Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

GeusX

Perfektní kamera, výprava a hudba, skvělí herci, výborné konverzačky i krvavé orgie pěkně po tarantinovsku. Ale přeci jen bych to zařadil o pár chlupů za Hanebný pancharty a Nespoutaného Djanga. 90% (kino) ()

Gwaihir

Není to sice úplně přesně to, co bych v tomto případě chtěl vidět, nicméně je třeba dodat, že by bylo vskutku velmi pošetilé očekávat a přinejmenším naivní předpokládat, že tomu bude opačně. Některé scény, zejména pak ty, v nichž se toho tolik nenakecá, jsou fantastické. Tím samozřejmě nechci shazovat dialogy, na které jsme zvyklí, podobně jako na typický styl kapitolového vyprávění, které také nepřekvapí. Co mě trochu překvapilo je hudební složka, ne snad její kvalita, ale hlavně to, že působí spíše dojmem lehce hororovým nežli westernovým, a to včetně skvělého hlavního motivu, čímž však na druhou stranu výborně dotváří celek. Takže moje výtky jsou prakticky stále tytéž, zejména pokud jde o ty občasné velice "odchylné" nedějové odbočky. Jinak mám ovšem mírné obavy, že by mě ty sobě vzájemně podobné filmy mohly postupně začít nudit, Tarantino-neTarantino. 90 % ()

Shaqualyck

Homo orálek uprostřed zmrzlých plání zasněženého Wyomingu jako narativní vrchol westernové detektivky? To jako fakt?! Kams´ dal rozum, negře? Kdyby tu roztahanou ukecanost na konci alespoň spasila nějaká zajímavá pointa, jenže kde nic není, znáte to... Aspoň, že toho Morriconeho Q.T. konečně uhnal. ()

Dale

Klasická Tarantinovka s množstvom vybrúsených dialógov (aj keď Quentin dokáže aj lepšie), hektolitrami krvi (takmer všetku si ju zlízla J.J. Leigh) a tradične skvelým S.L. Jacksonom. ()

bouncer

Western vyvražďovačka podle Tarantina, to nemůže dopadnout zle. Film dává vzpomenout na prvotinu Gauneři (a to ne jen kvůli Madsenovi a Rothovi), což je taky super. Bohužel všechno není tak úžasné, jak by se mohlo zdát. Tam, kde Gauneři mají rozumných 99 minut, tady 182 je už téměř neúnosných. Dvojčíselná minutová stopáž by filmu prospěla více, ten příběh tolik prostě neutáhne a jsou tam hluchá či zbytečná místa. Další nedostatek vidím v tom, že chybí ty úžasné a vybroušené tarantinovské dialogy. Tím neříkám, že jsou vyloženě špatné, ale když se něco opakuje třikrát aby to nabralo na důležitosti místo klasického kulometného přísunu hlášek, pak filmu od Tarantina něco chybí. Quentine, udělej director's cut na 99 minut a budu nejspíš spokojen. ()

BoPo

Tarantinov najmenej nápaditý film. Svoju vášeň pre dlhé dialógy a pre veľký počet hlavných a "hlavných" postáv tentoraz pretavil do detektívky. Jedná sa o príbeh, ktorý ako keby vypadol zo starého Londýna, kde človek neustále vyhliada záhradníka, ako najmenej pravdepodobného vraha. Osm hrozných nie je hrozný film. Samuel L. Jackson si opäť raz z chuti zahral v tarantinovke, ale nevzniklo nič ťažko zabudnuteľné, žiadny Jules, Ordell či Stephen. Človek sa nenudí, tie tri hodiny uplynú bez trápenia, ale gule Vám to neustrelí. Jennifer Jason Leigh predvádza skvelý výkon (fakt ma bavila a každý jej výstup som odmenil spokojným úškrnom), ale dojem do nadpriemerného pocitu nedotlačila. Nemenej bavil Kurt Russell, z ktorého Tarantino opäť (Grindhouse: Auto zabiják) vytrieskal posledné zbytky jeho charizmatu. Tešme sa na nový smer, ktorým sa Tarantino vydá nabudúce a buďme vďační za Djanga. ()

adamo_znk

Paráda ! Na poslední Tarantinovku jsem upřímně zprvu nebyl zas ani tak moc zvědavej .... Django se mi sice líbil ale nijak zvlášť ho neuctívám, stejně jako Bastardy. Od Hatefull 8 jsem čekal dlooouhou konverzačku s přehnaným, krvavým koncem, což se tedy přesně naplnilo ... ale nečekal jsem že mi Quentin takhle vytře zrak ! Tenhle formát vyprávění použil ve všech jeho posledních filmech, ale až tady mi přišlo že fungoval dokonale. V první půlce nám představil skvadru zajímavých postav, každou se svým zprvu neznámým motivem, aby pak rozehráli šokující hru kde nikdo do poslední chvíle neví, kdo je ten hodný zlý a ošklivý. Celé to ale působí poctivě a nenuceně. Asi nemá cenu vypichovat nějaké konkrétní momenty ... ten film jich má tolik, a ty jsou tak skvěle propojené, že výsledek je fakt bomba. Herecky samozřejmě bez výhrad, to je jasný ... pro starýho Samuela je to snad životní role ... konečně hlavní ! Kovbojský klobouk dolu. ()

Johny_fork

Jsem skalní fanoušek Quentina Tarantina a obvykle všem cpu do hlavy, jak geniální je jeho film v každém svém jednotlivém záběru. Osm hrozných potvrzuje jeho v Hollywoodu naprosto jedinečný status režiséra, který si může dělat absolutně co chce, bez jakéhokoliv omezení. Kdo jiný by dostal rozpočet 60 milionů dolarů na konverzační drama odehrávající se v jedné místnosti. Kdo jiný si vydupe natáčení na ojedinělý formát Ultra Panavison 70, na který byly natočeny historické velkofilmy jako Ben Hur, a který byl naposledy použit někdy před padesáti lety, na konverzační drama odehrávající se z velké části v interiéru. Osm hrozných mohl být další kult. Hodně mi to připomíná Tarantinovu prvotinu Gauneři. V podstatě je to návrat na úplný začátek a vyšpulení zadnice směrem k mainstreamové tvorbě. To vše by bylo v pořádku, jenomže.. V Tarantinově osmém filmu je dokonale vidět, jak mu chybí zesnulá střihačka Sally Menkeová, protože kdyby mělo Osm hrozných poloviční stopáž, asi bych odcházel z kina s erekcí. Vynikající herci, spousta tradičně dokonalých dialogů, Samuel Jackson v podobné roli jako v Pulp Fiction, napětí a explicitní krvavé vyvrcholení. Bohužel film trvá tři hodiny, mně v kině ochrnula prdel a viděl jsem dlouhé minuty naprosto zbytečných scén, které ději nepřidali ani trochu. Naprosto mě dorazil úmorný flashback v poslední čtvrtině snímku, který srazil mé hodnocení až do úplného průměru. A i v pověstných dialozích tentokrát mistr poněkud masturbuje sám nad sebou a vykrádá sám sebe. Rovněž to neustálé upozorňování na to, že se koukáme na budoucí klasiku mi úplně nesedělo. ()

Ouwen

Chladné, intenzivní a dost nepředvídatelné s nějakým twistem. Ten rozdíl mezi vyhřátým interiérem a chladnými exteriéry působí hmatatelně a né jako pouhé pozadí pro krásný vizuální obrázky. Spíš vidíme jak to počasí je nepříjemné a ovlivňuje počínání charakterů a působí to dost syrově. Asi nemá moc cenu zmiňovat, že herecké výkony jsou absolutní špičkou. Skutečně to jediné, kvůli čemu nedávám pátou hvězdu je to, že jsem se cítil příliš komfortně a nebyl jsem v tak kulervoucím napětí, rozhodně to však nepůsobí staticky či nudně na to že se to odehrává na jednom placce. Pokud se chcete vsáknout do pohlcující atmosféry, Osm Hrozných vás nezklame. ()

Seabeast

Cože?!? Tahle nová Tarantinovka že měla bezmála tři hodiny? To mě ani zbla nenapadlo! Osm hrozných je ve své podstatě pojata velmi "divadelně" a jako takovou krvavější a brutálnější divadelní hru bych si ji dobře dovedl představit. Jenže to co jsem spatřil fungovalo moc dobře jako film! Neuvěřitelně napsaný scénář, kde v dialozích není žádná vata, takže musíte dávat bedlivý pozor. Dále výborně rozvrstvené postavy, které perfektně zapadají do skládačky. Tarantino zraje jak víno a dle mě se bez diskuze jedná o jeden z jeho majstrštychů! Že je pro někoho první část moc ukecaná než se začne něco vůbec dít? Tak to mi příjde jako opravdu zcestný argument, protože bez ní by logicky druhá část pozbývala veškerého smyslu. Není zde vůbec hluchého místa a všechny prvky šlapou jako švýcarské hodinky. Ač se děj odehrává prakticky jen v kočáře a drtivou většinu času v jedné krčmě, tak paradoxně vůbec nepůsobí natahovaně jako třeba konec u Nespoutaného Djanga. Podobně jako debutový zásek Gauneři je i Osm hrozných postaveno na rafinovaném scénáři místo bleskurychlé našlapané akci. A toho si cením vždycky o dost víc. No tedy, kovbojský klóbrc mám dole maestro Tarantino! ()

PanCitron

V podstatě tarantinovka "na jistotu". Soubor neskutečně zábavných rozhovorů, které rychle ubíhaly, že jsem ani neměl pocit, kolik času už uplynulo. K tomu trocha té krve a vcelku povedených postaviček. Já osobně se nejvíce bavil u "šerifa" v podání Gogginse. Dech mi to úplně nevyrazilo, ale stále je to příjemně sledovatelný film. ()

corpsy

Pri písaní tejto recenzie mi stačilo okopírovať superlatívy z ostatných tarantinoviek, a šmariť ich na plochu. Tarantino je proste Tarantino. Jeho trademarkami stále boli a sú ( a verím, že stále budú ) perfektne napísaný scenár, nekompromisná réžia a herci, ktorý sa kvôli tomuto hviezdnemu tvorcovi pozrú aj hlbšie do svojich talentov. Ak tento chlap naozaj skončí svojim 10. filmom ( ostávajú mu do toho už len dve pecky ), bude to v budúcnosti pravdepodobne jedna z najväčších strát v histórii filmu. ()

Hwaelos

Tarantino utržený ze řetězu. Režisér vypustil tak exploitačně a situačně přepálený, náhodami překombinovaný a zároveň tak extrémně pomalu se odvíjející film, jako ještě nikdy ve své kariéře. Na první dobrou evokuje Hateful Eight Gaunery, ale opravdu jen na první dobrou - zatímco napětí bylo v Tarantinově prvotině budováno časovými skoky mezi scénami, tady vyzrálý Tarantino vystačí téměř výhradně s prací s mizanscénou. Pomohl si něčím, co by v dramatu o jedné místnosti použil málokdo - extrémně širokoúhlým záběrem, obvykle spojovaným spíš se snímky zachycujícími krajinné scenérie. Divák je nucený neustále těkat očima, aby zjistil, co kdo ve které chvíli (a v jakém obrazovém plánu) dělá a kam se záběr zrovna posouvá. To je svého druhu geniální tah. ()

joehot

Další Tarantinův žánrový mišmaš, kde v podstatě nejvíce vládne klasická detektivka s prvky konverzačky, westernu a goru. A zároveň i parodie na klasickou detektivku. Dokud nevznikne specifický žánr "Tarantinovka" - ten cinefilní zmrdeček si v podstatě točí filmy jenom pro sebe, přičemž my se jenom tak vezeme s ním. Každej třetí záběr by se dal vracet a pouštět dokola, taková je to mnohdy učebnicová nádhera. A teď mafiánku a la White Heat, prosím. ()

Skrk

Sebeukájivá póza? Kdepak. Nejnapínavější a nejšpinavější tarantinovka, možná i majstrštyk, která má velice blízko k Reservoir Dogs. Viděno čtyřikrát. ()

Expendable

Tetnto snímek mě mírně zklamal. Oproti nespoutanému Djangovi to postrádá akci a je vytřídána mnohdy bezduchým a nudným tlacháním. Celý příběh se navíc odehrává dá se říct v jedné lokalitě a není tak krvavý jako předchozí Tarantinovky. Konec mě velmi pobavil dá se říct od epizody "Domergues has a secret" a otrávené kafe to už nabírá na spádu. Co mě štve na většině Tarantinovek je přehnaný smích a grimasy, je to nepřirozené a zde bych se na to zaměřil, aby to vypadalo více věrohodněji. Za mě 70%. ()

liquido26

Pro milovníky westernů, milovníky Tarantinových ulítlých dialogů a milovníky Tarantinových úchylných filmů je toto naprosto pecková záležitost :-) ()

ConanVJ

120 minut nudy a konec pěkný. Kdyby ten film měl tak 80 minut bylo by to možná i záživný. No dlouho se mi nestalo, že bych chtěl film opustit, než skončí......... 10% :( ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz