Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Galadriel

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček. ()

Kaka

Lazenby není zdaleka největší problém této prapodivné bondovky s úchvatnými sceneriemi Švýcarských alp. Nejvíc je znát jiný režisér, který se snaží vzít personu Bonda z gruntu jiným směrem, než tomu bylo doposud. Výsledkem je mise agenta 007, jejíž děj je daleko víc protkán osobními peripetiemi, nežli jako služba vlasti. Naneštěstí je i technická stránka filmu velmi kontroverzní. Osobní souboje možná trochu přitlačily na pilu, ale stříh je ukrutně zmatečný a technické fígle nijaké. V podstatě Bond bez šťávy, navíc s velmi dlouhou stopáží. ()

Dan9K

Začíná mi pomalu připadat, že hodnocení Bondovek je na ČSFD úplně mimo, protože tahle Bondovka má ze všech oficiálních to nejhorší hodnocení, přitom z prvních šesti mi přišla rozhodně nejlepší. Má tři objektivní těžké vady. Za 1. ztráta hlavního představitele. Dnes už to bereme jako standard, že se Bondové střídají, ale je to vždycky těžký zásah do uvěřitelnosti fikčního světa. V tomhle filmu se to v rámci série stalo poprvé a je to, zvlášť na začátku, těžká rána, kterou člověk čeká dopředu, ale prostě přijde. Je to markantní obzvláště proto, že se nejedná o žádný restart, ale všechno pokračuje dál a vedlejší postavy jsou obsazené stále stejně. Vada číslo 2 s tou první trochu souvisí, a je to ztráta kontinuity. Ačkoliv prvních pět filmů na sebe nijak zásadně nenavazuje (a fungují absolutně samostatně), není v nich žádný rozpor. Ve službách Jejího Veličenstva byla napsána před Žiješ jenom dvakrát a zásadní rozpor v podobě hlavního zlosyna a toho, že se s Bondem najednou neznají a film neříká, že se to stalo předtím, je prostě špatný. Vada číslo 3 - jak bývá u Bonda obvyklé, určitá část filmu je slabší, a zde se to týká prvních 45 minut, kvůli kterým se opravdu hodně rozmýšlím nad těmi čtyřmi hvězdami. Nicméně Ve službách Jejího Veličenstva má klady, které žádná Bondovka předtím neměla. Předně je to hlavní bond girl dílu. Žádná prvoplánová krasavice, ale žena s jiskrou, na které opravdu něco je. Vztah k Bondovi je oboustranně hlubší a má to najednou skutečné emoce, které vygradují v suverénně nejlepším finále, které nejspíš v žádném jiném Bondovi lepší nebude. A to, že je tahle bond girl jiná, ač baronka, tak normální ženská, dokonale ospravedlňuje to, že je Bond najednou tak hrr se usadit. Bývá to tak. To, že ji někteří vyčítají, že není žádná "kost", je prostě jen smutný odsudek povrchního diváka. A až teď jsem si všiml, že Diana Rigg ztvárnila skoro o padesát let později Olennu Tyrell z Game Of Thrones, a ta ženská ten šmrnc neztratila ani pár let před smrtí. Pak je to napětí, věc v předchozích dílech nevídaná. Zde, především scény v sanatoriu, jsou opravdu thriller a přikovalo mě to. Akce, zejména ta na lyžích, je výborná. Pády ze skal jsou brutální. Druhé dvě třetiny mají spád, jako nikdy předtím a nakonec ta přehnaná délka vůbec nevadí. Blofeld byl sice taky přeobsazen od minulého dílu, kde se mi líbil, ale tady je ještě lepší. Jeho pomocnice je strašidelná a škoda, že to na ni nepostavili ještě více. Není to díl o všelijakých nesmyslných hračkách, což taky kvituji (a ano, jsem debil a nechápu, že v tom vězí ta největší krása Jamese Bonda). No a pak je tu George Lazenby, ke kterému mám ambivalentní vztah. Velký herec to rozhodně není, ale jeho pojetí Bonda mi vlastně celkem vyhovuje a je to asi hereze, ale je mi skoro líto, že v dalším díle budu zase koukat na Conneryho a ne na něj, což bude prostě krok zpátky. Nejsou to čisté čtyři, normálně bych asi dal tři za tu první třičtvrtěhodinu, která prostě je docela dost špatná, ale za to pozitivní překvapení, které si pro mě film přichystal v dalším průběhu a i vzhledem k předchozím dílům, je to v mých očích fér. Tenhle film je odsuzován především z povrchních emocionálních důvodů - fůj Lazenby, fůj bond girl, bů nejsou tu hračky, takže doporučuji se na to podívat bez těchto předsudků. () (méně) (více)

