Wicky

Komorně adrenalinová a dravá oscarovka s úderným střihem a kamerou (hlavně ve finále) a samozřejmě skvělým Simmonsem i Tellerem. Výtečná podívaná. (80%) ()

Chegi

Příjemný nízkorozpočtový snímek, který oslovil i mě - člověka bez jakéhokoliv náznaku hudebního sluchu, či talentu pro muziku. Mínusem je nesympatický hrdina, který se od svého učitele téměř neliší, a tak zde absentuje tradiční boj dobra a zla. Strhující výkon podává J. K. Simmons, do kterého bych to nikdy neřekl. Rozhodně jde o právoplatného favorita mezi loňskými filmy. ()

DonQ

Dvě věci mne překvapily (mile). 1) dosti tíživá atmosféra, jež provází takřka celý film a za 2) skutečnost, že zde není pozitivního hrdiny se kterým by se člověk ztotožnil. Tenhle střet dvou arogantních umělců mne proto docela bavil, ale k dokonalosti to má daleko. ()

charlie_ando

Totální válka na plátně v komorním dramatu režiséra Damiena Chazella, který je i autorem povedeného scénáře. Divák sleduje strhující příběh o vyhroceném konfliktu mezi učitelem a žákem, který vlastně není o hudbě, ale o obětech, odpírání a každodenním drilu, který při cestě za úspěchem přináší jen krev, pot a slzy. Duel nejvyšší kvality mezi holohlavým démonickým kapelníkem Terencem Fletcherem (J.K. Simmons) hledajícím nejlepší muzikanty a mladým bubeníkem Andrewem (Miles Teller), který má talent od boha, ale potřebuje ho ze sebe vydolovat. Celé je to vystavěno na hereckém umění ústřední dvojice, precizním dynamickém střihu a samozřejmě nesmím zapomenout na jazzovou muziku. Díky zručné hře světel mi J.K. Simmons připadal v některých letmých záběrech jako rohatý ďábel, který láká další nevinou duši do hudebního pekla „Povedu Tě, ale jen jestli mi za tu námahu stojíš a vymačkám z Tebe to nejlepší nebo Tě zlomím.“ Originální a strhující finále je zdařilou tečkou za touhle adrenalinovou nekompromisní jízdou. ()

Nassau

I was there to push people beyond what's expected of them. I believe that's an absolute necessity. Naprosto strhující film gradující famózní závěrečnou desetiminutovkou. Výborný Simmons, výborný Teller, výborný Chazelle a žádný prostor pro průměrnost. (8/10) ()

Rudinsky

V záplave doslovných, popisných, striktne mainstreamovo modelovaných a na pokusných premietaniach cizelovaných wanna be sračiek je Whiplash balzam na dušu. Malý veľký film a z tohtoročnej Oscarovej nádielky jednoznačný best of. ()

velkyvezir

Tellera jsem zaznamenal v Kouzlu přítomného okamžiku a vůbec mi nesedl. A tady? Neskutečně úžasný stejně jako Simmons (fakt je to ten debil ze Spidermana?), to je herecký koncert. A ten závěr, už jsem myslel, že ho dostal, ale on se vrátil, totálně ho znemožnil, aby si ho získal a dosáhli vzájemného respektu. A ta hudba... No prostě úžasná záležitost, neboli za málo peněz hodně muziky. ()

Jaccobos

Váhal jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem uznal, že nebudu film trestat za nedostatek dostatečně banální myšlenky, která mi neumožnila plně prožít tento kousek. Myslím, že jedním z podstatných znaků filmu je jeho nedostatečná srozumitelnost. A zde se nabízí dvě možnosti - pokud to, čemu jsem rozuměl bylo všechno - je to málo - i přes skvělé myšlenky je myšlenka "hard work makes succes" naopak až příliš banální. Před tímto odsouzením film chrání mlha, kterou vypustí tím, že příběh nedovypráví, nechá tam nezodpovězené otázky a recenzent, který by chtěl film úplně sepsout, naráží na každém kroku své kritiky na problém "to ale v tom filmu nebylo". Nebylo toho tam dost, abych si nechal prostor nad filmem uvažovat a nechat se jím inspirovat. Hodnota filmu je v jeho provokativnosti :) ()

Seti

(Koment obsahuje spoilery, takže kdo film neviděl, tak bacha) Pro mě takový Rocky styl za bicími. Skvěle napsané, parádně vygradované a finální "souboj" mezi Fletcherem a Andrewem - herecká a především umělecká laskomina, na níž je nejlepší konečné vyznění, kdy režisér nechává výsledek na divákovi. Herecky je film hodně našláplý, ale krom oceňovaného Simmonse bych vyzdvihl i Tellera, který nesleze z plátna (doslova) a film táhne s velkou jistotou a přehledem (a samozřejmě před tím, co skutečně předvádí za bicími, nelze než smeknout). V rámci scénáře však zcela nesouhlasím s propuštěním Fletchera z konzervatoře, jelikož vedl výběrovou elitní kapelu s těmi nejvyššími nároky, s níž měl také náležité výsledky, a jestli se někomu nelíbilo, jak je tam s ním zacházeno nebo z toho nebyl, tak se mohl sebrat a zalézt zpátky do standardní třídy, odkud vylezl. Hlavní hrdina se tedy dle mého názoru zachoval jako ublížená píča, když Fletchera napráskal, jelikož co jsem viděl já, tak ho na pokraj šílenství přivedla jeho vlastní ctižádost. Každopádně malý velký film loňského roku. ()

jirijost

Jazz příliš v lásce nemám a tak mi dlouho trvalo si k tomuhle filmu najít cestu, protože co si budeme povídat ta hudba tady hraje ústřední roli. Možná i proto mě Whiplash nijak nedokázal zaujmout, přijde mi že celý film táhne jen herecký výkon J.K. Simmonse, který si tady zahrál výbornou roli. Při každé jeho scéně jsem byl zvědavý co zase provede. Ta podoba s Olověnou vestou tu v něj opravdu je. Jinak ale nemůžu dát víc než tři, ten příběh je sice zajímavý ale přijde mi že mohl být využit mnohem více ale na to by musel asi být i hlavní hrdina trochu sympatičtější, já si k němu totiž během těch sto sedmi minut nedokázal utvořit žádný vztah. Možná je to i tím že Miles Tellera nemám zrovna v lásce, zatím mě nepřesvědčil ale je dobře že už se vrhnul i na něco jiného než jen bláznivé komedie. ()

matolas

Pre mňa asi prekvapenie roka, minimálne toho Oscarového. Vážne som si myslel, že nie je možné podobný príbeh vyrozprávať zaujímavo a podobne ako u Rivalov som sa zmýlil. Hudobne absolútna špička. A obe hlavné postavy fantastické. ()

dj-chrosto

Zasluzeny Oscar pre J.K. Simmonsa, spociatku vo mne budil respekt, potom uz len desivy strach. Pocas zaverecnej sceny pri skladbe Caravan som veru ani nedychal. Skvely film, ktory bol pravom nominovany na Oscara za najlepsi film. 9/10 ()

Eraserhead

Když si tak člověk přečte o čem to je: "devatenáctiletý kluk jde za svým snem stát se světoznámým bubeníkem", tak to působí jako něco, co tu bylo mockrát, v různým variacích (ať šlo o tanec, zpěv, atd...). Whiplash se ale nenechává zaškatulkovat a vymyká se hned v několika směrech. Má inteligentně napsaný scénář, střih a záběrování kamery se může směle rovnat s filmy Davida Finchera, má dobré herce a hlavně má J.K.Simmonse (např. uřvaný šéfredaktor z Raimiho Spidermana). Film je celou dobu velmi dobrý, ale když je na plátně Simmons, je vynikající - a že je tam často! Takhle výraznou zapamatováníhodnou vedlejší roli si nevybavuji snad od doby plukovníka Landy Christophera Waltze. P.S. Film se mi líbil opravdu velice i přesto, že nejsem fanda do jazzu. ()

adam9

Fucking Hell...Nadupaná kamera, neskutečný střih, grandiózní tempo a kralující J.K. Simmons. K tématu filmu nemám prakticky žádný vztah, ale to v tomhle případě absolutně nevadí. Neskutečná kraso-krvavě-bestiální jízda. Damiene Chazelli, už se nemohu dočkat La La Land. ()

Zagros

Parádní ztvárnění situace, kdy se někdo naprosto naplno něčemu oddá a ještě k tomu narazí na někoho, kdo z něj je schopen doslova vymačkat maximum za jakoukoli cenu. Je jedno, zda jde o sport, umění, či v tomto případě hudbu. Hudební prostředí se nicméně ukázalo jako velmi vhodné a samotné jazzové skladby a zvuk obecně jednotlivé scény dokonale podbarvují a mocně přiživují mistrnou dramatickou atmosféru. Úžasný je především (životní) výkon Simmonse, který hraje přímo ďábelsky dobře. K dokonalosti filmu nechybělo mnoho a především Simmonse, výbornou gradaci děje a fantastické finále si budu pamatovat ještě hodně dlouho. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona