Reklama

Reklama

Ve službách Jejího Veličenstva

  • Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (538)

Divočák 

všechny recenze uživatele

Lazenby je jednoznačná zhouba tohoto filmu. Když běhá po Kojakově základně ve skotské sukni a prohlašuje, že je teplouš, zobete mu to z ruky a říkáte si, že jste to věděli už od začátku. Kdo jiný by taky (snad kromě božského Káji) vlezl před kameru v nadýchaném Fiji a myslel si, jak není sexy. Když ho v jedné z úvodních scén vidíte, jak prohrabává Coneryho suvenýry z předchozích dílů a "vzpomíná na staré časy", nejradši byste mu jednu vrazili. A zbytek filmu? Na ten si skoro nepamatujete, pač ho celý zabije Lazenby svou přítomností. ***Věděli jste, že: Lazenby padnul producentu bondovek Cubbymu Broccolimu do oka během náhodného setkání v londýnském holičství.// Australský model získal roli Bonda i přes to, že měl zkušenosti jen z několika reklam a okrajově i z jísté bondovské parodie italského původu.// Byť měl Lazenby smlouvu na sedm filmů, ještě před premiérou se sériií skončil - údajně i proto, že v "květinovém" světě roku 1969 neviděl pro drsného Bonda budoucnost. UUUFFF;))*** ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Po krátkém rozehřívacím intru a zdvořilostním „Jmenuji se Bond. James Bond“, naběhnou úvodní titulky s motivem přesýpacích hodin a ženských těl. Stylový začátek nejvíce femininní bondovky. Lazenby není vůbec tak špatný Bond, jak mnozí tvrdí. Jako Australan sice nemá dokonale britský akcent (stejně jako Skot před ním nebo Velšan a Ir po něm), ale vzhledem k nulovým hereckým zkušenostem… na modela, kterého si tvůrci vybrali mimo jiné (ale především) pro jeho aroganci, slušnej výkon. Zároveň asi první Bond, který si s chutí prohlíží Playboye a pod skirtem nenosí trencle (ne, slipy taky ne). Přesto jeden z nejvážnějších a nejdospělejších Bondů. Jednak dočasným vyeliminováním hračiček od Q, jednak seriózní milostnou linií, která musí mít logicky tragické vyústění (show must go on). Suchý humor je sice opět štědře dávkován, avšak nemění film na komedii, k nimž měla blízko většina „mooreovek“. Akční scény oplývají slušným střihem, povědomou, ale účelně využívanou hudbou, vtipem a v neposlední řadě odvážnou kamerou (jak nasnímat skupinku sjíždějících lyžařů? v té době to řešili kameramanem zavěšeným na spodku vrtulníku). James Bond vysoké alpské vršky sjíždí výhradně na jedné lyži, přičemž unisono oblečené padouchy nechává daleko a vysoko (protože na stromech) za sebou – dneska se těžko ubráníte úsměvu, ale nejspíš vám dojde, že to v době svého vzniku bylo něco „mega“. Ze všech bondovek je mi tato navíc nejsympatičtější pro vybrané prostředí: Švýcarské Alpy, otáčivá restaurace Piz Gloria na Schilthornu. (Jasně, je tu ještě Casino Royale rozkročené mezi Prahu a Karlovými Vary, ale tam byl každý). Pobavilo mě, když se jeden borec škrábal na vršek, který lze vyjít běžnou turistickou cestou. Podobných nesmyslů je ve filmu víc. Pobaví a uznejte - jde snad u bondovek o něco jiného? 