Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

blackrain

Krásný film, který byl úsměvný, ale i dojemný. Všechno v něm bylo odvyprávěno s takovou lehkostí, nadhledem a velkou dávkou lidskosti. Vždycky mě nakopne a pohladí po duši. Vlastně na mě zapůsobí úplně stejně jako Forrest Gump. Pokud bych si někdy měla vybrat mezi těmito dvěma filmy, tak se budu rozhodovat velmi těžce. Kathy Bates byla výborná a stejně tak Jessica Tendy. Předlohu jsem nečetla. Budu to muset udělat. Towanda. ()

tron

Skvelý film, môj obľúbený. Väčšina mužov sa VYPRÁŽANÝCH ZELENÝCH PARADAJOK bojí. Titulné i podporné úlohy hrajú samé ženy. „Poriadne“ tu účinkujú v podstate len dvaja chlapi, z nich jedného rozseká na sračky vlak behom prvej polhodiny a druhý len sedí pred televízorom a prejedá sa. Inak baby, kam len pozriete. Chichocú sa z malých mužských penisov (a máte pocit, že by sa chichotali aj z veľkých) a pobehujú po kuchyni v celofáne. Snímka vznikla podľa knihy spisovateľky a tá zároveň (s ďalšou) ženou napísala scenár. Že to režíroval chlap, je v podstate neuveriteľné. Film je to úžasný: smutný i veselý, tragický i bizarný, celofánový i čokoládový, obohatený nostalgickou atmosférou čias, kedy ešte neboli cesty plné áut (a ak ste na nich nejaké stretli, zatrúbili ste im alebo ste na šoférov aspoň kývli) a človek mohol chodiť bosý a nebáť sa, do čoho stúpi. Prípadne mohol niekoho rafinovane zabiť a ono sa to v tej dobe „nejako" stratilo. A možno aj nie. Trocha ako (ženské?) PRI MNE STOJ! (ale možno aj nie). ()

chelseaman22

Koza běhá po kolejích a ženská na ní čumí, přičemž do sebe rve už druhou oplatku Kit Katu. "Víte, že mi nedávno vzali žlučník? Nechali si ho tam v zavařovačce." Nevrlé děvčátko po ránu: "Kašlu na všechny, kdo by taky chodil v takhle staromódních šatech?!" Holčička dělá prasátka na oddávajícího baptistu zatímco bečka sní o tom, jak se celá zabalí do celofánu a budu popíjet Moet z oblasti Champagne. Manžel na manželku: "Uhni, máš tlustý sklo." Reakce na vysypaný nákup po podlaze: "A je po nádivce." Ty sráče z Ku-Klux-Klanu bych pěkně postavil do řady a stínal jim hlavy jako Starkové zběhům z NIGHT WATCH. "Seženu si samopal, ustřelím jim pinďoury, a pak zakážu modelky pod 60 kilogramů." Americký policejní aparát nejspíš nemá co řešit, jelikož jeden inspektor je na domnělém místě činu 5 let, než si rozmyslí své obvinění a odtáhne zpět směr "rodná hrouda". Fascinující faktory v soudní síni: Věšák na klobouky a člen poroty si k montérkám vzal kravatu. "Schovávám si čokolády po celém bytě. Čokoláda vám přeci neublíží! Jedna ne, ale když já jich sním deset (brekot). Já už si nedohlídnu ani na svou vagínu. Ale děvenko, s tímhle já vám nepomůžu." Až samotný konec nastínil, co se stalo s tím věčně násilnickým parchantem - Big Joe ho prostě ZGRILOVAL, a pak servíroval hostům, jenž se jen olizovali. Celý film je reklamu na obezitu, ale kvituji to, že SMAŽENÁ ZELENÁ RAJČATA ještě v Prostřeno! nebyla, ergo dobrý nápad na předkrm! 86% Celosvětový výdělek k 4. 5. 2013: $119,418,501, což je 10,85 násobek budgetu ()

nascendi

Videl som niekoľko filmov z prostredia amerického Juhu. Aj tento k nim patrí a predsa sa od nich líši. Je veľmi pestrý. Pri troche pozornosti je v ňom možné nájsť množstvo znakov a motívov. Našťastie medzi nimi chýba ten neznesiteľný americký pátos to nabubrelé vlastenectvo a naopak vtedajší rasizmus je uveriteľný. Okrem pestrosti a vrstevnatého príbehu sú devízou herečky, okolo ktorých sa film točí. A tiež úžasná výprava, ktorá nezanedbala žiadne detaily, čo ocenil najmä kameraman. Aj keď sú štyri hviezdičky pomerne slabé, nie sú nezaslúžené. ()

castor

Z nadšené čtenářky, největší obdivovatelky literární Misery a pečovatelky se o rok později stala nespokojená manželka žijící ve stereotypu, která se nejprve zesměšňuje ve feministickém kurzu, aby se následně proměnila v moderní sebevědomou dámu. Pomůže jí k tomu dávný příběh na pokračování z prostředí amerického jihu o velkém přátelství, pomstě a porozumění. Ovšem škoda, že tahle retrodetektivka je uhlazená a nepříliš účinná. Kathy Bates je jedním z lákadel téhle milé podívané, na kterou si dnes sice diváci asi už moc nevzpomenou, ale podobné laskavé kousky je fajn si tu a tam zopakovat. Ač bych ovšem na několika místech krátil. ()

• Casting Society if Amerika udělila Davidu Rubinovi cenu Artios za nejlepší casting pro hraný film. (Terva)
  • Režisér Jon Avnet počas natáčania premenoval Mary-Louise Parker na "Lou" a Mary Stuart Masterson na "Stu", pretože ich mená sú si veľmi podobné a on ich musel často oslovovať. (misterz)
  • Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)