Reklama

Reklama

Sowon

Trailer 1

V příběhu, v jehož jádru tkví pravda o chladné skutečnosti mnoha lidí, se jen po malých dětských krůčcích pohybuje sotva osmiletá Se-won (Re Lee). Ta se na svět kolem sebe dívá i přes tíživou ekonomickou situaci rodičů, zatížených dvojím zaměstnáním a nevyzpytatelnou ekonomickou krizí, očima nadšené dívenky, očekávající za každým rohem klauna s červeným nosem či jiné radostné povyražení. Svět kolem ní hýří pestrými barvami a poletujícími úsměvy. Její mysl krouží vysoko v oblacích, když v tom se její naděje mění v živoucí peklo, když je jednoho deštivého rána, přesně takového, jaké si každý z nás dokáže při pohledu za okenní tabuli sám představit, oslovena neznámým vrávorajícím mužem. Její dětská důvěřivost ji přivádí na scestí, z něhož vede cesta jen k utrpení a nepolevující bolesti, provázející ji po celý zbytek života. Se-won je neznámým mužem na blízkém opuštěném staveništi krutě zbita a sexuálně zneužita. Díky mobilnímu telefonu je dívenka schopna dovolat se policii. Na záchranu podlomeného psychického zdraví, doprovázející ji jako bludný stín, je však již pozdě. Sexuálně zneužité dívence je po sérii operačních zákroků sděleno množství a výše fyziologických problémů, orientujících se na fatálně poškozené oblasti vývodu tlustého střeva, s nimiž se bude muset potýkat až do konce svého života. A zatímco se dívenka nachází v péči lékařů, policie zatýká podezřelého. (Conspi)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (119)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Je iba vecou náhody, že som v rozpätí dvoch dní zhliadol dva mimoriadne kórejské filmy. Odlišné, a predsa niečím podobné. Oba disponovali silným príbehom, ktorý ma zorientoval smerom k premýšľaniu o message, ako o filmových atribútoch. Aj Sowon zdôraznil môj názor, že štát chráni viac nároky zločincov, ako vzniknuté potreby obetí a ich rodín. Zločincovi poskytne právnu pomoc, ktorá sa limitne blíži spolupáchateľstvu, a obeti, ktorú nedokázal ochrániť, aj keď disponuje všetkými potrebnými prostriedkami, nezabezpečí ani náhradu výdavkov, ktoré rodina obete má. Pri kriminálnych deliktoch preferujem jednoduché riešenia (za vraždu poprava, za znásilnenie dieťaťa kastrácia a za zlodejinu náhrada škody prostredníctvom primerane dlhého pobytu v pracovnom tábore). Ľudí je 8 miliárd a tých pár eliminovaných zločincov by nikomu nechýbalo. Film som vnímal so všetkými kladmi i zápormi. Ocenil som výber hlavnej predstaviteľky a zvyškami chrupu som škrípal pri činnosti justície. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! "Tak dlouho se chodí se žlutým deštníkem do školy, až se anál utrhne." Umístění ve zdejší třístovce nejlepších bývá obvykle zárukou nadstandardního diváckého zážitku. Za okny v současnosti sice panují takřka až pouštní teploty, přesto se tvůrcům podařilo mi mnohokrát vyvolat zimomriavky. Neskutečně intenzivní a brutálně zahraná podívaná, a to včetně dětských rolí. Ksicht zlého pána si uchovám zřejmě dlouho v paměti. Něco tak odporného by žádný scénárista nevymyslel. Tohle musel napsat sám život, který byl v tomto případě naprosto nemilosrdný. Pokud jste doteď byli milovníky druhé (alternativní) cesty při postelových hrátkách, tak vám mohu zaručit, že se na hodně dlouho dobu, ne-li navždy, zabydlíte o pár centimetrů vedle. Trošku jsem se děsil toho, že holčička nebude schopná identifikovat násilnického úchyláka, vzhledem k tomu, že tam všichni vypadají stejně a bude jí třeba ukázat namísto obličejů kartičky s pohlavními nástroji daných pánů. Při závěrečném soudním přelíčení rozproudil moji mysl výrok pána, že při jízdě autem je alkohol považován za násobitel trestu, kdežto v případně násilných činů jako polehčující okolnost. Zvláštní svět, ve kterém žijeme. 12letý trest je poté výsměchem, který zajisté zvedl adrenalin nejednomu diváku. Pravděpodobně nejemotivnější, nejzajímavější a vůbec nejlepší film jihokorejské produkce, jaký byl mým očím a uším dosud dopřán. ()

Reklama

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Silný téma, silný momenty, dobří herci. Citečků a melodramatičnosti je tu ale zejména v závěru moc. Ačkoliv chápu, že Korejci mají k látce intenzivnější přístup a tamnější mentalita se od té západní v mnohém liší, tady bylo slziček, křičení a tklivýho vrzání na housličky tolik, že jsem chtěl ubodat smyčcem nejen hlavního padoucha. Zbytek je ovšem fajn. 5/10 ()

O.Peta 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době jsem zase zabloudil do Asie. Na to jak málo šancí ode mě dostane, tak ji nemůžu křivdit, kvalitou to snad nikdy nebyl žádný propadák, spíš naopak. U So-won není problém dostat se do děje, protože má tak silný téma, který musí chytnout každýho diváka. Ta malá holčička byla úplně úžasná. Musí být složitý pracovat s dětmi ve filmech s takovou tématikou a vysvětlovat jim, co mají zahrát. Postupně mě film položil na lopatky a z vývoje vztahu mezi otcem a dcerou a opětovné nacházení cesty k sobě jsem prostě taky vyměknul, že nemůžu dát nižší hodnocení. Slabší povahy si určitě pobrečí. Já jen nedoporučuji koukat na film ve dvě ráno, po takové emotivní náloži se těžko usíná. 90% ()

NinonL 

všechny recenze uživatele

Nesmírně obětaví rodiče se vyrovnávají s tragédií, která se stala jejich malé dceři. Potýkají se s finančními problémy, s byrokracií i s justicí. Netušila jsem, že i v Jižní Korei mají vrazi a zločinci více práv, než oběti. Je to příběh ze života, celkem dobře natočený i zahraný, ale na to, že je to 249. nejlepší film na ČSFD, jsem trochu zklamaná. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (3)

  • Filmovým námětem je skutečný případ znásilnění osmileté dívky, který se odehrál v Jižní Koreji v prosinci roku 2008. Rozuzlení případu si vyžádalo značný nesouhlas a pohoršení veřejnosti, neboť usvědčený sériový násilník tehdy obdržel rozsudek ve výši dvanáctiletého pobytu za mřížemi. Dětské herečce Re Lee bylo v době natáčení snímku sedm let, tedy o rok méně než skutečné dívce v době spáchání násilného činu. (Conspi)
  • Snímek získal spoustu cen od kritiků, na druhou stranu však vyvolal i diskuzi o tom, jestli je vhodné takto využít skutečnou lidskou tragédii. (ČSFD)

Reklama

Reklama