Reklama

Reklama

VOD (1)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

joker.george 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podivoval jsem se, jak důstojně se podařilo seriál zakončit, ale stejně jsem musel zamáčknout slzu, když jsem si uvědomil, jak by to vypadalo, kdyby došlo na celou sérii. Veškeré chyby totiž pramení z omezené časové dotace. Musí se skákat z místa na místo, děj je zkratkovitý a některé postavy dostanou minimální prostor. Ale to, co jsem měl rád, zůstalo a já bych se tu znovu rozplýval nad tím, čím mě Sense8 tolik uhranulo. Přestože jsem si poslední oslavnou půlhodina užil, tak bych ji raději ještě věnoval vyprávění. Jako poděkování fanouškovi mi totiž bohatě stačily závěrečné titulky, kde jsem mohl vzpomínat. (Netflix) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Wachowskis museli ísť na to ináč, keďže vedeli, že tak skoro ukončujú seriál. Základom bolo dôveryhodne zakončiť ústrednú dejovú linku, takže tie niektoré súkromné sa vyústenia nedočkali. Čo je možno aj dobre, fabulu o tom, či vyhral Van Damn voľby alebo ako dopadol Litov film v Hollywoode si v podstate môžeme domyslieť podľa vlastnej chuti. Trochu to tam chýba, ale je to tak nakrútené, že to nepôsobí ako chyba. Na mňa je zavŕšenie seriálu až príliš akčné a príliš komiksovo nereálne. Občas síce niekto schytá guľku, ale stále som mal dojem, že postavy sú v Matrixe a vedia o tom, že "there is no bullet". Záverečné posedeníčko pod Eiffelovkou bolo dojímavé, lepšou, a v tomto prípade aj zavŕšením súkromnej dejovej línie dvojice postáv, tvorcovia seriál ukončiť nemohli. Pripájam celú verziu piesne, pri ktorej si to osmička a ich parťáci poriadne užili. https://www.youtube.com/watch?v=iTKJ_itifQg ()

Reklama

mcb 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obdivuhodné zakončení jednoho fenoménu, v němž už snad diváky zajímalo cokoliv kromě ústřední žánrové zápletky. Když ji konečně Lana Wachowski v tomto dvou a půl hodinovém díle završí, přichází na řadu konečně to, pro co si diváci Sense8 skutečně zamilovali: interakce mezi postavami, střihové montáže, hudební čísla a orgie. To nejlepší možné dildo pro fanoušky (zasvěcení pochopí). ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Minulou epizodu jsem pochválil za příjemné překvapení, tentokrát jsem byl tak zklamán, že jsem málem hodnotil jen dvojkou. Mezi zápory závěrečného dílu jsem zařadil neschopnost obětovat kteroukoli z hlavních postav, vyprávění pana Hoye o událostech na věži (to už byl přímo výsměch), trojjedinou matku (hodně, hodně neoriginální nápad), svatbu i další divné soft porno. Navíc jsem ten vrtulník vyhlížel už od té doby, co přivezl Felix Wolfgangovi dárek. To bylo fakt nechutně předvídatelné. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je mnoho seriálů, které si zasloužily důstojné finále. Ale málokterý si ho zasloužil více, než Sense8. I přes všechny výtky, které bych směřoval především k velmi urychlenému odvyprávění "dějové" části, kde tvůrci shrnuli 3 série do jedné dlouhé epizody, jsem si si finále užil. A teprve až tady jsem si opravdu uvědomil, co tím vším chtěly sestry Wachowské vlastně říci. Sense8 není seriál pro LGBT komunitu, Sense8 je důležitý seriálový mílník pro všechny diváky bez rozdílu věku, rasy, pohlaví, národnosti či sexuální orientace. Tohle není vůbec o sci-fi. Sci-fi prvek tu funguje spíše jako nástroj k tomu, aby měli tvůrci volnost vyprávět. Ukázat to, čeho všeho by mohlo lidstvo dosáhnout, kdyby zahodilo veškerou nenávist, přetvářku a předsudky. Kdyby se svět zbavil veškerého zla v lidech zakořeněného. Ano, je to zidealizované, nesmírně patetické (někdo by řekl sluníčkářské a to je přesně záměr), ale zároveň úžasně odvážné, volnomyšlenkářské, ve své podstatě strašně krásné a poněkud dojemné. Jednoduchá myšlenka dotažená do dokonalosti precizní filmařinou. Fanoušci dostali krásný dárek na rozloučenou a já za to Netflixu děkuju. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama