Trash

Moje receptory tento film nejspíš odmítly pobrat, jinak si nedokážu vysvětlit, proč se u mne nedostavilo stejné nadšení jako u zde hodnotící většiny. Whiplash na mě zapůsobil stejně nesympaticky, jako to pan režisér dokázal už v předchozím snímku Grand Piano. Svižná hudební čísla a záběry na blyštící se trubky toho moc nezachrání, když není co zachraňovat. Ale co, alespoň teď zpětně víc docením Billyho Elliota... Ten mi sice k srdci také moc nepřirostl, ale bubnující masochista jej svou tumpachovostí překonal na plné čáře. ()

marnold

Jesli se mi u Birdmana podobaly bynbny, tak tu zech z nich byl nadszony :) Nie dziwiym se ze Simmons je za tom role tak chwolony, aji mie se podobol. Zwratow tam bylo wiyncyj niz w kierymkolwiek akcznim filmie a o to nieczekaniejszych. Piyrsze se mi sice nie podobalo, ze chlapiec niechol dzieluche... ale na koncu to aspon bylo insze a dobrze to dopelnialo calom filozofie filmu. Kupa rezyserow by jich na koncu zas dalo do gromady a tak to wszystko pieknie do siebie zapadalo a gralo. ()

Lovely.Bones

Prakticky dokonalý film! Tomuhle nemůžu, snad až na směsici různých drobností, nic vytknout. Můj zážitek z tohoto jenom umocňuje to, že již 7 let hraji na bicí a dovolím si napsat, že se vtom alespoň trošku vyznám. Stejně tak v hudbě. Jediné, k čemu bych měl nějakou námitku, tak to je hlavní představitel Miles Teller, který mi je už z vícera jeho rolí velice nesympatický, ale to je pouze můj problém a na mém hodnocení by se to nemělo odrážet. Střih, kamera, hudba. Tohle všechno je tam naprosto dokonalé. Prostě vám to musím doporučit, protože mi přijde dobře, že se takhle kvalitní hudební film dostává mezi velké množství lidí. ()

IvoB

Na hodnocení filmů prostě žádná tabulka neexistuje. Whiplash je příběhově úplně primitivní, a svým "rozměrem" neodpovídá měřítkům význačných filmových gigantů. Na druhou stranu ale prodává své hlavní téma - příběh o bubeníkovi - tím nejlepším možným způsobem, bez dalších příběhových odboček. Z té hrstky postav navíc zcela jasně vyčnívá skvělý výkon J.K. Simmonse, ze kterého jde v roli pedanta opravdu respekt. Celý film se zaměřuje především na samotné cvičení a koncerty, které však mají až neuvěřitelně vygradované tempo a "drajv" - hlavně poslední scéna. Emoční působení a šponování napětí bylo tedy v tomto případě pro mě až překvapivě vysoké. Já zase tolik hudebních filmů neznám, ale kdyby se mě nyní někdo zeptal, který z nich je podle mě nejpůsobivější, Whiplash je teď mojí volbou. ()

Itar

Brilantní duel dvou osobností se zajímavým vyústěním. J.K. Simmons si film krade pro sebe, a to i přesto že Miles Teller nehraje vůbec špatně. Fletcher je jedna z nejzajímavějších a nejlépe zahraných postav za posledních pár let. ()

lucijelucije

Rozhodně velká poklona J. K. Simmonsovi a M. Tellerovi, který mě mimochodem nezklamal, má obrovský potenciál a fandím mu. Whiplasch je emocionální drama, které vás rozpumpuje. Výborná kamera a ten scénář..brrr..Jen tak dál Damiene =) Mimochodem ten závěr je naprosto úchvatný. ()

slunicko87

Herecké výkony byly přesvědčivé, ale hlavní myšlenka filmu je mi natolik vzdálená, že jsem chování jednotlivých postav nemohla vystát a celý film jsem tak jen nevěřícně a naštvaně kroutila hlavou. Závěrečné titulky mi úplně vyrazily dech, protože jsem je ještě opravdu nečekala a tak se mi jen stále dokola honilo hlavou: "To je opravdu všechno?" ()

Shimargh

Já se bavil, škoda, že ten afektovaný, egoistický kripl jim nedával ještě větší kapky, plavil jsem se na jeho nadávkách celý film. "Vypadáš jako leprikón! " "To tam hledáš hrnec se zlaťákama?!" "Ty buzerante jeden vykroucenej!" ()

kobe6

Hudební filmy rád vyhledávám a jazzovou scénu se snažím studovat jak je to možné, jelikož k tomuto žánru mám velký respekt. S realitou to asi opravdu nemá nic společné, ale Simmons je pro mě ztělesněním autority. Soundtrack je fantastický...co dodat ...pokud je Vám tato tematika, alespoň trochu blízká..neváhejte :) ()

Prochy38

Tento film bohužel komentuji s větším zpožděním, tak asi nebude tak dokonale autentický komentář k tehdejšímu zážitku. Ale podobný film se nezapomíná. Dvě hlavní postavy naprosto excelují ve svých rolích. K 5* mi chybělo jen málinko, možná větší vztah k hudbě jako takové. Ale užil jsem si to na 100% a fakt nemám slov. Závěr dokonalý. ()

Mo.

