Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

VanTom

Hloupý, až primitivní scénář by akčnímu nářezu nemusel škodit, pokud by jej černošský hiphop poháněl v jiném než uspávacím rytmu, v němž znuzený Jet Li nepřemožitelně "kungfuje" s jednou rukou v kapse tak, že nadrátovaní protivníci odlétají metry nazpět. Relativně slušné choreo se navíc ztrácí v rychlém střihu, divoké kameře a snaze o drsnou "hypercoolovost" v každém coulu. ()

Djkoma

Ale no tak přátelé. Přeci nemůžete čekat, že vezmete Jeta Li a uděláte mu sestřih po kterém bude vypadat jako 20ceti letý, hodíte k němu nějakou tu malou hvězdu rapu a budete mít výborný film. To jste určitě nečekali a jen si myslím, že jste si chtěli trochu přivydělat. Scénář je ohraný, nudný a děravý až to není hezké. Do toho všeho přidejte soupeře Jeta, který mu nesahá ani po kotníky a s kterým se během pár minut vypořádá jako Arnie s důchodcem. Občas je dobré vidět špatný film, aby člověk mohl děkovat za ty lepší. ()

JohnSmith

Ne každý rapper má na to aby ses stal filmovou hvězdou. A DMX je zrovna ten co se jí nikdy nestane. Neumí vůbec hrát, pořád se tváří stejně a vůbec je to děs. Ať zůstane u muziky. Tak dál, scénář pitomý, dialogy fakt směšný až trapný. Akce bídná. Ta jedna hvězda je za souboj Jet vs Mark, protože to bylo jediný, co za to stálo, teda až na dementní závěr bitky. ()

sniper18

Štýlový názov, ale samotný film je už skôr sklamaním. Páči sa mi, že tu Andrzej Bartkowiak prakticky pokračuje vo svojej sérii, keďže oba jeho predchádzajúce filmy boli štýlom a obsadením veľmi podobné, ale Romeo musí zomrieť, tiež s Jet Lim a hlavne Lovec policajtov ma teda bavili podstatne viac. Už tá samotná zápletka a ústredné prvky mi moc nevyhovujú. V popredí skupina zlodejov, ktorým mám fandiť, zlodej, gangster a milujúci otecko v jednom, opäť strategická zbraň, ktorá môže zmeniť rovnováhu vo svete, takýto prvok v akčnom žánri doslova neznášam a ani to spojenie policajta z Taiwanu a amerického zlodeja moc nefunguje, lepšie im to ide samostatne. Ale zase musím uznať, že film má výborné svižné tempo, tu sa neustále niečo deje, darí sa mu držať určitú štýlovosť a odľahčenosť a ponúkne aj viacero scén, na ktoré sa dá spomínať, takže nakoniec sa na to aj pomerne dobre pozerá. Akčná stránka je ale tiež skôr sklamaním, americká produkcia vôbec nevie pracovať s Jet Liho umením a tak zatiaľ čo v Romeovi bolo digitálne upravované, tu má pre istotu väčšinou úplne primitívnu choreografiu. Nechápem, ako niekoho mohlo napadnúť, aby sa majster bojových umení bil polovicu filmu jednou rukou, asi to má vyzerať, ako je ďaleko pred ostatnými, ale tým pádom tieto súboje nestoja absolútne za nič. Ale aspoň stred filmu ponúkne dve vydarené akčné sekvencie, hlavne perfektne natočená naháňačka na štvorkole, ale aj súboj v aréne s MMA zápaníkmi, ktorý je síce poriadne prehnaný, ale aj tak celkom zábavný. A ešte aj sekvencia so psami je celkom slušná, aj keď krátka. No a finále je opäť sklamaním, pôsobí poriadne béčkovo, nechýba tu tank, ťažké guľomety a ani vrtuľník, ale až na pozerateľný finálny súboj ma to vôbec nebavilo. Obsadenie je na prvý pohľad výborné, ale čo z toho, keď väčšina z nich sklame. Jet Li je tu stále sympaťák, ktorý to dokáže utiahnuť a bavil ma aj záporák Mark Dacascos, ale inak už nie je moc o koho stáť. Kelly Hu je nevýrazná, Johnny Trí Nguyễn má zanedbateľný priestor. DMX sa na takéhoto otecka nehodí a Anthony Anderson a Tom Arnold tiež nemali tak dobre vymyslené scény a ani humor, ako v predcházajúcich filmoch. Ale režijne si to aspoň udržalo svoj štandard, takže v tomto ma Andrzej Bartkowiak nesklamal. Takže zlé to nebolo, Od kolísky do hrobu som dokonca videl viackrát a nikdy som sa nenudil, na takú jednoduchú žánrovú oddychovku to stačí, ale malo to naviac, hlavne obsadenie mali využiť lepšie. 62% ()

klerik

RÓMEO MUSÍ ZOMRIEŤ-LOVEC POLICAJTOV Blbý názov. Hrozne blbý scneár. Zopár vtipných rozhovorov toho tučého černocha... Keď Jet Li prehrával popri osadenstve v Rómeovi, dalo sa to ešte pochopiť, ale keď prehráva aj pri DMX-ovi je jasné, že niečo nie je OK. Jet je len figúrka, Dacascos má blbú úlohu, Kely Hu je nevyužitá a ani tie bitky už nie je to, čo bývalo u Bartowiaka zvykom. Dnes už málokto natočí jednoduchý dobrý akčňák ako za VanDammeovsko-Seagalovskej éry... Luc Besson a Cory Yuen (Bozk Draka, Kuriér) takto ostávajú našou poslednou nádejov... ()

• Obklad kolem vstupu do klubu je inspirován obkladem domu Ennis House od Franka Lloyda Wrighta, domu známého z filmů Blade Runner (1982), Dům hrůzy (1999) a dalších. (viso.rex)
  • V závěru filmu lze pod odlétajícím vrtulníkem spatřit běžící filmový štáb. (Conspi)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera