Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

moriero

Dneska už asi nenadchne, ale v 90. letech to byla naprostá bomba. Typická méně známá akční komedie ve stylu Smrtonosná zbraň. Gibson v roli cholerických hyperaktivních chlapů naprosto přesvědčivý - obzvlášť s Mahdalovým hlasem, Hawn s kačeřím úsměvem vcelku protivná - ale neruší nijak zvlášť. Příjemná celovečerní podívaná s výbornými hláškami: "Ricku, pamatuješ, jak jsem tehdy viděla to UFO?" "Jo, pamatuju, tehdy jsme se parádně zkouřili." Po sexu: "Ricku, zase se mi zdál ten sen." "O sedmi trpaslících?" "Pět let jsem neměl holku, malý Bobeš byl na suchý straně." ()

Lacike

Zabudnuty klenot v style starych dobrych 80s, ktory som dnes videl prvy krat a urobil mi velku radost. Ci uz tym, ze som necakal, ze este objavim nieco taketo kvalitne, alebo tym, ze mi Gibson v novych projektoch strasne chýba a tak dohanam jeho starsie kusky. Chemia medzi Gibsonom a Goldie je dokonala, akcnych scen je dostatok a su kvalitne natocene. Mozno by som len pridal trochu viac priestoru hlavnym zaporakom, ktori su sice kvalitne obsadeni, ale nemaju dostatok priestoru, aby poriadne zaziarili a funguju len ako vedlajsie komicke figurky. 8/10. edit 2019. Po druhom pozretí ma to už tak nenadchlo. Je to taká bláznivá akčná komédia. Gibsonov magor je celkom v pohode, ale Goldie mi už liezla na nervy jak neustále len jačala. Zápletku tvorí len neustále presúvanie z jedného miesta do druhého. Záporáci sa objavia len občas, aby sa mohla rozpútať nejaká akčná scéna. Aspoň že tie za niečo stoja. Nie je to síce na svoju dobu nič výnimočné, ale tento oldschool štýl ma baví a nájde sa tu pár pekných kaskadérskych kúskov. Takže po druhom pozretí to je pre mňa mierne nadpriemerná komédia so solídnou akciou ale humorné scény nie sú až tak veľmi zábavné. 6/10. ()

VanTom

Ve velkém procentu případů mi přepálený humor, stavící na diskutabilním "rošťáctví" Mela Gibsona a nepříjemně uječené hysterii tuctové Goldie Hawn, přišel trapný, za což mohly také odbytý, klišovitý scénář a režie. Přestože pár intimních milostných chvilek či dynamická kamera v akci naznačily potenciál a celý film se nesl v okázale pohodovém duchu, z mládí si jej pamatuji podstatně výživnější (což vzhledem k jeho infantilnosti nepřekvapí). ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

pakobylka

Ztřeštěná dobrodružná krimikomedie, která kromě komediálního talentu ústřední dvojice sází především na bláznivé atraktivní honičky. Málo platné - má už svá léta, občas to v ní zaskřípe ... a nemůže za to jenom pronikavý hlas Goldie Hawn. Zkrátka už ve mně nevyvolává zdaleka takové nadšení jako dřív, ale pořád si dokážu vybavit tu skvostnou zábavu, kterou mi kdysi poskytla - a finále v ZOO je pořád stejně super. Takže by nebylo fér nějak přehnaně spekulovat nad 4*. ()

• Pre natáčanie v zoo boli navezené tri druhy piesku. To zahŕňalo 16 nákladných áut, ktoré boli prepravené z Oregonu. Tri druhy piesku sa zmiešali a potom trikrát preosiali, aby sa odfiltrovali a odstránili všetky sklenené častice, ktoré by mohli poraniť labky veľkých mačiek. (Arsenal83)
  • Steny klietok zoologickej záhrady boli vyrobené len zo sadry, takže výroba musela dávať veľký pozor, aby zvieratá, ako napríklad tigre, neprestrčili nohu cez niektorú zo sadrových stien. (Arsenal83)