Kapitán Exner vyšetřuje náhlé zmizení mladé hudebnice Mertlové. Psychicky vyčerpaná umělkyně není po večerním vystoupení komorního orchestru k nalezení... Příběh z pera Václava Erbena s protagonistou kapitánem Exnerem, vypráví o neobvyklém zmizení mladé cimbalistky Zlatavy Mertlové. Zlatava je součástí malého komorního tělesa a jejich koncertu se shodou okolností účastní i kapitán Exner (tentokrát v interpretaci Karla Heřmánka). Dívka má halucinace, neustále slyší stejnou melodii dechovky Švitorka. Když se náhle z hotelu, kde je ubytovaná, ztratí, Exnera to velmi zaujme... (Česká televize)

karlee odpad!

Heřmánek se sice snaží z této debility udělat absurdní komedii, ale ani to nestačí na hvězdičku. Scénář, režie, kamera, herecké výnony, všecko špatně. "Tady kapitán doktor Exner", brrrr. ()

Pitryx odpad!

Nebavilo, nudilo, pomalé, zdlouhavé. Pan Heřmánek hrál Exnera hodně podivně, ale budiž, asi to byl záměr. Nudný snímek nezasluhující pozornost. ()

Nonna

Heřmánek jako kapitán Exner mi vůbec nevadil. Naopak, když se člověk začte do Exnera knižního, choval se opravdu jako rozmazlený prvorepublikový floutek. Takový sebezahleděný český Poirot. Daleko horší byly jiné věci - ošklivá cimbálistka, o níž je divák neustále přesvědčován, že je krásná. Dále příšerná, ale fakt příšerná hudba (osobně by mě zajímal tvor, který by vydržel onu cimbálovou socialistckou etno poslouchat celý koncert a nedejbože to opakovat). Výkony herců kolkolem Heřmánka byly tristní, Chytilová by z nich měla radost. No a celý příběh se Švitorkou je skutečně hodně přitažený za vlasy. ()

EddieIron

Strašlivé!!! Nehodné kapitána Exnera! Jedna hvězda jen proto, že nerad dávám odpad, ale tohle k němu má hodně nakročeno. ()

meda2016

Opět 30ti%ní detektivka jak v předloze, tak zpracováním. Tady už Václav Erben mlel z posledního a potvrdil si to i ve scénáři. Obsazení ničemu nepomohlo. ()

a-ja odpad!

Jestli to nebyla parodie na kapitána Exnera, tak to je fakt bizár... Půl hvězdy za rozkošného Vlastimila Haška... ()

prskvik odpad!

Tak tohle je něco příšernýho. Nedá se na to koukat. Heřmánek hraje jak úplnej dement. Kam se poděl pan Kodet? To byla radost se na něho dívat ale toto... ()

ACE 2007 odpad!

toporné..ne do trezoru, ale do Vltavy!!! koukám na to v rámci Oslav p.Heřmánka..no potěš koště, to je funus..:))) ()

milos.bradik

Jedna hvězdička za ten dokonalý kontrast mezi Beránkem a Exnerem, který není tak perfektně vyveden v žádném jiném díle na motivy detektivek Václava Erbena, ale je potřeba dodat, že jinak zde byl Beránek zcela zbytečný. Druhá hvězdička je za výstižnou charakteristiku toho, co vznikalo v tehdejší ČST koncem osmdesátých let. ()