Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

jefff

The Visit je fakt ten typ odpudivýho, hnusnýho hororu, ze kterého vám je úzko. Je to ten případ, kdy něco tak milého jako prarodiče začne být značně znepokojivé, a to čemu jste věřili jako jistotě, je najednou nebezpečí. M. Night Shyamalan se vrátil s dobrým hororem, ale stále to není ono. Strašit umí, ale šlo to udělat o dost líp. ()

P1tr

Shyamalanův návrat do formy? Ale kdeže, The Visit je laciný a hloupoučký pokus o horor, který vás vyděsí pouze svojí nevalnou kvalitou. V rámci žánru nepřináší nic nového a jednotlivé situace, které nastanou nejsou příliš přesvědčivé a místo, aby mě vtáhli do dění, s přibývajícími minutami jsem se od filmu více odprošťoval a nemohl se dočkat konce. V žánru filmu je sice uvedena také komedie, ale snímek mi vtipný nepřišel a mám podezření, že tato kolonka byla doplněna dodatečně, když bylo zřejmé, že děj obsahuje spoustu trapných momentů, aby došlo k jejich vysvětlení a omluvě. Herci jsou nesympatičtí, příběh je chabý a celé je to natočené jako od debutujícího režiséra, tudíž takhle si opravdu návrat kdysi schopného režiséra k prvotřídní tvorbě nepředstavuji. ()

fiLLthe3DD

Žánr "Found footage" přiliš nemusím, přesto mne však synopse tohoto snímku tak nějak zlanařila, jelikož jsem chtěl zjistit, co za podivným chováním prarodičů vlastně stojí - zpočátku jsem sázel na sektu, poté nadpřirozeno a díky jistým náznakům i na mimozemšťany... No netrefil jsem a rozuzlení mě příjemně překvapilo... Jinak se jedná o kvalitní a napínavý snímek s povedeným závěrem. ()

Jello Biafra

K Found Footage hororom som už od neslávnej éry Paranormal Activity silno skeptický. Tento je však z iného materiálu a hlavne za ním stojí skvelý režisér, ktorý sa však po pár nevydarených filmoch na nejaký čas utiahol do ústrania. A nutno dodať, že tento kus je aj cez jeho nízky rozpočet zaslúžený comeback. Dvaja puberťáci idú na prázdniny k svojim starým rodičom, ktorých však z rodinných dôvodov nikdy nepoznali. Rozhodnú sa o zoznámení natočiť dokument........lenže naši seniori rozhodne nepatria medzi duševne zdravých ľudí a ich správanie je viac než znepokojujúce. Filmu prospieva pozvolna budované napätie i neokukaní herci. Najväčšia sila filmu však tkvie v tom, že režisér drží diváka stále v neistote. Ani ja som nemal sebemenšie tušenie aké je tajomstvo ústredného seniorského páru a táto neistota mňa udržala pri obrazovke až do samotného konca. Veľmi dobrá práca od pána Shyamalana a navyše natočená za smiešných 5 miliónov dolárov. ()

Forsberg11

Najviac "creepy" horor poslednej dekády. Jednoznačne. Shyamalan je späť v horovom remesle a to vo veľkom štýle. Toľkokrát husiu kožu ako pri tomto kúsku som už veľmi dlho nemal. Všetko to odštartovala schovka pod terasou, kde som si musel TÚ scénu prehrať snáď sedemkrát, tak neuveritľne bola desivá, nechutná a dokonalá zároveň. Celý film cítiť vo vdzuchu nepríjemnú, zlú atmosféru. Divák len veľmi ťažko môže predpokladať čo sa stane a čo ho dostane do kolien. Ale potom, vždy keď prišla noc, aj keď som už po čase vedel čo asi príde, účinkovalo to aj tak. Ešte teraz som trochu vyklepaný a vydesený z niektorých scén. Všetko zásluhou jednej postavy a to divnej babičky. To ona strháva na seba väčšinu úspechu tohto hororu. Výborne vybraná, napísaná aj zahratá postava. Paradoxne, aj keď mám veľmi rád FF štýl, pri tomto filme bol viac na škodu ako úžitok. Viac by som prijal klasickú kameru s občasným vstupom "handy cam". Ale to bola len jedna malá chybička na tomto skvelom počine. Táto "Návšteva" sa veľmi vydarila a je to zatiaľ top kandidát na horor roku. 90 %!! ()

