Reklama

Reklama

Legenda

(seriál)
Trailer 4
USA, (2014–2015), 14 h 31 min (Minutáž: 41–45 min)

Hrají:

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Alexander, Linda Park (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Tajný agent Martin Odum je mistr v převtělování do cizích identit. Díky tomu se dokáže infiltrovat do těch nejhorších zločineckých organizací. Jednoho dne však potká tajemného muže, který mu řekne, že není tím, kým si myslí... (TV Prima)

Videa (53)

Trailer 4

Recenze (41)

Radiq 

všechny recenze uživatele

No, "Legenda" bych to zrovna nepřekládal, tady to má jinej význam, než "legendární" - spíš mýtus nebo vymyšlenej příběh, v tomto případě vymyšlená identita. Ale to jen tak k názvu. K seriálu samotnému: Je mi tam několik věcí podezřelejch - jaktože mu nebylo celejch 10 let divny, že si nepamatuje na nic z doby před rokem 2004. Pak klasickej záporáckej kýč, když na konci vysvětloval všechno, co se tenkrát stalo, proč se to stalo a celý to prostě vysvětlil, aby divák netápal - což je fajn, ale z hlediska děje docela nesmysl. Taky mě tam nebavily ty supermoderní technologie a že ta holka dokázala na kompu uplně všechno - bylo to jak z nějakyho CSI seriálu. Teď to dobry: Sean Bean. Zbytek herců teda nic moc. Pokud bude druhá série stejná, půjdu s hodnocením asi ještě dolů. Kupodivu druhá série se jakoby od té první skoro úplně distancovala - propojené je to jen hlavní Beanovou postavou, trošku postavou toho černocha a trošku na konci vysvětlením toho, proč byl vlastně v Iráku. Nenajdeme tam žádnej přemrštěnej hi-tech náboj, všechno to docela pasuje do reality, v česku se mluví česky, v čečně taky jejich jazykem atd. Pro nás zajímavé bylo použití českých herců v menších rolích v dějové lince v Praze. A dějové linky a neustálé přepínání mezi nimi byl asi docela dost velkej problém. Jednou to bylo tam, jindy zas jinde, jindy zas jindy, jako v jinou dobu. No kdo to pořádně nesledoval, asi se docela lehce ztratil. A tak se nedivim, že to druhou sérií típli, i když je to nechystané i na tu třetí... Místama se to taky stávalo dost neuvěřitelny, ale stejně to bylo furt lepší, než ta první série. Jinak Sean Bean prostě umí zahrát snad všechno a tady to jen potvrdil. V podstatě jsem s tímhle seriálkem byl spokojenej... ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Trochu hektický začátek, ale rozehrané je to víc než zajímavě. Navíc Sean Bean tu rozhodně bude mít co hrát, jen doufejme, že tentokrát přežije až do konce seriálu. Pilot - 80% Není to sice vyložená pecka, klišé jsou sem tam otravná, ale proměny Seana Beana jsou prostě parádní a nemůžu se dočkat každého dalšího dílu... Tak po tom solidním rozjezdu následoval opravdu parádní dojezd a Legends tak ve výsledku velice potěšil. Škoda, že sledovanost je malá a další řady se nejspíš nedočkáme, protože po tom finále bych ji tuze moc chtěla. 1. série - 80% Zázraky se dějí, druhá série bude! --- Ve druhé řadě předvedli tvůrci skvělý restart, většinu děje přesunuli do Prahy a dovolili si na nás vybalit tolik flashbacků, až se z toho divákům zatočila hlava. Hlavně těm, kteří nejsou schopni udržet chvíli pozornost, což vedlo k nepříliš dobré sledovanosti a ukončení celého seriálu. Pro mě ale druhá série předčila tu předchozí a na takovou jízdu bych se mohla dívat donekonečna. Škoda. 2. série - 90% ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nápad s agentem v utajení, který se až příliš pokládá do svých identit, není vůbec špatný. Ale během pilotu přišla ještě jedna zápletka, která mi v tomto případě přišla trochu navíc a v dalších dílech de facto není vůbec rozvedena. Alespoň dočasně.. V dosavadních dílech jde tak zatím o hon agentů FBI na teroristy a další zločince, v kterých má hlavní roli agent Martin Odum, který proniká do podsvětí a jeho kolegyně, která má na starosti monitoring a závěrečné zásahy. Nejedná se o kdoví co, ale seriál může hřešit na Seana Beana a Ali Larter, což zhusta dělá a zatím mu to vychází. 75% Tak po druhé sérii musím hodnocení zvýšit a bez mučení přiznávám, že v tom hraje jistou roli i patriotismus. Děj se totiž z velké části přesunul do Prahy a poměrně velký prostor dostala Klára Issová. Ale bavilo mě i několik rovin flashbacků, fakt, že děj začal reagovat na aktuální události a potěšily nové postavy na čele s Winter Ave Zoli a její roztomilou češtinou. Jestli to teď opravdu ukončej, tak asi nebudu sám, koho nase*ou. 95% ()

Kaceris 

všechny recenze uživatele

Legends je seriál ktorý sa zo začiatku tvári ako každý iný americký seriál. Sean Bean ho ale robí výnimočným, jeho ztvárnenie Martina Oduma ktorý má problém s tým že si nie si istý kým je. Príde za ním ale týpek ktorý mu povie nech neverí nikomu, že nie je Martin Odum, že bol v Iraku a že Martin Odum je tiež len krytie. To s človekom spraví divy keď nevie či je tým čím nie je. Po pri tom ako zisťuje kto je tak stále predsa robí pre FBI tak musí pracovať aj keď by nechcel. Toto by bolo tak zhrnutie prvej série ale druhá séria Legends je práve to, prečo absolútne odmietam pripustiť fakt že seriál zrušili. Dej sa presúva hlavne do Prahy čo je už samo o sebe o dôvod na viac prečo sa na to pozrieť. Dozvieme sa viac o Martinovej pôvodnej identite a dozvieme sa aj o jednom z jeho krytí, kvôli ktorému ho dokonca chceli dostať za mreže. Vážne škoda že tento seriál skončil, keď sa rozbehol v plnej paráde. ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Ze začátku velká spokojenost. Na každý nový díl jsem se těšil. Po šestém či sedmém dílu se něco změnilo a já jsem se najednou přestal zajímat o nové díly. Vynechával jsem a až jsem přestal koukat úplně. Nevím proč. Možná, že v každém díle bylo to samé a mě už nemělo co překvapit? Sice mám rád Seana, ale dám přednost něčemu, co mě více vezme do děje. ()

Galerie (466)

Zajímavosti (5)

  • Děj seriálu z roku 2001 je zasazen do České republiky, kde se také ve skutečnosti natáčí. Městem, kde se odehrává část seriálu, je Paříž. Tyto scény se však natáčely v Praze, konkrétně na Letné. (FTP)
  • V 5. epizodě 2. série "The Legend of Kate Crawford" si v Praze roku 2001 povídají v autě dva policisté a za nimi projíždí tramvaj linky 24 s digitálním číslem a konečnou stanicí Spořilov. Tehdy v Praze ještě nejezdily tramvaje s digitální tabulí a linka 24 nekončila na Spořilově, nýbrž ve vozovně Pankrác. (FTP)
  • Jeden z reklamních billboardů říká "DontKillSeanBean", v překladu "nezabíjejte Seana Beana", čímž odkazuje na ostatní role herce, v nichž často umírá až brutálním způsobem. (Ouwen)

Reklama

Reklama