Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Diskuze

LizianShaw

proč tak tlačí na pilu při tom smíchu? aby i tomu největšímu tupci vnutili dojem, že tohle je budoucí Joker...

LizianShaw

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Tak teď to bylo lepší než předtím, ikdyž se to vystupňovalo až když přišel Jerome. A proč se musí všichni řehtat jak tupci?

Hanyou

bylo by to super, ale nevěřím že by se Sandman povedl, tomu nevěřím....a kdyby ano, určitě by udělali crossover s timhle tupím Luciferem a kvalita by šla dolu....

martinbucek , Helo

Jerome mě naopak pěkně sral, tlačil na pilu a pořád se smál jak dement bylo to hodně přehnané, jak se objevil Strange a začalo oživování mrtvol tak mě to přestalo bavit...no potom nasadili korunu když z Tučnáka udělali homosexuála...ted se to konečně zase vrací a Riddler se stává opět psychoušem, ale návrat Fish, Jerome, to mě štve.....a hlavně McKenzie mi přijde jako absolutní herecký poleno, vůbec mě nebaví se na něj koukat, ten člověk prostě neumí hrát....

nemůžu soudit, Arrow, Flash a všechno kolem toho jsem neviděl...vlastně z DC koukám jen na Gotham, viděl jsem pár dílů Lucifera a Preachera a tim to hasne....

martinbucek

To mě Jerome, jakkoli ta postava ničí Jokerovo tajemnost, přijde jako jeden z nejlepších Gothamovských záporáků. Ještě třeba Kloboučník byl fajn.

martinbucek (hodnocení, recenze)

fuu tak vy ste strasny pseudo kritici....gotham ze je uplna sracka? ved uplna sracka je tento rok flash jednoznacne....a gotham sa konecne vratil po pauze s temnou atmosferou a neriesi ziadne prava gayou.....ano prva polovica bola sracka, lebo zlocinci to zrovna netiahli a mario bol strasne podobny galavanovi, ale krista sak meckenzie sa zlepsuje diel od dielu v herectve, asi mu prospieva s kym byva, harvie ma konecne viac ako jeden stek a tucnak, a nigma su konecne naspet ako psychopati....neviem co viac by ste chceli.....ja teda hlavne nechcem ozivenie jeroma, nehodi sa na jokera..... tajne som dufal, ze by vytiahli troya bakera ako jokera

na příspěvěk reagoval Helo, Ratemus

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tuším, že Sandman je pořád ještě tak nějak někde v plánu. A pokud vznikne a náhodou bude dobrý, tak bude tuplem škoda, že Lucifera zmršili.

st.ranger (hodnocení, recenze)

dragon94

Asi krize na stanici. Není se čemu divit, když z Gothamu stává soap opera. Scénář je stále horší a horší a celkem mi trvá než se na nové díly podívám, už mě to netáhne jako ze začátku.

dragon94

ze začátku mě to hodně sralo, on totiž existuje komiks  ranném Gordonovi a dokonce i Gotham central u nás vydaný který je o GCPD..jak začaly ty zvraty a ty velké přehmaty a nelogičnosti chtěl jsem s tim skončit ale nějak jsem to vydržel a potom jsem si už bohužel zvykl na to že si jdou vlastní cestou, komiks přímo Gotham neznám ten jsem nečetl, ale s třetí řadou a druhou polovinou druhé řady uvažuju že s Gothamem skončím, už to není zajímavé..... a navíc právě s některými nelogičnostmi se tak nějak nemůžu smířit

dragon94 (hodnocení, recenze)

Divím se, že se teda dokážeš koukat na Gotham, když tě tak moc ovlivňují komiksové předlohy seriálu. Gotham je totiž pořádný výsměch předloze.

Ratemus

Ne, právě, že ne :D Proto mě netrápí, když se to od předlohy liší, pokud je to jinak zábavný :D

Helo

takže znáš komiksy Lucifera?

ještě jsem zapomněl samozřejmě na úžasnýho Sandmana, na toho jestli jestli sáhnou a udělají s ním to, co s Luciferem, tak se asi zblázním

na příspěvěk reagoval Helo

dragon94

jj Preacher....další moje oblíbená serie, jak mohl Rogen říct že je fanoušek předlohy když to potom takhle podělal...jako přežil jsem první řadu ale dokoukal jsem jí na sílu a to myslím vážně, viz ůj komentář....dávám tomu šanci rozhodně to dopadlo lépe než Lucifer, tedy pro mě....

můj problém je že znám ty předlohy, už jen čekám kdy někoho napadne udělat seriál Skalpy, 100 nábojů nebo Hitman popřípadě Mezi řádky

Helo

no to je možný, ale na mě to nefunguje, pro mě je to tuctovka ale hlavně a to především a proto jsem tomu dal odpad....To uplně vytírá prdel předloze, komiks je absolutně o něčem jiném a patří mezi nejlepší serie vůbec, jak jsem psal ve svém komentáři i tady v níže napsaných komentářích....Lucifer je moje nejoblíbenější serie a moje TOP a takhle to zprznit....to se nedá odpustit, chápu že pro někoho kdo nečetl předlohu je to super komedie ale pro mě je to největší sračka...to je můj problém, miluju velmi bohatou a propracovanou předlohu, která rozhodně není komediálně založená ani nijak detektivně

na příspěvěk reagoval Helo, Hanyou

Ratemus

Ano Lucifer není žádné terno já neříkám, že ano, ale baví mě o dost víc než Gotham a poslední dobou má i poměrně dobré nápady.

