Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

tron

Koniec 80. rokov je na zadýchanom výsledku viditeľný aj keď fanúšik tohto desaťročia prižmuruje oči ako len najlepšie vie. Kým Gibson a nenáročne spráskaný scenár s Badhamovou (typický béčkar) réžiou je niečím, čo čakáme od filmov, rodiacich sa v tomto období, horšie je to už s Goldie Hawnovou ako jednou z dvoch kľúčových postáv. Inými slovami, je na plátne stále a zakaždým hystericky vrieska. Ak ju máte radi, prídete si na svoje, ale inak rutina a nuda. Vitajte v rokoch deväťdesiatych. ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

D.Moore

Ptákovina na drátě, ale s několika vcelku vtipnými momenty a sympatickou ústřední dvojkou. Škoda, že režie Johna Badhama není bůhvíjak oslnivá, takže velká část akčních scén (kterých je mnoho) je odbytá podobně jako scénář a všechno to zázračné uhýbání kulkám a brokům působí dost jalově. Mel Gibson i Goldie Hawn natočili o dost lepší komedie... Ale v žádné po nich nejdou David Carradine s Billem Dukem. ()

Dixieboy

Upřímně... mám tuto komedii velice rád :) Goldie mě neskutečně baví jako bohatá panička, která je zatažená do světa zločinu a honiček s padouchy. Ano, ječí tu opravdu hodně, ale nebyla by to Goldie, kdyby i to ječení nepůsobilo neskutečně vtipně... Když jí spadne do vlasů ve sprše šváb, vždy se můžu uchechtat. Závěrečná zúčtovačka v zoo je dobrý nápad a nechat se nahánět šimpanzi a tygry, to je v jejím podání neskutečně vtipné! Mel Gibson je tu standartně otravný, ale má body za jižanský přízvuk. Pokud jde o českou verzi, tak rozhodně doporučuji tu starší, kde Goldie dabuje Dana Bartůňková (Angelína) a ne Helena Friedrychová... ohužel na dvd je ta novější verze, která stojí za hovno. ()

CaptainPixel

Cely film tahne chudak Gibson za dva. Casting vedlejsi role se proste a jednoduse nepovedl. Tohle by zahrala MNOHEM lepe obrovska rada herecek, napriklad: Diane Keaton, Jamie Lee Curtis nebo Sigourney Weaver. Takhle je to s bidou za tri a to jenom diky hereckemu obsazeni Bckovimi esy Bill Duke a David Carradine. ()

• Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)
  • Goldie Hawn robila väčšinu svojich kaskadérskych kúskov sama po tom, čo ju k tomu presvedčil Mel Gibson. Pôvodne sa ich zdráhala vykonávať, pretože sa obávala drsnej a zdrvujúcej povahy daných úloh. Nakoniec bola so svojimi kaskadérskymi výkonmi taká spokojná, že si po natáčaní nechala svoje kaskadérske sako a od roku 2017 ho stále vystavuje vedľa svojej sošky Oscara. (Arsenal83)
  • Režisér John Badham o práci s divokými zvieratami na tomto filme povedal: "Žiadne zvieratá nie je ľahké režírovať. Nečítajú scenár. Je to niečo ako riadený chaos - musíte byť naozaj pripravení zachytiť niečo vzrušujúce, čo môže sa stane a musíte byť pripravení vysporiadať sa s vecami, ktoré sú nebezpečné, pretože sú to divoké zvieratá a ublížia vám." (Arsenal83)