Xmilden

Hodně podivný Bond, který by spíše unesl trošku jiné označení filmu, než jako 007. Nad Lazenbym se divák, který je navyklý na Conneryho musí opravdu obrnit notnou dávkou shovívavosti. Za vše hovoří věta z počátku filmu, kdy Lazenby pronese "Tohle by se Connerymu nestalo." Ve filmu je notná dávka odlišností od jiných dílů: 1. Bond se ožení a zamiluje. Pro Bonda je přece manželství něco jako záhuba, tady skočí do chomoutu více než dobrovolně. Navíc je zamilovaný a klidně si skočí do postele mezi tím s jinou. Tady to trošku scénáristům pokulhává. 2. Chybí v ději hlavní zabiják. Chápu že tentokráte pro něj nebylo místečko. Ale člověk si už navykl na Oddjoba, Granta, Mr. Winta s Mr. Kiddem nebo třeba na Jawse. Tady prostě nic. 3. Jamese Bonda pochválí dokonce i Q. Jakoby se snad tvůrci pomalu se sérií tehdy chtěli loučit. No a těch rozdílů oproti jiným dílům by se našla celá řádka. Dokonce se nám 2/3 děje odehrávají na jednom místě. 55% ()

Gilmour93

Ano, je divné, že po vzájemné konfrontaci v Žiješ jenom dvakrát není Blofeld schopen Bonda ihned poznat. Není to tím, že jsou oba po plastice (Blofelda dokonce i natáhli do výšky), ale dlouho odkládané V tajné službě Jejího veličenstva zkrátka mělo být Bondovkou číslo 1. (ještě před Dr.No), což je vzhledem k závěru myslím i logické. Ano, Lazenby, jakýsi klon mezi Clivem Owenem a Jendou Čenským, je mizerný herec, co se hodí leda do reklamy na lyžařské brýle. Ano, prostřední pasáž z institutu léčby senné rýmy se táhne jako med a jejím vyvrcholením je zjištění, jestli dole pod kiltem navštívil Lazenbyho lazebník. Ano, pěstní souboje jsou podivně sestříhané a zrychlené záběry působí spíše komicky. To všechno je pravda. Přesto má Huntův film kolem sebe jakési fluidum, které ho dělá v mých očích více nadčasovým, než je většina Conneryho pokusů. Snad za to může akce dobývání Blofeldovy kliniky, z které nejspíš mírně čerpal mistr Nolan při lucidním snění, či samý závěr, který přinesl reminiscenci na jeden Truffautův film o pomstě novomanželky a vlastně vysvětlil, proč ženich bude v budoucnu tak rád chodit v černém (smokingu).. ()

• Filmová postava Ruby Bartlett se v knize jmenuje Ruby Windsor. (džanik)
  • Celé Tracyno jméno znělo Contessa Teresa di Vicenzo a celé jméno jejího otce Draca bylo Marc Ange Draco. Po svatbě by se mohla jmenovat Tracy Bond nebo Contessa Teresa di Vicenzo Bond nebo Contessa Teresa Bond. (džanik)
  • V závěrečné bitvě v Blofeldově sídle je James Bond (George Lazenby) vyzbrojen samopalem Sterling, což byl nástupce samopalu Sten. Při boji odzbrojí James Bond jednoho z Blofeldových nohsledů a ukořistí jeho pistoli SIG P210. (JohnSmith)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg