Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Diskuze

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

JK77

Proč bych se ho bála? S ním se na to v životě nepodívám. Bojím se toho, že budu lézt do diskuze k seriálu se zprzněným názvem.

Uživatel KevSpa smazal svůj příspěvek.

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Začátek pomalejší, místy i nudný, ale skvělý konec pilotu. Zato druhý díl už do toho šel naplno a jsem zvědavej, kam se děj posune a kolik známých postav ještě potkáme...

troll! don´t feed him! :D :D

Sygi (hodnocení, recenze)

Třeba uvidíme za dva roky na Nově v 22:00 Saul Goodman - právník, kterému můžete věřit. :D

na příspěvěk reagoval jerry12, Petaxis

Sygi

Sygi: Nechci to vědět, už jsem dneska zvracel.

KozyJakVozyVážněSeTakJmenuješ?: To je sice pravda, že Breaking Bad se přeložit do češtiny přímo nedá, ale uměl bych si představit desítky lepších a epičtějších názvů, než strohý "Perníkový táta"...

na příspěvěk reagoval Helo

MekGajvr

MekGajvr (hodnocení, recenze)

Perníkový táta je dle mě slušný překlad, jelikož Breaking Bad se těžko překladá, aby to neznělo divně, nebo nedopadlo jako "Raději volejte Saula". Doufám, že překlad BCS na to půjde podobně a nenechají doslovný překlad.

jerry12

A to jsi eště asi neviděl do češtiny převedený Walterův epický proslov "I'm the one who knocks". :D To by sis asi teprve rval uši. :D

na příspěvěk reagoval jerry12

Petaxis

Petaxis (hodnocení, recenze)

jerry12

No tak v českým dabingu to museli nějak přeložit, že :D Ale... doufám, že se tak ten seriál v češtině jmenovat nebude! :D

Narcis , Sygi

Narcis: No, zatím bych nejásal, necelých 200 hodnocení, to není žádná vypovídací hodnota. Spousta filmů byli i v nejlepší třicítce a nakonec pod tlakem mainstreamu spadly i mimo žebříček, co pamatuji.

Sygi: TO - SNAD - NE! Proč? PROČ?! Věci, které mají tendenci stát se kultovními, by se vůbec neměly překládat. Ale jako Raději volejte Saula? To jako vážně? Tak nevím, co je horší, jestli tohle, nebo Perníkový táta. Smutné.

na příspěvěk reagoval Sygi

Narcis

Narcis (hodnocení, recenze)

Hura - Saul uz je mezi nejlepsima serialama - tak to bylo teda fakt turbo ... a vubec se netesim na cesky nazev az se to bude u nas vysilat :-(

na příspěvěk reagoval Sygi, jerry12

RedAK

S tím už se dá souhlasit, ovšem zajímalo by mě, jak se na to bude dívat ten, kdo uvidí nejprve kompletní BCS a až posléze kompletní BrBa, najde-li se vůbec takový divák. I to by mohla být zajímavá varianta. Nicméně musím říct, že mě dostal tvůj komentář, se kterým naprosto souhlasím. Hodnotit seriál po dvou dílech mi přijde jako pustit si deset minut filmu a ohodnotit ho. Seriál, resp. jedna série, je celek, na nějž by tak i mělo být nahlíženo.

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

jerry12

Je mi jasné, že to bude zpracováno tak, aby v tom diváci doposud nepolíbení neměli hokej, všem stále si stojím za tím, že bez znalosti BB to bude jenom půl srandy. Gilligen je mistr detailů a právě ty detaily, které propojují BCS s BB, se mně tam líbí nejvíc.

na příspěvěk reagoval jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Jinak se mi hrozně líbí, že BCS začalo v době, kdy Saul byl absolutní troska, amatér a zelenáč. Gilligan v BrBa prokázal, že je mistr v sofistikovanosti a vývoji postav, a tenhle Saulův začátek naznačuje, že i tady se bude soustředit primárně na postavy a degeneraci jejich charakterů, především Saula, a na to se strašně těším. Já jsem nadšen.

RedAK , Sygi , Angerr

RedAK: S tím moc nesouhlasím. Zatím jsem nezaznamenal nic, co by jakkoliv přímo navazovalo na Breaking Bad. O Tucovi nikdo nemusí vědět a hned zpočátku dává Gilligan jasně najevo, co je to za člověka, i bez nutnosti znalosti předchozích (resp. nadcházejících) událostí. To samé Saul. Horší je to u sequelu, ale když je to prequel, tak události logicky nenavazují, ale předcházejí, a tam není většinou třeba znát průběh původního seriálu.

Sygi: Myslím, že teď v BCS je Saul slušně v háji, ne? :D

Angerr: Gus se asi neobjeví, resp. určitě. To už by se vědělo, obsazení je známé už dlouho předem a bylo by těžké někoho utajit, resp. úplně nemožné. Každopádně souhlasím, že ten Tucův parťák bude mít ještě velký význam. Působí na mě inteligentně a vypočítavě, na rozdíl od Tuca. Ale z Tuca zklamaný nejsem, ten byl hloupý a ovlivnitelný i v Breaking Bad, tady ještě víc, ale možná je to Gilliganův záměr a naráží na to, že průběhem času trochu rozumu pobral.

na příspěvěk reagoval RedAK

Sygi (hodnocení, recenze)

To zklamání z Tuca jsem taky v nějakém kontextu pocítil, ale to je prostě z toho, že ho už známe a víme, jak dopadne a jak dopadnou jeho parťáci (Hlavně ten "helper", jaký to muselo pro něj být dalších 5 let s psycho Tucem kterému se nezdá každé jeho slovo? :D ) Ale jinak mi to přišlo jako super živá epizoda, Nacho je uveden v hlavních postavách, takže ho budeme potkávat častěji a myslím si že on je právě ten Saulův můstek k nelegální činnosti.

byfo

byfo (hodnocení, recenze)

Tak hlavně v mytologii se trollové starali o mosty a vybírali za jejich přechod mýtný, takže myslím, že tak byla původně ta Saulova poznámka myšlená. No a přímo  "don't feed a troll" je už hláška co všichni trochu v jiným kontextu :)

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

Angerr

Saul povedal, že vyzerá ako Troll pod mostom, v kontexte toho, že nad Mikovou búdkou je most :-)

Inak, konečne príjemné oživenie seriálovej sezóny s dialógmi na 5* úrovni. To vyjednávanie v púšti... bomba! Aj Mike a jeho šťeky :-D

byfo

byfo (hodnocení, recenze)

Tak po druhým dílu to zatím vypadá jako naprostá pecka. Pokud si to udrží svoje tempo, rozhodně se stane jedním z mnou pravidelně sledovaných show.

A mimochodem strašně moc mě potěšila role Michaela Manda. Super herec. Komu z Vás přišel něčím povědomej a nevíte čím, možná Vám napoví tohle :)

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (více)

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)