Takrka dokonale ztvarneni vztahu ucitele a zaka aneb jak nekoho dokopat k tomu, aby neco delal. [--] Whiplash neni film o hudbe, neni to film o tom, jak se naucit dobre hrat na hudebni nastroj a neni to film, kde by hudba hrala nejakou vyznamnou roli. Spis funguje jako prijemna kulisa a neco, kolem ceho se muze odehravat to skutecne podstatne. Misto hrani na bicí se mohl hlavni hrdina treba ucit programovat nebo behat maraton, scenar snimku a ustredni dilema by bylo stale stejne: Neboli jak z lidi vytriskat maximum a (v opacnem polu) stoji to vlastne cele za to...? Odpoved je jasna a Simmons si svym vykonem toho Oscara bez debat zaslouzil. ()

Darth Maul

Napriek tomu, že nedokážem pochopiť, prečo sa Andrew dobrovoľne rozhodol podstúpiť psychickú tortúru u nevyspytateľného Fletchera, viem si vychutnať silnú drámu založenú na surových emóciách. Damien Chazelle vytvoril úderný film o talentovaných ľuďoch, ktorí nekompromisne nasledujú svoje sny. Whiplash! ()

prezdivaka

Vždy mě bude iritovat to, že lidé potřebují vyhrocené emoce a čím víc tím lépe. O to víc si naše uznání zaslouží ti, co se bez toho obejdou. ()

Paldiny

Som hluchý ako poleno a ten jazz tiež nemám pod kožou, no toto bola jazda ako hrom. Učiteľ posadnutý dokonalosťou a chlapec, čo sa videl na predných stránkach novín. Obaja to rozbalili vo veľkom a ja sa väčšinu času potil ako keby som za tými bubnami sedel sám. Ani neviem, čo vychváliť skôr či nekompromisné praktiky výučby, nepredvídateľnosť, alebo s ňou spojený prerod hlavnej postavy. Jednoducho špička od začiatku do konca a filmárčina tej najvyššej úrovne. ()

MnamBuchta

Tak napnutý nervy jsem fakt dlouho neměl. Asi nejlepší hudební film, co jsem kdy viděl. Všechny ty emoce a scény jsem prociťoval s herci a soucítil s nimi. Skvělé komorní drama s malým počtem postav a míst. J.K. Simmons mi tenhle film fakt prodal a měl jsem chuť mu dát opravdu velkou ránu pěstí, že by to už nerozchodil. Hlavní představitel, kterého hraje Miles Teller tu odvádí také výborný výkon a posledních 5 minut jsem ani nedýchal jak to bylo nabité a plné hudební energie. Příběh kluka, který opravdu dřel a nechal a nenechal si srát na hlavu ale i přes to nad sebou nezlomil hůl. Fakt tleskám a už se těším až si to někdy dám znovu 10/10 ()

woodsman

co ti jebe toto co bolo J.K Simmons to je iny kokot blazen ako ich uraza to je neuveritelne clovek si mysli ze uz vsetko pocul ale toto je iny level boha a jak mu krvacali prsty neuveritelne ()

Rozjimatel

"I was there to push people beyond what's expected of them. I believe that is an absolute necessity."     Džezový thriller, tak by som nazval túto snímku, zaradenú v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. A nie je to ani trochu pekný film, napriek tomu ale nesmierne silný. Jeho nepríjemnosť spočíva v tom, že tu vlastne nie sú kladní hrdinovia, ani s jednou z dvoch hlavných postáv sa proste nedá príliš sympatizovať. Veď učiteľ hudby Fletcher (skvelý J.K. Simmons s Oscarom) je bezcitný, bezohľadný despota s božským komplexom a so záľubou v trýznení žiakov, Andrew (do role zapadajúci Miles Teller) je zase prehnane ambiciózny a nadmieru nesympatický mladík (jednoducho, s prepáčením, riadny čurák, správaním a dokonca i vzhľadom). Aspoňže tú nepríjemnosť vyvažuje to, že ten film je do veľkej miery aj o džezovej hudbe a to ma vždy zvykne potešiť (aj keď je tu toho bubnovania až priveľa, ale to je zase logické). Na filme sa mi inak veľmi páči tá jeho výstižná úvaha o nezdravej súťaživosti a o tom, kam až môže ľudí dohnať (výborne to dokumentuje hlavne scéna havárie a to, čo po nej nasledovalo). Ten film je taký plný napätia a negatívnej energie, že som pocítil veľkú úľavu pri tom skvelom závere s úžasným džezovým vystúpením (s krásnou skladnou "Caravan"), ktorý do toho všetkého vniesol nejaké to svetielko optimizmu.     "There are no two words in the English language more harmful than "good job"." ()

geimz

Opojný filmovo-hudobný zážitok, ktorý, rovnako ako hlavný hrdina, ide na 110% celú stopáž filmu a doslova nedá vydýchnuť až do dokonalého záveru. Pre mňa prekvapenie roka a hudobná a dramatická nálož, aká sa v kinematografii vidí len raz za pár rokov. ()

Mimomisu

Pro hudebnika povinnost a jedna hvezda navrch (coz je muj pripad). Ale jinak moc povrchni, zkratkovite a hlavne bez opravdovych emoci ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona