Hlavním hrdinou příběhu je středoškolák Raku Ičidžó. Přestože je jeho otec hlavou jedné z rodin jakuzy, Raku se o záležitosti jakuzy nezajímá a žije si vcelku normálním životem. Jednou na něm však při cestě do školy přistane jeho nová spolužačka Čitoge Kirisaki, která se přestěhovala z USA do Japonska, a je dcerou hlavy jiné, nepřátelské rodiny. Doma se Raku od otce dozví, že se domluvil s otcem Čitoge na tom, že budou Raku a Čitoge tři roky ve falešném vztahu, aby se udržel mír mezi oběma rodinami. To se ale ukáže být náročným úkolem hned z několika důvodů: jednak se oba dva nesnáší, dále proto, že má Raku zálusk na jinou spolužačku, Kosaki Onoderu, a také si Raku uvědomí, že kdysi slíbil jedné lásce z dětství, že až se znovu potkají, tak se vezmou. (Hromino)

Diskuze

Saraph

Dát vědět jí jistě můžu, ale předesílám, že úspěch bude už jen to, že dokáže název „MySQL” vůbec správně anglicky přečíst. :D Ne že bych ji chtěl nějak podceňovat, ale když vím, že třeba „Hugo Boss” čte jako „Hugo Boš”, tak myslím, že mé obavy jsou zcela na místě. :D

na příspěvěk reagoval Saraph, Larky

Larky

To je fakt! Proč vůbec píšu sem nějakému plebsu, který toho o kvalitních anime ví asi tolik jako moje babička o MySQL, když můžu napsat člověku, jenž má (po komentáři u Pupy již naprosto nezpochybnitelně) úžasný cit pro kvalitní anime? Že mě to nenapadlo hned! To je tak na proplesknutí sám sebe.

na příspěvěk reagoval Saraph

Larky (hodnocení, recenze)

To ti jako nestačí, že velký Anime odborník DinoRaptor dal Black Bullet 5* ?

Hromino (hodnocení, recenze)

Přátelé, mám dotaz. Kouká tu někdo na Mekaku City Actors nebo Black Bullet? Pokud jo, jaký to na vás zatím udělalo dojem? Čím více se rozepíšete, tím větší radost mi uděláte. :D

Říkám si, že bych v této sezóně mohl skousnout ještě jeden kousek, tak přemýšlím, zda se do něčeho z toho pustit.

SonGokussj (hodnocení, recenze)

dodatek: Ha, ono to má po endingu ještě 3 minuty příběhu. Hned v první minute "Dammit... Why should I feel so pissed..." :D Vylítávám z židle :D

SonGokussj (hodnocení, recenze)

navigator: Posunul děj? Koukal jsme se na stejnu episodu? :-)

Jestli ještě jednou ten jeden, ta druhá nebo ta třetí řekne "proč se takhle cítím?" "proč mám problémy s ní/m mluvit" "proč se to děje? Ať je to cokoli?", tak vyletím ze židle.

Uprostřed ep. super otázka, bohužel pohřbená reakce, prostě... aaggrr začíná mě to štvát, začíná to být opravdu nudné... Kde je ten rychlej a živej děj ze začátku :-( :-(

navigator (hodnocení, recenze)

plavková fanservice epizóda, hádam že to muselo prísť.. aspoň sa trocha posunul dej

Uživatel navigator smazal svůj příspěvek.

SonGokussj (hodnocení, recenze)

Konečně zmizel na 1 episodu harém a super jsem si jí užil :) Úsměv od ucha k uchu :-)

SonGokussj

súhlasím viac menej.. avšak podľa môjho názoru to je o triedu lepšie než taký Golden Time - ajkeď mal svoje kvality, ktoré sa žial po cca 10 dieloch začali vytrácať.. ale rozhodne nechcem vyvolávať nejaký flame ohladom toho ktoré je lepšie, rešpektujem tvoj názor :)

Díky :)

@Larky: Mushishi samozřejmě sleduji :) Jedno z mých prvních a ultimátních anime. Zoku Shou je slabší, ale nejsme ještě u konce :-)

Doporučuji ještě porušit pravidlo u: Mahouka

@Navigator: 4*? Možná za prvních 5 episod s přimhouřenýma očima. Trochu reality. Není to moc inovátorské, příběh stagnuje, nerozhodný hlavní hrdina, nelogické nedorozumění, prakticky odsunuté hlavní postavy. Pokud bys dal Ouran High School Host Club či Great Teacher Onizuka 4*, toto by muselo dostat tak 1*. Proto si myslím, že 4* jsou dost přehnané. 3* max.
Můj skromný názor.

Nemám rád "moc kladná" hodnocení nynějších anime, kde se přidávají body jen za to, že tam nejsou pantsu, chobotnice a další věci. Měli bychom se dívat, co tam je a čím nás to upoutalo. Ne to, že nás to potěšilo, že to není -úplně-stejné-jak-vše-okolo-

@Larky: a čéče, Space Dandy jsem nedokoukal poslední 2 ep.... :D Zejí mi na disku.

na příspěvěk reagoval navigator

Larky (hodnocení, recenze)

Pár seriálů skutečně povedených v téhle sezóně bylo (počínaje Space Dandym) a Nisekoi mi tedy přijde jako klasicky sezónní harémovitý sériově vyrobený seriál. Ale pokud se ti líbí tak proč ne :)

navigator (hodnocení, recenze)

mám výhrady k istým postavám a k prehnane vela plot twistom, ale vzhladom na to že sa jedná o romatickú komédiu (na ktoré som zvyčajne alergický) považujem za úspech že ma to chytilo., posledné časti došlo k istému poklesu kvality ale myslím že 4* si to stále zaslúži.. imo, oproti ostatným anime v tejto sezóne to je klenot

Hromino

V pohodě :)¨Chápu. A zapomněl jsem vlastně největší a zcela zásadní chybu Nisekoi - nikdo tam nikoho pět minut v kuse nepožírá!

Larky (hodnocení, recenze)

Za sebe doporučím jen Mushishi Zoku Shou. Mushishi je taková jistota, takže tam vedle nešlápneš :) Co se ostatních serii týče, ustanovil jsem si pravidlo dívat se na nové seriály až po jejich dokončení, s vyjímkou Mushishiho, který je povinnost sledovat každý týden, se toho bude držet i nyní :)

Uživatel Larky smazal svůj příspěvek.

Naprostý souhlas.

Odpusť mi lakonickou reakci, ovšem po předchozím příspěvku se cítím poněkud „vypsaně”, proto to píšu stručně, zároveň však plně výstižně. :D

SonGokussj

No, z těch černých koukám na Sidonia no kishiCaptain EarthIsshuukan Friends., takže ti u každého řeknu, jaké to na mě zatím udělalo dojem.

Sidonia no kishi – popravdě zatím nevím, co si o této mechárně mám myslet. Po audiovizuální stránce je to velmi zajímavé – byť nejsem příznivcem CGI, zde se mi zejména v akčních pasážích velmi líbí, a je to jedno z mála anime, jež jsem kdy měl potřebu si stáhnout ve vysokém rozlišení. :) Kresba lidí je hodně zvláštní, ale dá se na ni rychle zvyknout. Premisou mi to trochu připomíná Shingeki no kyojin ve vesmíru (lidé si žijí sto let v cajku, ale najednou se objeví obří zrůdy z dávných časů, na něž se zapomnělo – hola hola, jak se proti nim ubráníme?!), zákonitosti světa budoucnosti se jen pomalu odhalují a hlavní hrdina mi připadá jako děsný idiot, ale zatím se tam toho moc nestalo, takže těžko hodnotit. Dojem je zatím spíše pozitivní, ale dosti se obávám toho, že s dalšími díly se to zhatí. Každopádně bych na tvém místě zkusil aspoň první dva díly. :)

Captain Earth – další mechárna, z níž mám dojmy ale podstatně horší. Na to, že je to od Bones, mě to vůbec nenadchlo. Logika šla do háje už v prvním díle, po druhém díle jsem měl pro změnu chuť hlavního hrdinu pořádně proliskat a klišé zatím celému seriálu suverénně vévodí. Na třetí díl se mrknu dneska, ale pokud to takovým stylem půjde dál, tak na mé tradiční páté stanici nasraně vystoupím, napařím velmi nízké hodnocení a vybliju si své nitro do nelichotivého komentáře. :D Za sebe bych to teda rozhodně nedoporučil.

Isshuukan Friends. – ten děsně vykalkulovaný námět je sice na facku, ale jinak říkám: dobré. Kresba je velmi jednoduchá, má jemné tahy, obrysy a je hezky barevně sladěna, oba hlavní hrdinové jsou dobře namluveni, chemie mezi nimi je fajn a zatím to vypadá na celkem příjemné středoškolské slice of life. Není to zdaleka vynikající, zdaleka ne průlomové, zdaleka ne výrazněji zapamatovatelné, ale zatím se mi to jeví jako přesně takový ten typ seriálu na nedělní odpoledne, kdy člověk potřebuje vypnout, moc nepřemýšlet a omrknout nějaké odlehčené anime. Takže tohle bych asi doporučil taky. :)

na příspěvěk reagoval SonGokussj

Hromino

Taky harémovky cíleně nevyhledávám, ale samozřejmě nějakou už jsem také viděl. Nisekoi má největší problém v tom, že  v žádné své složce není příliš silný. Komedie je tu zastoupena zejména situacemi, kdy hlavního hrdinu zmlátí blonďatá Chitoge, pak nějaké to řvaní, něco málo jednoduchého ecchi humoru. Pár dobrých komediálních scén tomu po těch 15-ti dílech určitě upřít nejde, ale bohužel jich opravdu není mnoho. Druhou hlavní složkou je romance. Ta je jen o tom, že se pořád někdo někomu bojí vyznat, o přihlouplých nedorozumnění a nic moc trojklíčové linii. Samotné postavy tomu taky nepomáhají - tsundere, stydlivka, blbeček, který ale když je potřeba zachranuje životy všem a všude. U Nisekoi se za audiovizuálním balastem, který navíc dřívějšího diváka Monogatari serií nijak neuchvátí, skrývá poměrně povrchní, nezajímavý scénář.

Larky

Že je to generická harémovka mi až tolik nevadí, neb na anime podobného žánru koukám tak jednou za uherský rok a generičnost v tomto žánru ještě zvládnu skousnout, ale jakmile se začaly v příběhu objevovat další klíče, schematická postava odhodlané bezpohlavní jakuzacké tsundere a ukázalo se, že obě hrdinky mají onu klíčovou vzpomínku z dětství, začala mi ta překombinovanost a plot twisty lézt pořádně na nervy. Hodnocení upravím až po celkovém zhlédnutí, i když neočekávám, že by se to odteď mělo nějak zlepšit.

SonGokussj (hodnocení, recenze)

Bohužel musím souhlasit. Alespoň máme "něco málo z nové sezóny".

Můj watchlist prozatimní: http://imgur.com/eIC1RID
Ale některé zelené bych už zaoranžověl / začervenal nejradši. říkám si, ještě 1-2 ep šanci...

Z těch černých mi něco doporučíte?

na příspěvěk reagoval Hromino, Larky

Hromino

Začátek (2-3 díly) mi taky přišel vcelku slušný. Tedy do doby, než mi došlo, že to bude generická harémovka.

SonGokussj

Taky se mi rozjezd a takových prvních 6–7 epizod líbilo, ale od té doby mám pocit, že to nějak ztrácí dech a plot twisty začínají být vyloženě nablblé… no uvidíme, počkám si na závěr a pak napíšu asi nějaký vyčerpávající komentář. :D

SonGokussj (hodnocení, recenze)

@Seraph: Začíná mi to tak připadat :-) Dobrej rozjezd. Ale poslední dobou se to totálně motá okolo jednoho tématu a až moc. AŽ MOC... Episoda za episodou prakticky totožná. Jsem zvědav na vývoj, ale moc si od toho nesleduji :-) Už nás tam prakticky nemá co překvapit.