Transformers: Poslední rytíř

• USA Transformers: The Last Knight (více)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima. (Cinemart)

vafio3r

Tento film je pro mě zklamáním. Bohužel si musíme přiznat, že tahle ze začátku slibná série (myslím první tři díly, které byly výborné) by měla skončit dokud to ještě jde. Film má naprosto hloupý příběh a asi desáté oživení Megatrona mě už opravdu přestává bavit. Kromě toho nechápu, jak je možné, že s filmem o velkých transformujících robotech mi nepřišla zajímavá ani jedna akční scéna. V celku mi film přišel velmi nudný, a už vůbec nechápu, jak mohl někdo vytvořit tak pitomý scénář. Doufám, že přijde aspoň trochu normální díl, ve kterém se celá série zakončí, a tak na tento díl budu moci zapomenut. Dávám velice těsné **. ()

Nikolas__

Hudba, efekty a akce jsou velmi vydařené a moc pěkné se na to kouká / ovšem film celkové je natahovaný tak dementním způsobem... Je to nehorázná sračka prostě :/ ()

infernet

Jakou legendu asi mistr Hollý úd Michael Bay a jeho trans-roboti znásilní příště... Zhruba 3/4 filmu se mi chtělo zvracet. Jedna hvězda za anglickou prdelku a za sira Anthonyho, kterýmu to snad dali jako veřejně prospěšný práce, protože jinak nechápu, co tam dělal. Celý je to jenom hodně drahá a úplně zbytečná kravina pro čínské náctileté. Sorry, tenhle popcorn nežeru. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Dejvecd

Skvelé vizuálne efekty, fakt úžasné. Všetko ostatné bola nepozerateľná sračka, ale tie efekty fakt uhranuli a sú v podstate jedinou vecou kvôli ktorej tomuto filmu nedám 2/10. // Asi v živote som si nesťažoval na tak extrémne špatný strih, ktorý bol totálne chaotický a celé to kvôli nemu absolútne nedávalo zmysel. To si Michael Bay nemôže postrážiť strihača alebo čo, pretože reálne som mal niekedy pocit, že v tom filme sú aj scény, ktoré pravdepodobne mali byť vystrihnuté, pretože to vyzerá ako keby sa v nich herci len pripravovali na to, že budú hrať. A to ani nerozprávam o tom že niektoré scény, ktoré po sebe nasledovali vôbec nedávali zmysel. Celkovo ani celý ten príbeh moc nedával rozum, keďže film je strašne, krátky na to aby nám vyrozprával, to čo nám chce vyrozprávať, bez toho aby divákov nebolela hlava. Jo a ešte chcem dodať, že prehovory Transformerov sa mi vôbec nehodili do niektorých scén. Ako sorry ale Optimus si tam beží cez bojové pole a do toho si tam niečo vypráva? Mám taký pocit, že ten dabing Transformerov nebol miestami úplne správne vložený do filmu. Vo výsledku je ten film extrémnou sračkou, ale aspoň, to má fakt úžasné, až prelomové efekty a skvostné akčné scény. 5/10 (Videné v IMAX) ()

Veskoslav

1. Scénář psal generátor náhodných slov nebo opice na koksu. 2. Neskutečně dlouhý blábol. Neskutečně. 3. Marku, vyser se na to. Je to trapas. A za co 2 hvězdy? Za masakr středověkých rytířů, Antonyho a pak klasika bitvy Transformerů. ()

rysafi

S nesmírným studem zde přiznávám, že jsem tu nejblbější sračku viděl od začátku až do konce a dodávám, že si tu jednu hvězdu zaslouží. ()

TR4XY_CZ

Neměl jsem moc v plánu na tohle psát recenzi, ale po shlédnutí tohohle bůhvíco prostě nemůžu jinak. Nedokážu moc slovy vyjádřit jak moc špatný tento film je a jak Michael Bay dokázal tuhle série zabít už podruhé. Po shlédnutí Age of Extincion jsem si říkal, že horší to snad už být nemůže. Ó jak já jsem se mýlil. Dáme stranou to, že ve filmu skoro nic nedává smysl a je to jen další Bayův "výbušný" výplach, jako většina jeho filmů. Většina postav je dost nudná, Optimus dělá píčoviny, ostatní Autoboti prostě "existují", z Megatrona je opět slabý kokot, jediné zábavné a trochu zajímavé postavy jsou Cogman a ten děda Witwicky (bohužel film je tak na hovno, že si ani nepamatuju jeho křestní jméno) a Cade tu má klišé romanci s Viviane Wembley, která tu slouží akorát jako další "Megan Fox". Film si vytahuje z prdele další MacGuffiny a v celku sere na události z předchozích filmů. Už i ty souboje a akční scény zklamaly. Vizuál vzato ale pořád pěkný. Stejně tak hudba. A samozřejmě se tu zase opakují zápletky, které jsme už mnohokrát viděli v předchozích filmech. Tedy lidé zas nemají rádi Autoboty, dokonce i pomáhají Deceptikonům, Cybertron se zase vrací k Zemi, plus další přepisování dějin, tentokrát i legendy o Artušovi. Zábavné už to vůbec není. Je to prostě špatná záležitost tenhle film. 2/10 Nashle! ()

cimrman2.

Jedno se musí Michaelu Bayovi nechat - vždycky uměl vybrat do této série sexy auta a ještě lepší holky! Tranformeří série je u konce a popravdě jsem rád že to mám za sebou. První dva díly jsem hltal každou minutu. Trojka byla už o dost slabší. Čtyřka byla dno a pětka z toho dna jen lehce povylezla. Takhle pátý díl za mě o dost lepší než než čtverka už tady není ten pro mě otravný pár ze čtyřky a Mark Wahlberg se může v klidu 151 minut oťukávat s angličankou Laurou Haddock. Anthony Hopkins tomu dodal drive. Typického Baye - akce a soubojů kov na kov máme mnoho jako vždy. Spoilery: Finální proslov Optima zakončení série bych ohodnotil na 50% zvonec a pohádky je konec a já jedu dál. ()

Pete1790

Spokojenost. Celkem se mi zamlouvá odklon od hlubokých monologů, které nás ovšem zcela neminou, ale tak nějak jsou lépe stravitelné. První polovina filmu se nese v odlehčeném duchu a přicházející temnotu rozbíjí povedené hlášky, s příchodem zla se změní tón filmu. Po minulém filmu jsme se (konečně) dočkali restartu série. ()

CRAZYGOBLIN

Michaele nezklamal si! Byla to úžasná podívaná. Mně se zatím líbily všechny díly a myslím že Bay je na digitální podívanou skutečně expert. Vždy posune úroveň filmu o něco více. Nikdy mě tyto filmy nezklamali a těším se na další! :) 5* ()

8laci8

Rozhodně lepší než předchozí díl, bavil jsem se, viděl jsem 3D verzi a efekty se mi moc líbily... Nechybělo samozřejmě hodně akce, spousta zajímavých nápadů, jako např. bullet time, hodně zajímavých transformerů, spousta vtipných hlášek. Pro fanoušky série Transformers si myslím, že to nebude žádné zklamání, za sebe říkám lepší čtyřka (8/10) ()

Tomko87

Začnem takto. Bayovy už totálne zajebalo na tú hlavu. Tak prestrelenú dĺžku filmu som hádam ani nezažil. Ako vážne takú hodinu a pol by som z času vyhodil. Hlavne dejovú linku tej krpatej frndy. To že príbeh, vlastne aj scenár bude hlúpy som čakal. Veď aj prvý Transformeri neboli na oskara. No tu je výnimočne jebnutý. Artuš, druhá svetová vojna ? Antony Hopkins mi vo filme prišiel akože čo tu kurva robím ? Jáj už viem. Nemám na rožky tak zoberem toto. Aspoň konečná bitka bola fantastická. Tam sa krásne vyhrali. Už chápem tie recenzie a to že film prepadá. Bay ty kokot. Takto si doničiť vlastne dielo. Gratuluj si so Scottom. .. P,S : Labilný anglický robo komorník bol najlepší charakter vo filme ()

cortez

Hm. Místy nesouvislé a občas děj preskakuje - jako by některé scény prostě vynechali. Vsuvka s dětmi a s holčičkou jsou absolutně zbytečné. Jsou tam jen pro to, aby se v tom zhlédly i děti. Pátrání do minulosti se snaží být zajímavé ala šifra mistra Leonarda, opět občas bez hlubší logiky. Romantické scenky s kráskou opět aby nalakali další část publika. Co chybi? Něco ala 50odstinu šedi? Studentici co vyhuluji trávu? Nebo tteba ze by začali v nějaké části filmu i zpivat? :/ No tak jedine za co bych dal ty 2 hvězdy tak asi za efekty a Wahlberga a trochu za prekvapeni v podobě Hopkinse. ()

hufnagel

Hodne a zbytočne prepálené.Počas prvej hodiny som aj zaspal.Ja neviem ,ale čo je veľa to je veľa.Asi štúdio potrebuje blockbustre podľa úspešných predošlých dielov.Money,money,money. ()

Pepe1783

Obrovské zklamání, obrovská nuda a slátanina... toto byla poslední Transformeří kapka...víc už to snad zkazit nejde.... Po opětovném shlédnutím měním hodnocení na dvě.. Nejhorší díl z celé série.. ()

Bezejmený

První tři filmy série patří mezi mé hodně oblíbené. Nejsem nejvíce nadšen z jedničky, ale naopak si myslím, že až do trojky série stoupá. ALe pak přišel ústup ze slávy se čtyřkou a teď i taková zklamavší pětka. Ne že by to byl špatný film. Triky a akce je pořád celkem fajn, jen je to na film od Michaela Baye prostě málo. A celkem nuda. Robotí ninja sluha je super, Laura i Isabela super a Walhberg s Hopkinsem taky slušní. Vizuální stránka je stále úžasná, ale ne tak moc, jak bych od Baye čekal. A to je celé. Mytologie (zvláště druhá světová) je prostě prachbídná a akce nepřínáší žádné pozoruhodné momenty, žádné oblety, žádné zpomalovačky... prostě nic Bayovského. Film od mého nejoblíbenějšího režiséra a takové zklamání. Je to hodně zdlouhavé. Viděno v IMAX 3D. ()

Optical

Bay se utrhl ze řetězu a začal oživovat mrtvé postavy bez jakéhokoliv vysvětlení, prostě tu jsou a basta. Logické lapsy jsou u Míši na denním pořádku a The Last Knight jich nabídne požehnaně. Pak do tohoto guláše vmíchame nové postavy, porno profesorku, nějaké děti, nové robůtky, nějaké to žánrové klišé a promícháme. Přidáme víc explozí i chaosu, jelikož scénář prakticky neexistuje. Scény se jen ve střižně poskládají tak, aby dávaly alespoň nějaký náznak děje a máme hotovo. Transformers se mohou servírovat nebohému publiku. Chuťovka za jedna hvězdu (vizuál), ale k odpadu má blíž. Tentokrát jsem ani nepočítal americké vlajky ve scénách, už je to jedno. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (více)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (více)