80% Zajímavé komentáře: Marigold, genetique, PALINO, Desperado ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Bond 6 - Při úplně prvním zhlédnutí OHMSS jsem byl unešen vynikající atmosférou, Savalasovým Blofeldem, hudbou a lyžařskými scénami. Jen mi dojem mírně kazil Lazenby, kterého jsem považoval v porovnání s Connerym, Moorem a Brosnanem za "studený čumák". Ovšem po dalších zhlédnutích musím říct, že Bond v podání George Lazenbyho je opravdu cool, neboť působí arogantně, dokonale se pere, výborně vyniká jeho vysoká vojenská postava, svým mládím působí svěže, sype z rukávu jednu hlášku za druhou a celkově je takový uvěřitelný, chybující i zranitelný 007, který umí projevit své emoce (a tak si v dnešní době agenta 007 představuji). Třešinkou na dortu pak je, že nosí klobouk a kouří nejvíce ze všech představitelů Bonda. Lazenby sice nemá charisma, herecký um a vzhled jako Connery, ale přesto na mě působí daleko lépe než parodický Moore. Je tak podle mě obrovská škoda, že spolupráci na dalších bondovkách Australan odmítl. Sám říká, že roli vzal jen kvůli "prachům a ženským". Diana Rigg coby Tracy je jedna z nejúžasnějších Bond girl, veškeré scény s ní byly úžasné. Samotný film má opravdu geniální hudbu, která je mistrně dávkovaná ke scénám, odehrává se v atraktivním prostředí - ať už jde o Blofeldovu kliniku s lanovkou na Piz Gloria, nebo na podhorské alpské vesničky, kde můžeme sledovat úžasné, napínavé a akční scény s obrovskou atmosférou. Dál je třeba vyzdvihnout Tellyho Savalase, který je dle mého nejlepší Blofeld. Scény na lyžích jsou samy o sobě skvělé a díky parádní kameře působí svižně a dynamicky. Velmi kladně hodnotím také titulkovou scénu, závěrečnou "vyvražďovačku" a následnou svatbu - scéna s Moneypenny a kloboukem nemá chybu. Poté už můžeme sledovat nejsmutnější závěr v bondovské sérii, který u mě s postupem času definitivně zvedá OHMSS mezi nejlepší bondovky. Jednou ze zajímavostí je bulvární článek, že Lazenbyho arogance, kvůli níž byl (mimojiné) vybrán, se nelíbila jeho hereckým kolegům, takže si Diana Rigg před natáčením milostné scény dala jídlo s česnekem. (Ve skutečnosti však prý netušila, jaká scéna se po obědě bude točit.) Na tohle mohu odpovědět stylovou hláškou: To by se Connerymu nestalo! (This never happened to the other fellow.) :) ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Bezpochyby nejlepší Bond minulých let. Skvělý, sympatický a originální George Lazenby v roli tajného agenta Jejího Veličenstva. Malá narážka na začátku filmu na Conneryho coby předchozího Bonda. Jen snad škoda, že milý Lazenby nedostal vícero příležitostí s touto dnes již kultovní postavou britského agenta.. Skvělý věčný úhlavní nepřítel Bonda Blofeld znamenitě ztvárněn nezapomenutelným Savalasem. Do toho všeho v pozadí naprosto perfektně zapadá melodičnost autora filmové hudby Johna Barryho. Bravurní dílko. ()

Galerie (206)

Zajímavosti (96)

  • Zatímco ve filmu je Ernst Stavro Blofeld (Telly Savalas) plešatý, v knižní předloze je popisován jako muž, který má  "poměrně dlouhé pečlivě udržované stříbrné vlasy upravené do téměř parádivého účesu". (Žralok)
  • Dům Bondova šéfa „M“ se jmenuje Quarterdeck. V tomto filmu ho vidíme poprvé a potom zase až v Casinu Royale z roku 2006 (a ovšem také v neoficiálním Casinu Royale z roku 1967). (džanik)
  • Film se natáčel v Portugalsku, Švýcarsku a Velké Británii. Natáčelo se také na hoře Schilthorn v Alpách ve Švýcarsku, která měří 2 973m. V současnosti je zde kromě otočné restaurace Piz Gloria, která se objevila ve filmu, velké muzeum Jamese Bonda, kde je mimo jiné i část vrtulníku právě z tohoto filmu a spousta dalších bondovských atrakcí. Natáčelo se od 21. října 1968 do 23. června 1969. (henrycruel)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama