Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Druhý díl začíná přesně tam, kde končí jednička. Káčko utíká před policií z republiky a za svou další destinaci k životu volí Seychely, následně JAR. Teď už ale k hodnocení. Velmi se mi líbil nažloutlý filtr, který byl ve filmu využit. Dávalo mu to o kapku více autentičnosti a hlavně to pomohlo vizuální stránce. Čermák s poupraveným účasem opět vrhal na každou stranu vražedné pohledy. Prostě typický prototyp člověka, s kterým můžete být za jedno, ale pokud jen řeknete špatné slovo nebo nedejbože mu bodnete kudlu do zad, tak nečekejte, že to s vámi dobře skončí. Čermák to zahrál doopravdy podmanivě, chvilkami jsem věřil, že se snad každodenně v podsvětí pohybuje. Bjelac si v roli Dardana kradl chvilky, kdy se objevil na obrazovce, jen a jen pro sebe. Opět musím trochu zkritizovat herce s úlohou hlavního vyšetřovatele, který mi na roli úplně neseděl a dokázal bych si výměnou za něj představit lepší alternativu. Dvojka má své mrazivé momenty, při kterých vám bude tuhnou krev v žilách, dokonce se dočkáte přestřelky, který má pro jednu hlavní postavu fatální následky. Hodně podobné jedničce ve všech ohledech. Bavil jsem se. Za mě dávám 85 % ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Sice o něco slabší, než předešlý díl, ale pořád se jedná o záležitost, která může konkurovat západním produkcím. Platí tu vlastně totéž, co u jedničky. Silná gangsterská linka obsazená vynikajícími Čermákem a Bjelacem a slabší policejní s Čapkou, kterého snad mohl výrazněji podpořit Majer, ale dostal na to příliš málo prostoru. Z mého pohledu Káčkovi neprospěl přesun do zahraničí, protože stejně jako se tu zpočátku nudil on, nudil jsem se i já a i poté, co se chlapec rozjel, nevyvaroval se film několika hluchých míst. Ale i tak na konci vládla velká spokojenost a člověk si chtě nechtě musí položit otázku, jak to teda vlastně všechno bylo. Docela by mě zajímalo, jestli Krejčíř dodá námět pro třetí díl. 80% ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Voľné pokračovanie Gangstra KA si dokázalo udržať úroveň prvej časti. Ukázalo nielen odlišnosti sveta zločinu v Česku a v exotickej cudzine, ale aj neskutočnú adaptibilitu Káčka. I keď mu celý život išla karta, v cudzine sa jeho kartové impérium začína rúcať a jeho metódy vabankovatia. A tak za jeho poslednú frajerinu považujem voľnú prechádzku v daždi pakistanských guliek. Minulosť ho dohnala a na priebeh svojho života bude mať stále menší vplyv ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Druhá projekce: Druhá domácí projekce mi oživila detaily charakteru jednotlivých "vedlejších postav." Jedna z opravdu mála filmových ukázek, že český film ještě neumřel a že i Češi dokáží natočit pravou gangsterku, která lahodí jak očím, tak i uším díky Tadeáši Věrčákovi a jeho hudebnímu podkladu. Scénář a režie si zde jede stejnou cestou jako u prvního dílu, akorát v jiném prostředí a s novými ukázky mafiánských rafinérií. Místy jsem na plátno koukal skoro oněmělým úžasem, jak dokáže jeden vyčůraný a vychytralý člověk podmanit prakticky celý stát. Nezapomenout též nesmíme na bravurní výkon Hynka Čermáka, který svou padoušskou roli zahrál na výbornou. Pokud se v blízké době nenatočí nějaký film o naší "utlačované menšině", tak by Hynek Čermák mohl pomýšlet i na nějaké ty české filmové sošky. ___ (Kino Lucerna, Praha) ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele

Oproti prvnímu dílu působí pokračování více celistvě. Příběh již funguje jako celek a ne pouze jako pár opěrných bodů, které se horko těžko spojovaly. Přesto je scénář v mnoha ohledech povrchní, uspěchaný a bez pořádný návaznosti. Pochválit můžu vizuální stránku. Kdyby se více vyhrálo se scénářem, máme tady český film několika let. Takto se jedná jen o zajímavý počin. ()

Galerie (67)

Zajímavosti (6)

  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Výslech na johannesburské policejní stanici se ve skutečnosti natáčel v domě Radost na Žižkově. (Mara97)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)

Reklama

Reklama