Samozřejmě nedosahuje kvalit skvělých seriálů, ale jako oddechovka to plní svou roli více než dobře. Kdybych měl vybrat aktuálně nejlepší DC seriál tak to bude pravděpodobně Preacher.

Ratemus

Lucifer není dokonalej, ale strašně dobře funguje a je nehorázně zábavnej. Je teda pravda, že mě to chytlo až tak od poloviny série, ale ta chemie mezi postavama je výborná. A detektivka je nádherná. :D

dragon94

vidíš tak to já mám Lucifera na úplném dnu a ještě níž....a bohužel to musim říct, i ten Arrow mi přišel lepší (pořád pro mě sračka) než Lucifer.....ale ano Gotham už také spadl pod průměr v mém žebříčku

na příspěvěk reagoval Helo, dragon94

st.ranger

Netýká se to jenom Gothamu, ale také seriálu Lucifer a dalsích. Btw. Lucifer je čím dál tím kvalitnější a kvalitnější a Gotham horší a horší.  Poslední dobou je pro mě Gotham mezi všemi těmi komiksovými i nekomiksovými seriály, až na posledním místě.

na příspěvěk reagoval Ratemus, st.ranger

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

st.ranger

Předtím taková pauza nebyla, protože letos FOX změnil programový plán. Dělá to běžně každá televize.

st.ranger (hodnocení, recenze)

martinbucek

Nevzpomínám si, že by taková pauza předtím byla, vyznívá to trochu podezřele, ale zase se mi nezdá, že by měl seriál problém z hlediska úspěšnosti, i když občas dost přitahuje za pačesy.

na příspěvěk reagoval KevSpa, dragon94

dragon94

no Constantine jsem neviděl, ale slyšel jsem že žádná sláva....a ano Gotham je každým dílem horší a horší, to ano

Helo

Gotham není ani zdaleka nejlepší DC seriál. Gotham je dost průměrnej seriál, který je stále horší a horší. Constantine byl průměr, kterej tahal Matt Ryan a hodně dobrá hudba to je pravda.

Helo

to tě obdivuju já našel, prvních pár dílů Arrow a stačilo, CW mě opět utvrdilo že nebrat....Gotham je sice nejlepší DC seriál, ale pořád to není tak super....bohužel navíc kvalita jde trochu dolu

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Helo

fakt, Constantine byl řádnej průměr, kterýho tahal nahoru hlavní představitel (který by sakra dávno měl být nejlíp v Legends...!)

na příspěvěk reagoval Helo

martinbucek

Pěkně? Mě to přišlo dost slabý... Zsasz  úplnej lempl, nechá se zmást jezdícím držákem na tácy a vykropí do něj půl zásobníku, pak vlítne do Gorodnova bytu a začne kropit jak magor... seriously? Nejlepší DC seriál možná, vzhledem k těm CW, ke kterým mě pořád nikdo nepřesvědčil, že bych se na ně měl začít koukat. Ve srovnání se Shieldem DC totálně propadá. Škoda Constantina, kterej mě z DC seriálů bavil asi nejvíc...

na příspěvěk reagoval Spiker01

martinbucek (hodnocení, recenze)

st.ranger

nepadli im nahodou sviatky do vysielania?, serialy sa nepretacaju.....gotham sa po pauze pekne rozbehol a podla mna je to momentalne naj dc serial, aj ked ma este dost chyb....ano furt niekoho ozivuju, ano prekrutili uplne jokera a zzmenili mu origin, biely bude lebo je mrtvy, matka cat je uplna catwoman, pinguin konecne snad bude tym sialenym a nebezpecnym magorom, ktoreho mame vsetci radi a nie preafektovanym buzerantom z boybandu, nigma skvely, gordom v pohode, badass lee super....doma asi nacvicovali :D .....kto sa somnou stavy, ci sme maria videli naposledy?

na příspěvěk reagoval Helo, st.ranger

radik92

radik92 (hodnocení, recenze)

Koukám, že se v Gothamu ukazuje čím dál tím víc herců z batmanovských filmů. Tentokrát Shiff z TDK. Už jen čekám na Toma Hardyho :D

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

st.ranger

No jasně. Fox se rozhodl přetočit dosud nenatočené díly Gothamu a Lucifera, a proto zbytek sezóny obou seriálů přesunul na přelom dubna a května. Říká ti něco programový plán televizní stanice?

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)