Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

kenkaku

Film jsem viděl poprvé v polštině (takže mi pár vtípků napoprvé uteklo) a vždycky jsem nechápal proč si nakonec Rick vybral Marianne (Goldie Hawn) a ne Rachel (Joan Severance) :). Přesto mám film rád jako oddychovou podívanou plnou vtipu a vyvážené akce která skutečně neobsahuje hluchá místa. Vážně příjemná podívaná kterou si kdykoliv rád zopakuji... ()

VanTom

Ve velkém procentu případů mi přepálený humor, stavící na diskutabilním "rošťáctví" Mela Gibsona a nepříjemně uječené hysterii tuctové Goldie Hawn, přišel trapný, za což mohly také odbytý, klišovitý scénář a režie. Přestože pár intimních milostných chvilek či dynamická kamera v akci naznačily potenciál a celý film se nesl v okázale pohodovém duchu, z mládí si jej pamatuji podstatně výživnější (což vzhledem k jeho infantilnosti nepřekvapí). ()

MickeyStuma

Akční komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawk zaručuje ztřeštěnou zábavu na poli honiček, přestřelek, ukecaností a hlášek. Snímek má skvělý švih a jedinou minutou nenudí. Mírné napětí předčí až neuvěřitelná divokost. Tak ukecané hlavní postavy se jen tak nevidí. Vděčný námět nepřekvapí a je využit po komediální stránce na maximum. Snímek je tak velmi žhavá popkornová jízda na letní biják, který mnohé pobaví, potěší či snad donutí přijít na jiné myšlenky. ()

Kingjiri

Akčně-komediální klasika 80. let, která však kromě povedenýho finále v ZOO a obsazení Mela Gibsona nic moc zajímavýho nenabídne. Ale minimálně komediální složka měla díky návratům Ricka na místa, kde vždycky chvíli působil pod jinou identitou, slušnej (avšak nevyužitej) potenciál. Typická žánrová jednohubka na volnej večer. ()

CaptainPixel

Cely film tahne chudak Gibson za dva. Casting vedlejsi role se proste a jednoduse nepovedl. Tohle by zahrala MNOHEM lepe obrovska rada herecek, napriklad: Diane Keaton, Jamie Lee Curtis nebo Sigourney Weaver. Takhle je to s bidou za tri a to jenom diky hereckemu obsazeni Bckovimi esy Bill Duke a David Carradine. ()

• Pre natáčanie v zoo boli navezené tri druhy piesku. To zahŕňalo 16 nákladných áut, ktoré boli prepravené z Oregonu. Tri druhy piesku sa zmiešali a potom trikrát preosiali, aby sa odfiltrovali a odstránili všetky sklenené častice, ktoré by mohli poraniť labky veľkých mačiek. (Arsenal83)
  • Steny klietok zoologickej záhrady boli vyrobené len zo sadry, takže výroba musela dávať veľký pozor, aby zvieratá, ako napríklad tigre, neprestrčili nohu cez niektorú zo sadrových stien. (Arsenal83)