Syna.1990

Ten nikdo? Ten nikdo je John Wick. Keanu Reeves ve skvělé formě v "pravém" akčním filmu nabitém super hláškami, super scénami a velice slušnými hereckými výkony. Za mě jasné 4 hvězdy. ()

kiros179

Oceňuji pokus o přímočarou čistou akční jízdu, John tak kosí jednoho panáka za druhým a to v přímo nenasytné míře, z tohoto pohledu je to asi opravdu nejčistší akčňák poslední doby. Do první poloviny filmu bych neměl jedinou výtku, ale ve druhé polovině mě přišly všechny přestřelky jako opakování již viděného. Na konci člověku dojde jak trestuhodně jsou tam nevyužity postavy jako je Marcus (Dafoe) či Winston (McShane), což je vcelku škoda, protože dostat se trošku více do imaginárního světa těchto lidí, jejich kodexu o kterém se ve filmu lehce zmiňují by bylo docela zajímavé - raději bych sledoval tyto postavy než prefabrikovanou a nevýraznou Pekrinsovou. Suma sumárum dobrá akční žánrovka, ale první Taken to není. 65% ()

lucky.loo

S vypětím všech sil dokoukáno do konce s nadšenými hodnoceními se příliš neztotožňuji. Krom střílení prakticky bez příběhu a tentokrát jsem Reevsovi styl alá Komando ani moc nevěřil. Hodnocení: 30% ()

germiny

Takové 3,5 bych tomu dal ale zaokrouhlím to nahoru. Už jen díky těm musce carům ve filmu. Už jen z toho pohledu je to lepší než F&F :) A pak ten důraz na zlaté pravidlo všech gamerů - headshot ničím nenahradíš - sranda :) ()

hepi_

John Wick je plný protikladov. Na jednej strane je klišé v podobe daždivého pohrebu manželky, finálnej bitky prebiehajúcej v popredí mohutnej búrky a otravný product placement. Na druhej strane je to logicky vyskladaná zápletka, motív a akcia vďaka ktorej film odsýpa a divák sa nenudí. Žiaľ, výsledkom je film na jedno pozretie_výborný herci, skvelá kamera, akcia 75 % ()

Plastík

Nedal jsem odpad, protože tam hrál Wiliam Dafoe. A teď se ptám. Co to bylo za hloupost? Dával bych spoiler, kdybych se chtěl o tomto filmu rozepsat, a to se mi nechce. Protože jak vidím, přece jen to někdo bude žrát. A to lžící, že nestihne ani polykat. ()

jayman

1. Zvláštny, trochu obskúrny a akoby malý fantasy svet, fungujúci vnútri veľkého sveta, plný postavičiek, vlastných pravidiel a platidla ma veľmi bavil. 2 Dedko-odpratávač by si zaslúžil vlastný príbeh, aspoň mňa by teda zaujímal. 3. Synáčikovia mocných sú vždy rozmaznaný. 4. Krutý, rýchly, megaštýlový counters-strikeovský nášup posiela patetický final fight do prdele, preto dávam iba tri (sila posledného pocitu). 5. Nie som expert, ale zdalo sa mi, že kontaktné bojové scény boli slabé. A celkovo by som čakal viac "na doraz" akciu. 6. Idem si zahrať nejakú vraždičku. PS. Hej, asi potrebujem niečo viac, ako len (inteligentnú a fakt herne dokonalú) akciu. ()

carbono

Konečně film bez zbytečných vycpávek a proslovů. To moment je pro mě ignorování klasického klišé hodinových proslovů než někoho zastřelím (+ jedna hvězda). Ne. Prostě vidím cíl, tak pálím! Svěží akce, která vážně neurazí. ()

