Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Arsenal83

Vták na drôte, to dozaista nie je pre muža veľmi príjemná predstava, hoci na určitých pochodoch za lásku vídame aj takých mužov, čo si kľudne aj zošívačkou prejdú žaluď len aby zaujali, keďže diera na latexových nohaviciach je už tak nejak "out". Našťastie Mel Gibson nepatrí na tú stranu a vtáka nechal v gatiach. Filmu dal presne to, čo sa od neho v tom čase očakávalo. Gagy, šialené grimasy a akciu. Zlatá pani Hovnová zas dala tomu svoju uziapanosť a to už boli niekedy také nepríjemné decibely, že by ich počul aj Beethoven. A to, že prekričala pol filmu kompenzuje len tým, že na svoj vek výborne vyzerala. Výsledkom je typická komédia 90. rokov s občasne netradičnými zápletkami, taká pohodovka, ale vyšumí. ()

filipvrbik

S odřenýma ušima za tři, Mel Gibson a Goldie Hawn jsou totiž fajn... Ale zato David Carradine je hrozný záporák, navíc tady moc není... Celkově by to byla bez hlavní dvojky dost nuda, takhle se to dá- ale moc komedii nečekejte - je to taková skoro road movie kde Rick projíždí místa, která v minulosti navštívil jako svědek v programu na ochranu svědků... Jinak tu máme samozřejmě zkorumpované policisty a tak různě, klasika...50% ()

Jara.Cimrman.jr

Ještě jsem nepoznal nepohodlného filmového svědka, kterého by program na ochranu svědků dokázal ochránit před sebou samým. Takže až se jednou stanu svědkem zločinu a FBI mi nabídne svou ochranu, tak okamžitě ztratím paměť, abych nemusel čekat na to, až nějaký úplatný agent vymaže mou existenci z počítače a udělá ze mne mrtvolu bez totožnosti. To takový Rick svědčil a hodlá svědčit dál, takže si trable zaslouží a to, jak si jich užívá se svou ex-přítelkyní mi kdysi přišlo hodně zábavné a v současnosti se na tom kupodivu nic nezměnilo. A do Joan Severance alias Rachel jsem se zamiloval ještě dřív, než začala pálit z brokovnice. ()

Gilmour93

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh.. ()

Trixinka

Mel Gibson je sympaťák, na kterého se mi vždycky dobře koukalo :) Také proto jsem zkoukla po letech tento film, na který jsem náhodou narazila v TV. Bohužel, dobrý dojem úplně zabíjela neustále ječící Goldie Hawn (opravdu ale opravdu jí nemusím). Její postava se za celý film nezmění, což jsem úplně nečekala - přeci jenom na konci jsem čekala méně ječení a více pochlapení :) Za Mela 2*, ale tomuto filmu se příště vyhnu. ()

• Film se natáčel v Kanadě od 4. do 6.1989. (Grimaldi)
  • Režisér John Badham o práci s divokými zvieratami na tomto filme povedal: "Žiadne zvieratá nie je ľahké režírovať. Nečítajú scenár. Je to niečo ako riadený chaos - musíte byť naozaj pripravení zachytiť niečo vzrušujúce, čo môže sa stane a musíte byť pripravení vysporiadať sa s vecami, ktoré sú nebezpečné, pretože sú to divoké zvieratá a ublížia vám." (Arsenal83)