Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

Shakers

Jasné, niekto si môže povedať, že o každom športovcovi, ktorý "predčasne odišiel" by sa dal zbúchať nejaký dokument, ale toto má fakt emócie a Paľo si to rozhodne zaslúži. Samozrejme ide predovšetkým o to, kto má rád tento šport a hlavne umenie legendárnej 38-smičky. Jeho celoživotné úsilie nebolo zbytočné ... Díky Ti. Requiescat in pace. 100% - 5* ()

Pedross800

Vynikající dokument který dělá výjimečným osa příběhu v podobě dlouhé cesty manželky na místo neštěstí prokládané vzpomínkami přátel z dětství i dospělosti, rodinou, samotnými hokejisty a spoustou skvělých hokejových akcí. Hodně se u toho člověk zasměje, ale na konci má co dělat aby udržel tvář tvrdáka i když není Slovák. Taky jsem už zapomněl jak moc dobře pod vedením Pavola hráli na OH ve Vancouveru a že nebyli moc daleko od toho aby prožili i své vlastní "Nagano". Silný příběh jednoho obyčejně neobyčejného sportovce s velkým srdcem, který si takovou poctu v podobě skvělého dokumentu plně zasloužil. ()

campix

Pavol Demitra byl nejen pro nás hokejové fanoušky legendou a jeho tragický skon společně s dalšími hráči hokejové Jaroslavle včetně tří našich výborný hráčů zatřásl naším hokejovým světem. Tak tu máme dokument, který by nám měl přiblížit život tohoto hokejového velikána. Nechybí zde naprosto nic, co by správný dokument měl mít. Výpovědi rodiny, přátel, spoluhráčů. Silné momenty v kariéře a srdceryvný konec. ()

heyda

Výborný dokument, který shrnuje hokejový i osobní život slovenské legendy Pavola Demitry. Osobně se mi ale nelíbí, že takový typ dokumentu, který už z principu bude mít vysoké hodnocení, zabírá místo v TOPCE. Asi by měly být dokumenty postaveny do zvláštního žebříčku, ale toť jen můj názor. Jinak ale všem doporučuju, tohle by měl vidět každý fanoušek nejen slovenského hokeje. :) ()

vander19

Čo sa dá ku tomuto napísať? Palo "Demo" Demitra opäť raz spojil národ a vypredal celé kino, ktoré po konci nadšene aplaudovalo. Je pozitívne, že je to robené v takom veselom duchu. Sú tam fakt príjemné historky a určite je ešte mnoho takých čo sa nedali publikovať. Som bol prekvapený ako dobre jeho pani Manželka vypadá, oproti starších záberom z roku 2013 je to veľká zmena. Dokonca sa dosť často počas tohto dokumentu zasmiala. Mňa ako veľkého fanúšika NHL potešilo mnoho informácií, ktoré človek nemá možnosť vidieť v bežne dostupných zdrojoch. Je to fakt pekne spravené a väčšinu času skôr človeka vedú myšlienky ku smiechu ako ku slzám. ()

• Dano Dangl začal projekt financovať najskôr z vlastných zdrojov a sponzori sa začali pridávať až keď bol projekt už rozbehnutý. (TeddyBearik)
  • V deň premiéry si prišlo film do slovenských kín pozrieť 10 815 divákov, za prvý víkend naň zavítalo celkovo 49 314 ľudí. Ide tak o najnavštevovanejší otvárací víkend slovenského filmu v jeho novodobej histórii. Rebríček miest v návštevnosti viedlo suverénne mesto Trenčín, odkiaľ Demitra vyštartoval do veľkého hokeja. (Lebensmittel)
  • Prvá klapka padla v auguste 2012 s Ľubomírom Višňovským. Natáčanie sa ukončilo druhý decembrový týždeň 2013 s Petrom Šťastným. Film sa nakrúcal v Spojených štátoch amerických, Česku, Rusku - Jaroslavľ a na Slovensku. (kacer4)

PF 2015

PF 2015