herr_carter

Zase bych to nepřeháněl s tvrzením, že bývalý mistr hororů, pan Šjamajlamajlamajlan je zpět v top formě a od teď už to zase bude jenom lepší a lepší. Film je to průměrný, s průměrnými lekačkami a naprosto průměrnými hereckými výkony - jediný moment, který staví tento horor do červených čísel (která si ale osobně myslím,že nevydrží) je onen okamžik překvapivého zjištění identit prarodičů - to se přiznám, že jsem čekal ledacos, ale rozhodně ne to, co se ve filmu stalo, takže za to tleskám. Jsem rád, že Ind se alespoň na chvilku vyhrabal ze septiku plného sraček a nezbývá než doufat, že do něj svým dalším pokusem zase nespadne...............moje hodnocení = 6 z 10. ()

netahlo

Toz to bylo dobre, toto ... prvotridni uchylarna! Za malo penez kurva hodne muziky! Jak decka, tak hlavne seniori perfektni herecke vykony. Tleskam, bylo mi chvilema hodne blbe. ()

coscarelli

Indicky mysteriozator poniekolkokrate, uskromneny, lacnejsi ($), no strasidelny a paradne tajomny. Lubim pocas filmu rozcesavat dredy, niekedy sa podari,niekedy vobec. U tohto priamoumerneho FF tajomna sa mi to nepodarilo. Co je dobre,lebo finiš ostal na zemi a nelietal zbytocne v oblakoch. V kastingu sa nesplietol a dostal hviezdicku naviac. A cele to posobi velmi pritazlivo a asi niekto nezatvoril mraznicku,ako inak si vysvetlit prilezitostnu (!) husiu kozu pocas sledovania tohto myst-MNSflicku. ()

pavcas

Tak původně jsem si myslela, že další film od M. Night Shyamalana nedám ani kdyby mě někdo mučil, což už jsem mimochodem měla ten pocit u filmu "Po zániku Země ". Jenže jak mám ráda horory a jak je jich málo dobrejch, nechala jsem se nalákat některejma rádoby pozitivníma recenzema...Takže abych to shrnula, pointa mi nedošla až do chvíle než vyšla najevo, takže v tomhle dobrý, ale další film točenej jakoby na ruční kameru hlavníma aktérama, bože proč. Kdyby to natočili normálně, měla bych z toho stokrát lepší zážitek. Babka s dědou byli chvílema celkem strašidelný, atmosféra místama fungovala, než se to v samým závěru zvrhlo v pošahanou parodii, to bylo tak amatérsky ukončený, že už jsem dlouho nic takovýho neviděla a doufám, že neuvidím, scéna s plínou strop. Ty 3* jsou fakt úplně slaboučký a spíš proto, že mně už zmiňovaná pointa celkem překvapila. Možná jsem ale jen nedávala zas takovej pozor. ()

sedm.1

M. Night Shyamalan tímto filmem nekompromisně dokázal, že není jen mistrem šokujících point, ale je i top tvůrcem v budování totálního napětí a děsuplné atmosféry. A to že k tomu využil Found Footage model je už jen takový nemalý bonus pro mě, neboť já tento jinak zatracovaný subžánr fakt žeru a Shyamalan ho zde dokázal vyždímat do opravdu naprostého maxima. Jak už jsem ale tedy zmiňoval, Shyamalan se tentokrát vybodnul na nějaké šokující zvraty a překvapivá odhalení, neboť tu jde prakticky jen o jedno odhalení, a to i méně pozorný divák lehce prokoukne zhruba v polovině filmu, a M. Night se tomu ani očividně nesnažil nějak zásadně zabránit, ale spíš se tu zaměřil na působivost zápletky jako celku, postupně houstnoucí atmosféru, na efektní napětí v jednotlivých scénách a navození gradace do pořádně mrazivého finále, kdy jsem přesvědčen, že nejeden divák měl zatraceně stažený půlky. A to vše mu zde fungovalo jako švýcarský hodinky, což pro mě ve výsledku znamenalo vážně silný zážitek. K celkové výraznosti pak přispěl i skvělý casting, a to jak v dětských postavách, tak především v rolích prarodičů, kteří mě budou nejspíš ještě pár nocí děsit ve snech, fakt skvělý, brrrr. Já jsem z The Visit zkrátka opravdu nadšený, Shyamalan se vyznamenal, já jsem si napětím málem cvrnknul do trenek, co chtít víc :-). ()

-Dawe-

Je to trochu zlváštní a divnej film, ale nějaký způsobem mě to dokázalo zaujmout. Shy je zpátky a to potěší víc, než u kohokoliv jinýho, dokázal to u Wayward Pines a potvrdil u Visit. 75% ()

666Carnage

M. Night Shyamalan je zpět! A upozorňuje na sebe v nizkorozpočtovém horůrku/thrilleru, který má svoje kouzlo i atmosféru. Parádní zápletka, děsivá babička a dobře zahráno. Bylo na čase ty kluku jeden. Už jsem se bál, že tě opustilo to kouzlu udržet si divákovu pozornost do konce filmu v mrazivých thrillerech. Pěkný. 80% ()

Kienast

Režisér M. Night Shyamalan ( Šestý smysl, Vesnice, Vyvolený) zkouší vylepšit svojí filmovou reputaci ... a podařilo se mu to na výbornou. Horový Found footage s prvky polodokumentu, kde sourozenci jedou na týden k dědovi a babičce .... a děda s babčou jsou vážně divní ! Noční scény naprosto skvělé, ale i ve dne jsou důchodci hrůzu nahánějící páreček :) Skvěle zahrané a zajímavý konec, který jsem (ani JÁ - Fanda hororů) neuhodl dřív než byl vyzrazen ... palec hore ! ()

KoRner

Shyamalan atmosféru budovať vie, to bez debaty. Len tá pointa mu akosi utiekla a myslím, že to napadne každého do polovice filmu. Film robený ručnou kamerou je fajn, ale ten facepalm pri niektorých situáciach je proste očividný. Nikto by predsa tú kameru ešte v ruke nedržal! ()

divak84

SPOILERS AHEAD: Tak moment ... ted stranou že jde o povedený horor, s originálními (ne všemi) lekačkami. Ale když zjistíme že praví prarodiče děcek (a tudíž rodiče Matky děcek) jsou zavražděni ... KDE JE REAKCE MATKY (aspon na konci ?) . protože díky poslendímu skypování Matka nevěděla že její rodiče sou mrtví... tak ku*va ... něco mi uniká ? k postavám.. Becca je ok, ale ten blbeček je otravný jak komerční přestávky v NHL . Postavy pošahaných uprchlíků z lečebny jsou super, autentické, Babka rozhodně zahrala prim .. on to není horor ale spíš dost temný psychothriller , ale rozhodně jeden z těch Shyamalanových povedených filmů.. ale s tou smrtí to važně nechápu - kde je nějaká reakce matky když zjistí že její rodiče jsou mrtví... nevim asi něco nechápu .. film dobrej ()

bari68

Halelúja ! Viktoria ! Snáď je to ,,znamenie,, , že sa vracajú v Shyamalanovi staré dobré časy. Po prívale food footage-sračiek, konečne film, ktorý nerobí tomuto podžáneru ostudu. Taktiež dúfam, že náš indický tvorca už to prestal brať a z jeho posledných menu kde servíroval halucinogénne lysohlávky na kari premení svoj jedálny lístok na klasický krvavý beef steak. ()

ShimonHoly

V rámci prožitku velmi solidní, práce s herci a filmovými prostředky taky vysoko, ale ty logický lapsy mi brání jít výš. Rozhodně ale příjemné překvapení a lepší z hororů poslední doby. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback