Nešpi

Naprosto ukázkově odporný J.K. Simmons kterému velmi slušně asistuje Miles Teller. Skvělá práce zvukařů a kameramanů. Pro mě jeden z nejlepších filmů tohohle, možná i předchozího roku. ()

polonius

Obecné nadšení nesdílím. Scénář je schematický tak, že víc už to průhlednější být nemůže. Herec ve VR - oprávněná nominace na Oskara. ()

Colchack

Síce mi k tomu niečo chýbalo, aby to bol plný počet hviezd, ale aj tak sa jedná o výnimočný kúsok, či už vo svojom žánry alebo celkovo. Skvele vygradovaný "boj" medzi učiteľom a žiakom s dokonalým finále. J.K. Simmons si pravdepodobne ide pre oscara. ()

boo-boo

Na rozdiel od klasických "hecovacích" filmov sa Whiplash nehrá na morálnu autoritu. Rozpráva o ambicióznosti, o pôvode a pomyselných hraniciach motivácie a takisto o cene, ktorú velikáni za prekročenie štandardu platia. Na hraciu plochu hodí dvoch psychopatov, postupne zmenšuje ich manipulačný priestor, tlačí na nich kým to ide a potom s úsmevom naservíruje výbušné finále. Či a ako ďaleko bol ten plešatý parchant za hranicou, to si už divák musí zosumarizovať sám. Film sa akémukoľvek súdu vyhýba - pojednáva o veciach aké sú, nie aké majú byť. ()

strixa

Příběh je předvídatelnej a scénář místama trochu pokulhává... ALE úchvatná hudba (!!!), to vypětí podaný se vším všudy a emoce vyhnaný do extrémů + výtečnej J.K. Simmons. Jak už kdosi zmiňoval, škoda, že je to evidentně točeno pro širší veřejnost, ten zbytečnej místama patos a občas trochu nelogický zvraty v chování hlavních postav to bohužel poněkud znehodnocujou. Ale za tu dokonalou hudební stránku jsou 4 hvězdy jasný. ()

sWONDER

Chazelle ukočíroval Whiplash bez problémov a jeho práca si zaslúži absolutórium. Bezpochyby aj ústredná dvojica, obaja sú fantastický a predvádzajú neskutočné divadlo. Simmons rulezz. Perfektný film, no nie pre každého. Ja som sa s ním celkom nestotožnil, ale kvalitu mu uprieť nemôžem. Jedno je však isté, jazz vie byť sakramentská drina. 80% ()

Kukolar

Jeden z ďalších dôkazov, že talent sám o sebe neznamená nič a o opaku ma nik nepresvedčí. Hard work je hard work a to sa oklamať nedá. Simmonsove šialené psychopatické autoritatívne vojenské správanie malo za cieľ dostať z človeka všetko to, čo v sebe ešte nenašiel. Najskôr som si myslel, že má všetko vopred premyslené, ku koncu to bol obyčajný zdochliak , aby som si nakoniec po neskutočnom sóle uvedomil, že to asi naozaj s tým chalaniskom myslel dobre. Nebyť Simmonsa, tak ma ten film asi až tak veľmi neodrovná, jeho výkon bol grandiózny, k čomu skvele zapadol Teller a film si zaslúži za všetkých 107 minút plnú pecku. ()

misar3

Ušlo to... Ne, bylo to faking awesome. Až sadistický dirigent vs. bubeník, to jsme tu ještě neměli. Oscarovka jak se patří. ()

Demonic189

Ešte sa mi nestalo aby som si pri filme musel dávať po tridsiatich minútach nutné pauzy. Nervy som mal totiž našponované ako guma v gatiach a každú chvíľu čakal, že vystrelí nejaký ten pravý hák! Snímok, na to, že v ňom prakticky hrajú iba 2 postavy je výborný, finále famózne, herecké výkony dychberúce (hrať je jedna vec, ale bubnovať, klobuk dole!), poteší i nejaký ten nečakaný twist, lenže čo ak je hlavná postava ten najnesympatickejšími šašo pod slnkom? Nebolo jednoducho komu fandiť, lebo jeho správanie a keci boli väčšinou na facku. Na druhej strane chcem na Oskarovom večere počuť "and the winner is ....J.K. Simmons!".. EDIT 9.5.2015...po druhom zhliadnutí jednoznačných 5*. NEUVERITELNY film. Záver človeka zakope do zadku OMNOHO viac, než deštrukčné orgie typu Avengers... ()

karlospr

Velmi povedený kousek. Herecký výkon hlavního hrdiny je opravdu kvalitní, ale přece jen musím uznat, že J.K. Simmons se mi líbil ještě víc. Opravdu skvělý děj, který mě pohltil, a to přesto, že nejsem nijak velkej fanda klasické hudby. Výborně promyšlené je odlehčování takových těch absurdních drsných scén povedenými komediálními prvky. Další plusbody dávám za překvapení, které tam je zakomponováno. Jednoduše film co má hlavu a patu a ještě pobaví. Jediné co mi trošku vadilo, byl ten přehnaně dlouhý konec, stačila by tak poloviční délka a mělo by to stejný efekt. ()

TSZ

Běduji tak často, ale musím zas: proč se podobné snímky nedají točit u nás? Stačí schopný režisér (v tomto případě dokonce třicetiletý!!!), velmi rozumný rozpočet a talentovaní herci...Whiplash by si zasloužil Oscara, už dlouho jsem to ničemu tak nepřál. ()

Shredder

Nekompromisny Simmons, absolutne netalentovany Teller a pribeh dvoch ambicioznych jedincov. Nedokazem sa prilis stotoznit s posolstvom filmu. Hlavna postava, arogantny, egocentricky, obmedzeny idiot je tak presvedceny o svojej genialnosti, ze je mu ukradnute, vsetko a kazdy okolo neho. Vysmieva sa z uspechov rodiny, lebo "duh nehovori sa o mne". Na druhej strane tu mame ucitela, ktory sa rozumie svojej praci, dokaze motivovat, ale nie bez toho zeby neustale na svojch studentov vrieskal, ze su faggoti, fuckeri, shits a podobne, v podstate vsetko vyjadroval cez svoju uctyhodnu zbierku urazok. A tiez sa dozvedame, ze uz neplati, ze najlepsie hudba je precitena, a pochadza z talentu, ktory sa rozvija, ale taka ktora je na 100% perfektna po technickej stranke. Cele to posobi velmi pekne len vdaka skvelej kamere (pochavala Meirovi), ale v zasade primitivny film, kde sa opakuju dve ci tri skladby dokolecka, pocuvame Simmonsov vreskor a sledujeme nemastneho-neslaneho Tellera, ktory herectvo zredukoval na pootvaranie oci. Velmi slabe 3*. ()

Neuge

Maximálně intenzivní a řádně upocené. Škoda, že nemám rád hudební filmy, ani jazz. Místy jsem si přál, aby už konečně dohráli - to samozřejmě neplatí o finále, které je brilantní. Možná kdyby tam místo trumpet a kontrabasu byly elektrický kytary za doprovodu upřimného blití do mikrofonu na téma rozervaných vnitřností a upalování pan, tak bych tu pátou hvězdu přihodil. ()

Lavinia

Příběh se zúženou perspektivou a klapkami na očích. Existuje jen studentík, "hrozivý" učitel, bubny a jazz. Nevidíme nic ze skutečného chodu školy-konzervatoře, která by si s takhle jednostranně zaměřenou výukou ani konzervatoř říkat nemohla. Soukromý život omezen na pár scén. Komunikace mezi spolužáky téměř žádná. Pouze koncentrace na chudáka žáka a sadistu učitele, bez skutečného závěru, vlastně bez nějaké pointy. Vzbuzuje dojem, že to točili úplní amatéři, co se týče skutečného povolání muzikanta nebo učitele. Další oscarová bublina. ()

J.e.r.e.c

Mám rád nekompromisní filmy, ostré, jako rána bičem. Ty, které mi nic nedarují, a pořádně mi zmalujou prdel. Whiplash je druhý letošní (podle české premiéry, jinak už loňský) pětihvězdičkový nářez a s tím prvním, Birdmanem, ho spojují mimo jiné mraky bubenických pasáží. Zde ovšem nikoliv jen jako hudební doprovod, ale jeden z ústředních motivů celého snímku. Půdorys příběhu chlapce, který si jde za svým snem, už tu byl mnohokrát, ale náplň, ta je úplně jinde. Žádný sraní; s láskou, egem, soucitem... pokud chceš něčeho dosáhnout, dej do toho maximum a na všechno/všechny ostatní se vykašli. Tady se totiž hraje o život. A J.K.Simmons dokáže motivovat takovým způsobem, že by k hranici 300 bpm dotlačil i Ringo Starra. P.S. Každé metalové dítě ví, že „Whiplash“ je legendární vál od Metallicy. Takže název filmu si přímo říkal o lehkou parodii. 90 % ()

syphoon

Herecké výkony daleko převyšují kvalitu zpracování celého filmu. Samotný závěr a asi 10ti minutová "splašená" bubnujicí scéna však stojí za to!!! 65% ()

liberita

Veľmi výnimočný film a zaslúžený Oscar pre Simmonsa za postavu šialeného perfekcionistu. Prekvapivo dobrý výkon však podáva aj Teller, známy doteraz predovšetkým z postáv trápnych blbov z komédií. A záver je skutočne pôsobivý a nečakaný, dostane vás do kolien. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona