Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

pakobylka

Ztřeštěná dobrodružná krimikomedie, která kromě komediálního talentu ústřední dvojice sází především na bláznivé atraktivní honičky. Málo platné - má už svá léta, občas to v ní zaskřípe ... a nemůže za to jenom pronikavý hlas Goldie Hawn. Zkrátka už ve mně nevyvolává zdaleka takové nadšení jako dřív, ale pořád si dokážu vybavit tu skvostnou zábavu, kterou mi kdysi poskytla - a finále v ZOO je pořád stejně super. Takže by nebylo fér nějak přehnaně spekulovat nad 4*. ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

D.Moore

Ptákovina na drátě, ale s několika vcelku vtipnými momenty a sympatickou ústřední dvojkou. Škoda, že režie Johna Badhama není bůhvíjak oslnivá, takže velká část akčních scén (kterých je mnoho) je odbytá podobně jako scénář a všechno to zázračné uhýbání kulkám a brokům působí dost jalově. Mel Gibson i Goldie Hawn natočili o dost lepší komedie... Ale v žádné po nich nejdou David Carradine s Billem Dukem. ()

MartinTerran

Ztřeštěná akční komedie s Malem v hlavní roli. Malovi tyto role zřejmě vyhovují (např.: série Smrtonosná past) a je v nich dobrý. Goldie mi svým ustavičným křikem ke konci už lezla na nervy, ale to se dá čekat, když si projde něčím takovým. U filmu jsem se dobře pobavil a párkrát jsem se u vtípku fakt zasmál, takže to účel splnilo. Akce je taky v pořádků, až na pár nesmyslností, ale to se dá přežít, akorát na 3*. Hodnocení: 58/100. ()

Belmondicek

Mel Gibson hraje bývalého radikála ze šedesátých let, který poté, co udal úřadům dva úplatkářské agenty nasazené proti narkotikům, vede utajenou existenci jako vládou chráněný svědek, do té doby než ho náhodně objeví jeho bývalá přítelkyně, což učiní i zlosynové... Režie se ujal ostřílený John Badham, který oba hlavní představitele prohnal v autě, na motorce, v letadle i po zoologické zahradě s nebezpečnými zvířaty za zády. Věčně uječená Goldie Hawn tvoří s Melem dokonalý pár, který si ví rady v každé situaci a dostane se z každé šlamastiky. Pták na drátě je i přes svou v základu jednoduchou dějovou linku nesmírně zábavný, plný podařené a dobře nasnímané akce, napětí a humoru. To vše podkreslené báječnou hudbou velikána Hanse Zimmera. Ta pohodová a bezstarostná atmosféra dýchá z každého záběru, ve výsledku tahle jednohubka uteče jak voda. Moc rád a často si jí pouštím a vždy mi spolehlivě zvedne náladu! ()

• Steny klietok zoologickej záhrady boli vyrobené len zo sadry, takže výroba musela dávať veľký pozor, aby zvieratá, ako napríklad tigre, neprestrčili nohu cez niektorú zo sadrových stien. (Arsenal83)
  • Goldie Hawn při natáčení scén v zoo přišla do kontaktu s opravdovými tygry. To na ni zanechalo negativní stopu, a tak se podělila s režisérem, kterému se svěřila, že má noční můry, ve kterých ji honí tygři. John Badham nelenil a okamžitě to zakomponoval do scénáře. (Dixieboy)
  • Na zalievanie všetkých rastlín v dažďovom pralese boli zamestnané dve polievacie skupiny na plný úväzok, priamo počas natáčania v zoo. (Arsenal83)