Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Na světě je už strašně málo fandů Jaroslava Foglara.. Víceméně relaxační návštěva v šedé zóně politiky, byznysu a organizovaného zločinu, trocha umělecké licence a na rozdíl od zahraničních gangsterek udušení jakýchkoliv sympatií k hlavní postavě ihned v zárodku. Od prvního dílu se to odlišuje jen exotičností prostředí, možná i proto pak africké dobrodružství podnikavého ducha v nezdravém těle působí na někoho tak světově. Tetsuo tvrdí, že jediným přesahem Pachlova dvojfilmu je konstatování, že podobní lidé žijí mezi námi a mají moc. Už to mi stačí k zblití.. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Zahraniční lupiči - ako doma: popiči. Kšefty, chlast a baby holé - prachy sem, zbabelci dole. Kuchára Káčko objedná z Česka - aby varil mu perník v Afrike dneska. Vymrdaných hajzlov veľa-márna sláva - Káčko besnie, zradcov v jamách zakopáva. Načo toto sledovať- akú radosť z toho mať? Možno, to že žije odkaz Jaroslava Foglara - to sa krimi gangsterke veľmi často nestáva. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Dvojka Krejčíře'' se zcela evidentně povedla lépe a já doposud přemýšlím čím to. Možná v tom hrály roli převážně exotické lokace a možná i fakt, že v jedničce se hodně času spotřebovávalo na seznamování s mafiány a jejich rodinnými příslušníky zatímco ve dvojce je už všechny známe a tak se film mohl plně soustředit na akci a mafiánské praktiky. Kdo trochu sleduje zprávy, něco o Krejčířových kouscích slyšel a tak mi dvojka zlehka oživovala v paměti všechny ty kauzy o nichž člověk slyšel nebo četl. A i to je možná jistou devizou druhého dílu nebo lépe řečeno volného pokračování. Ve filmu veškerou pozornost na sebe opět strhává Hynek Čermák, který se touto rolí myslím dost na dlouho u diváků zaškatulkoval jako herec drsňáků a těžko už bude v nějaké pohádce hrát prince :-). Další kdo stojí za pozornost je určitě Predrag Bjelac, který hraje mafoše tak skvěle, že bych mu tu univerzitu dramatických umění v Bělehradě možná ani nevěřil :-). Z koho jsem kvetl byl vrchní vyšetřovatel Čapka. Tohoto hocha moc nemusím a neseděl mi ani zde. Ale moje chyba, bezpochyby. Ačkoliv to bylo lepší nebo koukatelnější, zůstávám u tří hvězd. Dávám tedy zavařit tři mega éček do podvozku auťáku. * * * ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

První díl mě přece jenom bavil o něco víc, tudíž dávám 4*. Hynek Čermák se v roli Kraviece vyžívá a i ostatní herci jsou ve svých rolích přesvědčiví a dobří. Potěšení by u diváků měl vyvolat fakt, že jak první, tak i druhý díl je počinem, za který by se nemusely stydět ani zahraniční produkce, jejichž snímky tak hltáme. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když v kině začaly běžet závěrečné titulky, říkal jsem si, že Afričan se povedl lépe, jak první díl, který mě do příběhu padrína Kraviece uvedl. Lepší to bylo ale hlavně v tom, že mě režisér Jan Pachl nadobro přesvědčil s tím, že jde český film natočit za relativně normální peníze tak, že si ho s radostí spletete s významnou evropskou tvorbou. Většina se totiž odehrává buď v Jihoafrické Republice nebo na Seychelech, což samo o sobě vypadá naprosto ultimátně a musím říct, že mi níže uvedené filtry podporující atmosféru vůbec nevadili. Naopak. Co se týče herců, hrají opět výborně, jako v prvním díle. Problém je sice v tom, že je třeba vidět první díl, abyste vnímali souvislosti a chápali, proč některé postavy dělají to, co dělají. Na druhou stranu ale nechápu, proč by někdo měl vidět tento film jako první a pak to zpětně dohánět, takže i tento argument by mi z huby kritika byl spíš k smíchu. Celkově si myslím, že si tento film vůbec nezaslouží negativní kritiku, protože mu v podstatě není moc co vytknout. Pan režisér se zvládl do české kinematografie uvést jako absolutní profesionál a já mu za to děkuji. Doufám, že film ještě podpoří a pořádně ho protáhne i různě na festivalech po světě. Rozhodně by si to zasloužil. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)
  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)

Reklama

Reklama