ratpile

Těžká akční pohoda v ryzí formě. Payback to opravdu není, ale co ztrácí Wick na uvěřitelnosti a stylu, nahrazuje skvělým castingem a nekašírovanou akcí. U akce bych se zastavil, protože konečně se nejednalo o létající šílenost a antigravitační kopy. Ženská se dokonce prala jako ženská, Keanu krvácel a vůbec to celé byla ukázka toho, že zábavná akce nemusí být obří zakázka pro Industrial Light & Magic. Scénář už tak funkční rozhodně není, ale osinu ze zadku mu s přehledem vytáhl Keane Reeves. Příliš toho nenamluví, ale svým charismatem bourá stopáž jak fousatý náklaďák. Nyqvist mu navíc v roli záporáka zdárně sekunduje, takže toho papír snese poměrně dost. Nečekal jsem nic a odcházím potěšen. ()

kirmakX6on

luxusní. 80% (pár chyb by se ale našlo -- za prvé, akčňák začíná tak nějak "psychologicky" ---škoda, že to nebylo trochu víc rozvinuto do dramatické roviny když už to teda načali, protože takhle to působí jen jako nudnej rozjezd, který je třeba přetrpět, aby začala řež. Přitom to, jak moc ho ranilo zabití štěněte je pochopitelné, vzhledem k tomu, že to byl posmrtný dar jeho zesnulé manželky s opravdu romantickým a dojemným průvodním dopisem...a to, že mu to stačilo, aby si vzal do hlavy, že musí za každou cenu zabít ty zlodějíčky, je sice z hlediska normálních lidí poněkud přepísklé, ale vzhledem k tomu, že šlo o nájemného zabijáka (tzn. člověk bez úcty k životu ostatních) ...a vzhledem k jisté arogantní marnivosti typické pro všechny mocné lidi, zvláště kriminálníky (což je dáno fyziologickým přebytkem dopaminu získaným v důsledku jejich životního stylu) ...bych řekl, že jeho chování a myšlení bylo (vztahujeme-li k normě u těchto sociopatů) naprosto přiměřené a rozhodně pochopitelné. Jinými slovy, mohlo se to vzít i vážně a seriózně...takhle jeho urputnost působí jen jako hloupá scénáristická záminka pro jatka...což je prostě škoda, film mohl mít i hlubší rovinu..mohla to být taková malá sonda do zabijákovi duše (zabijáci nejsou pouhý kinematografický výmysl, ale skutečně existují...podle mě by tudíž zasluhovali i vážnější zpracování !). Za druhý, pokud jde o bitky, občas to bylo tak, že nepřátelé Reevese na něj nabíhali s pěstmi (??!?!) nebo nožem (??!) hezky po jednom (???!!) a on je střílel do hlavy jak v nějaké pc-hře...zvláště ten souboj na začátku v jeho bytě byl trochu mimo.) ()

gicous

Milý Johne Wicku, bylo mi potěšením s Vámi strávit krátkou instruktáž, jak zabít a vykuchat, co nejvíce ruských zabijáků. Opravdu ukázková akce, při které jste všichni zaangažovaní předvedli prvotřídní výkon a přitom jste ukázali, že to všechno nemyslíte až tak úplně vážně, což je u akčních filmů věc nezbytná, ale u velké většiny tvůrců věc velice podceňovaná. Také bych chtěl popřát hlavnímu představiteli panu Reevesovi, ať mu tato chvíle, kdy je zase "in" vydrží, co možná nejdéle. Vzhledem k jeho filmografii, jsem k tomu ale velmi skeptický. Prvotřídní akce, jednoduchý děj a pes jako hlavní příčina všeho. Nuž co originalita se může hledat i ve zvířecí říši. 9/10 ()

RafaKrakal

Zabili mu psa, postřílí celou ruskou mafii, takto jednoduše by se dala popsat postava Johna Wicka. Keanu Reeves předvádí strhující akční jízdu, jež jako celek funguje naprosto dokonale a nemá nudných či zbytečných pasáží. Akční scény jsou natočeny mistrně a fanoušci akčních filmů si u nich rozhodně přijdou na své. Na to, že tento film natočil nováček v režisérské branži Chad Stahelski se jedná o bezesporu o nejpříjemnější překvapení minulého roku a pro mě o jeden z nejlepších akčních filmů posledních 10 let ()

Vocoun

Spokojenost. Další důkaz toho, že když se povede obsazení, atmosféra a hudba, není potřeba moc slov. Opravdu, protagonisté toho moc nenamluví ( výhoda pro překladatele :o) ). Jinak do filmu jsem šel kvůli Keanovi, kterému akční role docela svědčí. Úvodních 15 minut bylo potřebných pro navození atmosféry a pak už vlastně začala nonstop akce lemovaná slušným soundtrackem. Jasně, celý ten koncept zabijáka na odpočinku, kterého "něco" donutí jít zpět do akce je dost ohraný, ale když má film takové zběsilé tempo s jedním headshotem za druhým, tak proč ne :) To doklepávání všech načatých nepřátel mě fakt bavilo, jako kdybych zase hrál CS. Jinak to samozřejmě nemělo moc čím zaujmout (Až na pár skvělých vedlejších herců - Defoe, McShane). Docela se mi líbila i ta celá organizace kolem společnosti zabijáků - hotel, pravidla, "uklízeči", prostě celkově ta struktura dalšího světa, kde se platí zlatem. Pokud někomu vadí plytký scénář a nedostatek srdceryvných hereckých výkonů, nechť si pustí Královu řeč, či podobnou koninu. Já preferuju, když se ve filmu občas i něco stane. Pěkné 4 * a 78% PS: je strašně zajímavé, jak tu spousta lidí hořekuje nad absurdním a plytkým scénářem, ale u takového Avataru, kde nebyl příběh vůbec žádný a postavy taky ne, jim to nevadí... ()

JLH

Podvedli tě Johne, úplně na konci to píšou ... během natáčení tohoto filmu nebylo ublíženo žádnému zvířeti. ()

Olafsson

Parádní choreografie akčních scén a jejich spád vynahrazuje slabý děj a slabší herecké výkony... Za mě 4 hvězdy.. ()

dzberry

Útrpné a na hovno tyhle parodie... Toho pséčka byla škoda, moh si zahrát ještě i v nějakém ryze pejsánkovském ňufyfilmu, takhle už je z něj bohužel jen provařená psí mrtvola vhodná akorát jako stafáž do kafilérky. Akční "komedie" naposledy úspěšně zvládal BruWilda, ale to už je hooodně dávno... Ach jo. Zbytečný film. ()

Benjik

Kurva, tohle by nářez. To je první věta, která mě při tomhle filmu napadne. Prý si Kínu na tuhle roli nehodil, říkají. Já říkám, že jo, a kdo tvrdí něco jinýho, ať mu to řekne do očí, sakra. Zabiják přece může býti flegmatický a nevýrazný depresa, ne? Takže táhněte, po dlouhé době akční film, který má dokonalý akční scéný, adrenalinem našlapanou hudbu a důkaz, že i Baba Yaga může být pejskař. Jediný co zamrzelo byla častá sympatičnost "záporáků". Objektivně čtyři hvězdičky, protože dokonalý akčňák s ultra primitivní zápletkou. No, spíš "zápletkou". Dávám ale pět, protože jsem to viděl během pěti dnů třikrát, protože Kínu je má platonická láska, protože Theon a protože soundtrack a songy z filmu okamžitě letí na cédéčko a pořádně rozpálí moje autíčko, který sice není tak boží jako Wickovo, ale s touhle hudbou a mrazením z filmu si v něm tak božsky připadat opravdu budu. ()

Mamlas

Nejtěžší je vydržet začátek, pak se na to dá s mírným sebezapřením dívat. Ačkoli měl film jen hodinu třicet bez titulků, neobyčejně se to táhlo. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch