nejde a zvlášť závěr série je absolutně mimo. Asi už je tlačil čas. Nebo že by dvířka pro další řadu? To snad ani ne. (50 %) ()

Billie777

Jasně, není to úplně stoprocentní a víte co? Já tenhle seriál zkoukla CELÝ za JEDEN sobotní DEN a vůbec jsem se nenudila, ba naopak. Ze začátku jsem nic takového nečekala a od prvního dílu mě to chytlo a nemohla jsem to zastavit. Kromě toho, že všichni hrály úžasně (hlavně Hynek Čermák a Anička Geislerová) a postavy byli krásně propracované, tak je to prostě návykové, navíc se skvěle příjemnou stopáží a naprosto chytlavou úvodní písničkou od Vladivojny. Celá ta vztahová skládačka do sebe navíc úžasně zapadla a neokoukaný herec Jiří Havelka je fakt sympaťák. Mám jen jednu negativní poznámku - skončilo na trochu moc otevřeně. Ale možná je to dobře. ()

Gekacuk

Tentokrát se režisér Hřebejk držel svých amerických vzorů, kde se v seriálech o mezilidských vztazích o sexu opravdu hodně kecá. Je otázka, jestli je v našich podmínkách takovéto nadlehčené osudové seriály vůbec potřeba točit. Vždyť americká produkce dokáže případné mezery v programech televizních stanic bohatě zaplnit. Ale budiž. Když už se Hřebejk do tohoto žánru pustil, vytvořil víceméně průměrný produkt, který místy i pobaví. Dokázal do seriálu zlákat i osobnosti, které v těchto formátech běžně nepůsobí. Děj se točí kolem 4 hlavních postav – Geislerová, Polívková, Čvančarová, Čermák – 3 frustrované ženy a jeden neskutečný hajzlík-pohodář. Seriál může běžnému divákovi zpříjemnit večer, ale kdyby ho neviděl, nic zásadního by mu nescházelo. Po shlédnutí dalších dílů musím přiznat, že se mi tohle dílko více zalíbilo. Zápletky jsou v našich končinách originální a neotřelé. Zvyšuji na 4 hvězdy. ()

Necrotongue

Seriál mě v žádném případě nenaplnil nadšením. První sezóna byla ještě mírně nadprůměrná, přinesla množství humorných momentů, ale i celou řadu zklamání a nepřesvědčivých hereckých výkonů, ve druhé řadě došlo ke značnému poklesu kvality, ubylo kvalitního humoru a celá sezóna se stala jaksi těžkopádnější a nemile předvídatelnou. Jediným pevným bodem obou řad, tím pádem i celého seriálu, byl Hynek Čermák, který neustále podával perfektní výkon a po celou dobu mě skvěle bavil. ()

Kovaja

Takový seriál je na naše území hoodně nadstandartní.Vše se točí pouze kolem vztahú a sexu.Moc povedené jsou vykusovačky Čvančarky a Kolesárky.Kolik asi holky dostali za tuhle podívanou.Nicméně musím říct že tahouny seriálu jsou A.Geislerová,J.Havelka,R.Holub .A.Geislerová si mě svojí rolí hoodně získala na svoji stranu:-)) ()

• Natáčení seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka má padla v listopadu 2013. (Zdroj: HBO)
  • Když Karel (Radek Holub) opravuje Emě (Anna Polívková) pod stolem počítač, Ema má na stole zapnutý iMac od společnosti Apple, což je počítač tzv. AiO (vše v jednom) a klasické PC pod stolem tedy postrádá smysl. (Fash)