Hpatrik

Ale jo, čistokrevná akce ve který se neřeší zbytečnosti, nechodí se dlouho kolem horký kaše ale jde se rovnou na věc. Keanu je cool a zabíjení rusáků velice uspokojující. ()

KafuR

Po tom až patetickém úvodním strachu podsvětí z pomsty Johna Wicka by si jeden skoro myslel, že má co dočinění s dalším Bournem, a přitom se jedná jenom o dalšího nájemného zabijáka, který by bez cizí pomoci několikrát ve filmu natáhl bačkoru. Žádné efektní a nápadité souboje, prostě rána do hlavy, což je zřejmě asi realističtější než jinde, ovšem ne tak divácky vděčné. Některé scénaristické nápady dobré (hotel,..), ale hodně z akce smrdí samoúčelností a snahy napasovat věci hrdinovi do karet. ()

AngelG

Ano, ano, je to naprosté klišé se vším všudy.. ale zatraceně ten Keanu se pro tyhle role narodil! :D Akční scény jsou skvěle natočené, choreografie nádherně šlape, není to přeplácené ani chudé. Keanu opravdu působí, že ví co dělá, není to jen drsňák s úšklebkem, který dělá pif paf a celá místnost padne. Jediné co bych asi vytkla, tak je obsazení Alfieho Allena jako jednoho ze záporáků. Ten jeho falešný ruský přízvuk mě trošku tahal za uši, tohle rozhodně nejsou postavy pro něj. Jinak ačkoliv tohle není zrovna typ filmu, který si normálně užívám, tak tady jsem se kupodivu docela dobře bavila + ten naprosto super soundtrack neměl skutečně chybu. ()

Kalimero13

Ten moment, kdy si uvědomíte, že nejede o vtip, a před vámi ještě hodina z 97 minutovýho filmu, vás vrátí do dětství, když jste seděli u stolu, večeře vám nechutnala a tak jste každý sousto žvýkali 10 minut a věděli, že tohle bude dlouhý večer. ()

rublik05

Stará dobrá poctivá akční řežba, kde se nehledí na nějaké dějové složitosti, logika jde tak trochu stranou, prim hrají především kulervoucí souboje a přestřelky, prvotřídně natočené a provedené, tempo filmu je přímo vražedné, užíval jsem si příjemně temnou atmosféru, potěšilo mě občas trochu humoru na odlehčení, míra brutality je tak akorát, herci jsou luxusní, nejvíc zaujme pochopitelně drsný mstitel Keanu Reeves, ale moc se povedl i hlavní záporák Michael Nyqvist. Jako takovou třešničku na dortu musím zmínit perfektní hudbu, která jednotlivé scény slušně podtrhuje. Jako zápor vnímám především poněkud jednodušší příběh, akce je občas trochu tuctová, taková méně nápaditá. John Wick je nicméně velice povedený a kvalitní akčňák, moc jsem si ho užil a určitě ho všem doporučuji. 8/10. ()

feryk

Něco tomu chybí, celé je to takové jednotvárné a film je doslova prošpikován hloupostma, ale i tak to mělo slušnou akční rychlost, možná díky tomu nemá horší hodnocení. ()

Ewík

Konečně akční film drsný jak šmirgl - nikdo se s nikým nepáře a hned bez sáhodlouhých proslovů zabíjí. Keanu se pohyboval jako baletka a užívala jsem si jeho soustředěnost, odhodlání a zaměření na cíl. Podtrženo skvělou hudbou přesně pro tento žánr. A musím říct, že mě i dost zaujala kamera - kompozice záběrů, podhledy, pohledy zblízka... Akčňák podle mého gusta. ()

Khamsin

To bylo tak blbý. Tak moc blbý. Naprosto zřejmá inspirace komiksy podobného ražení. Takže dialogy na úrovni základní školy a předvídatelný děj, kdy po 15 minutách bylo naprosto zřejmé, jak film bude probíhat a jak skončí. Kdyby této laciné tretce byl přidán alespoň humor nebo dechberoucí nevšední scény... ale ne.. ten film nemá nic, kromě Keanu Reevese a docela dobře vybrané hudby. >| ()

hrumsrt

To je tak, když se dva ostřílení kaskadéři jednou rozhodli, že ukážou filmovému světu, jak má vypadat porádný akční film.. Nejen, že se výsledek tomutu duo povedl, ale nakopli si vlastní režisérské kariéry, které jim pořád šlapou. Navíc, aspoň já to tak vidím, oživili i kariéru Keanu Reevese, který v téhle sérii jasně potvrzuje, že je akčním hrdinou svojí doby. Snímek John Wick je možná přímočarý až hanba, jeho příběh zrovna neoplývá žádnou nepředvídatelností a pro někoho by mohl zapadnout do šedého průměru, ale díky té špičkové akci si na něj hrozně rád vzpomínám... Zbožnuji ty situace, kdy se z obyčejného cápka vyloupne zkušený frajer, se kterým si nechcete zahrávat. A tím jsem vlastně popsal celý snímek. John Wick mimojiné nabízí moc zajímavý pohled do zabijácké subkultury, kterou tuším čerpá z nějakého komiksu, kdy především budova hotelu Continental má parádní tvář. Ale stejně tak ty jejich peníze, ta vzájemná autorita a profesní znalost, to vše dotváří obraz nám představovaného světa... Vždycky se říká, že si máš prověřit koho okrádáš, toho se nedrží namistrovanej Josef Tarasov, synáček jednoho ruskýho hlavouna. A že má zrovna opravdu smůlu, tak domeček, do kterého se dostane je akorát ten, kde bydlí jeden z nejlepších nájemných vrahů - náš John Wick, který si užívá odpočinku. Náš Jožka mu ukradne káru a k tomu všemu mu ještě zabije psa. Nemám rád násilí na zvířatech, a jak tam chutáček kňučí je vskutku nepříjemné. Není co naplat, důchod se odkládá, začíná vendeta.. Jakmile nám do toho hlavní hrdina zase šlápne, dostáváme naprosto špičkovou akci, kde s jakou efektností lítají kulky a Wick s až vtipnou lehkostí kosí vše, co má po cestě... Je hodně znát, že na filmu dělá někdo z branže, když každý ten pěstní střet má něco navíc. Efektní je i otravné měnění zásobníků... Pečlivá choreografie každého úderu a chvatu, to provází celý snímek, a právě proto patří mezi nejlepší filmové akční jízdy. I když je to celý možná malinko sluníčkové, jak všichni toho Wicka milují a umetají mu cestu za pomstou, tak to se zkrátka těžko soudí, když vy ty vztahy neznáte, nevíte, co jsou ty postavy zač. Je mi jasné, že John ty zabijáky zná a stejně tak, že pro ty Rusáky makal, a proto má mít ten střet nějakou osobnější rovinu, ale všechno je spíše řečeno, než ukázáno... Tak si pusťmě nadupaný playlist a šup, nebo počkat, on tam je vlastně taky. Kvalitní začátek jedné z posledních akčních sérii, kterou tu ještě máme! 85% ()

Urukhaj98

Film, který dost možná (alespoň v očích běžných diváků) spasil akční žánr a vyvedl ho zpět na vyslunní áčkového Hollywoodu. 8/10 ()

geek.ondra

Parádní akční hody s přitažlivým vizuálním podkresem. Zas tak odvařený z toho ale nejsem jelikož mimo akci tu nic zajímavého není a to ani trochu. 7/10 ()

pepa3rd

Tak jako není to zlé, ale na druhou stranu nic co by vybočovalo z průměru žánru a popravdě příliš nechápu to vysoké hodnocení tady. Nenašel jsem nic, co by tenhle film měl navíc proti podobným akčním jednohubkám. Poměrně stereotypní likvidace nepřátel jak z nějaké akční hry a jediným "ozvláštněním" je hlavní záporák vyobrazený jako docela sympatický děda. Popravdě, při akčním finále jsem usnul a musel film dokoukávat druhý den. 50 % ()

zberatel

McCalla mam rad, ale chybala mu prehladnost Wicka. Wicka mam radsej lebo je bohuzial mladsi a nepotrebuje 5 strihov na jeden uder a obranu. Hlasky skvele a akcia prehladna a uveritelna. "Ty si udrel mojho syna ? Ano. Z akeho dovodu ? Ukradol auto Johnu Wickovi. Aha." :D ()

dajana.ma

John Wick je neskutečně charakterní postava. Námět je sice jednoduchý, ale za to výborně propracovaný. Akční scény jsou zachyceny delšími záběry, což vůbec není na škodu. Keanu Reeves je pořád jednička :) ()

fichty91

Od chvíle, kdy jsem poprvý zahlíd ty ruský zmetky, jsem se těšil na Wickovu pomstu, kor po tom, co udělali tomu štěněti... několik povedených hlášek, akční scény vesměs skvělý, ať už ve Wickově domě nebo později v klubu - kde jsem tak trochu doufal, že film i skončí a Wick tam pozabíjí všechny ty šmejdy... bohužel se tak nestalo, což na jednu stranu chápu, film by pak měl sotva hodinu a deset minut... ale na stranu druhou už to šlo (z mýho pohledu) jen z kopce a tolik mě to nebavilo... takže dobrý, ale čekal jsem víc ()

0L0V0

Veľmi pekný vizuál, ale samotný film neprináša nič len akčnú sekvenciu ktorá je dobre natočená, hneď keď sa začneme baviť o priebehu deja zostáva táto téma prázdna. Žiaľ film netrpí tým, že je priemerný vďaka príbehu, ale akčnými scénami ktorých počítate koľko krát sa trafil do hlavy a koľko krát nie. Tým chcem povedať, že je toho veľa a človek si na to zvykne. Po 20 výstrele do hlavy už to nebolo tak vzrušujúce i keď každá akčná prestrelka bola natočená trošku inak. Raz sa strieľalo v jeho dome inokedy v bare a tak môžeme pokračovať priebehu celého filmu. Lokality na prestrelky boli rôznorodé a pekne vybraté žiaľ po zhliadnutí filmu všetko to čo do mňa bolo dávkované vyšumelo do 10 minút a pýtal som sa či som nadšený. Nadšený som bol maximálne z Keanu Reevesa lebo mu to pristalo a taktiež som bol nadšený aj za to, ako to bolo natočené, ale tým by som asi aj skončil. Myšlienku to nemalo žiadnu, na akciu si zvyknete po pol hodine a napätie ktoré by sa dalo krájať asi v tomto filme nenájdete. Priemerný film o ktorom ľudia strašne hovoria ma nedostal tak do kolien ako iných. Vychutnal som si to v kine samozrejme viacej ako doma na malej obrazovke. Bohužiaľ ako som už napísal vyšumelo to zo mňa skôr ako šumienka z pohára. 60% ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch