Fear Clinic

Partia mladých ľudí, ktorá prežila pri útoku muža v maske so samopalom traumatickú udalosť, prichádza do nemocnice Dr. Andovera, aby ich za pomoci vlastného vynálezu zbavil vidín a halucinácií, ktoré ich neustále prenasledujú. Oni však ani zďaleka nie sú jediní, ktorí potrebujú pomoc... (*CARNIFEX*)

Kudly4

Režisér povedených Slasherů, tady trochu zaexperimentoval a vyšla z toho taková Hororová Fantasy šmakuláda. Mínusy - místy dost laciná kamera, za mě moc nudných, ukecaných pasáží, nezajímavý herci (kromě šedivého Englunda). Plusy - sem tam pěkně děsivé scény, občas povedená Hororová atmosféra, pár nechutností (vymáčknu ti pavoučka - top scéna). Finále hezky creepy, ale celkově tomu něco prostě chybělo. Slabší tři. (140. hodnocení) ()

kaylin

U snímku jsem se docela bavil a musím říct, že jsem nebyl zklamaný. Ten příběh mě přímo nenadchnul, ale docela jsem si užíval, jak se to celé rozplétá, jak jsou zde i další příběhy v příbězích a celé to dává jakýsi zvrácený smysl. Ten strach nebyl využit naplno, to určitě ne, ale Robert Hall si nechal prostor pro to, aby vás některými scénami zvládl skutečně zhnusit. I to mu počítám k dobru. ()

FromHell

No tak veľké očakávania vystriedalo obrovské sklamanie.Absolútny scenáristický bordel v ktorom som sa strácal počas celého filmu.Divný vizuál,sem tam nejaká pekne spravená maska a to je vlastne aj všetko.Samozrejme som sa tešil na Englunda,no tentokrát to je fakt bieda.Osobne ma najviac potešila Fiona Dourif,ktorá má fakt niečo do seba a v rámci žánru si nielen pre meno svojho otca,určite získa priazeň fanúšikov... ()

ricci.s

Seriál bomba, film pohroma, a keď pozerám na režisérovu ďalšiu filmografiu, tak sa zatiaľ jednoznačne jedná o tú najväčšiu blbosť, akú mohol vytvoriť. Asi chcel tým snímkom povedať až príliš veľa, fakt netuším. Prvá hodina - nič. Ani nestojí za komentár, akurát to bolo pekne otravné. Ku koncu sa síce niečo diať začalo, ale nejaké digitálne potvory ma už z miery nevyvedú. Úplne sa zabudlo na atmosféru a je to celé tak zmätené, až ma samotné pozeranie miestami neskutočne bolelo. Fakt prúser. Obsah znie zaujímavo, ale keby som si ho neprečítal, ani za boha by som nechápal, o čo v tom filme šlo. No boli tam ľudia, bola tam komora, všetkým prepínalo a z Englunda sa vykľula akási čierna príšera z chápadlami. Občas sa niekto odpráskol, občas niekto niekoho odpráskol, občas niečo niekoho pohltilo, občas sa niekto sťahoval z kože, pár scén OK, ale "fear" za nula bodov a celkový zmysel filmu úplne mimo. ()

*CARNIFEX*

Partia mladých ľudí, ktorá prežila pri útoku muža v maske so samopalom traumatickú udalosť, prichádza do nemocnice Dr. Andovera, aby ich za pomoci vlastného vynálezu zbavil vidín a halucinácií, ktoré ich neustále prenasledujú. Oni však ani z ďaleka nie sú jediní, ktorí potrebujú pomoc. Údajne je v tomto "duchu" spracovaný aj seriál. Ten som síce nevidel, a tak ich vzájomne neviem porovnať, no "Fear Clinic" mi neprišiel ako vyslovená katastrofa. Osobne ma pár halucinogénnych scén zaujalo, aj keď som zrejme z totálnej biedy a "chudoby", z momentálnej ponuky prabiednych hororov totálne oskromnel. Zázrak by ale fanúšik hororu v podobe mimoriadneho gore či atmosféry určite očakávať nemal - 40%. ()

• Píseň, kterou Bauer (Corey Taylor) pustí v autě, je "The Dark" od skupiny Stone Sour. Corey Taylor je frontmanem této kapely. (Corpsegrinder)
  • Vo filme si zahral i Corey Taylor, frontman americkej metalovej kapely Slipknot. Jedná sa o jeho debut na filmovom plátne, aj keď je uvedený v snímke Rollerball (2002) spolu s ostatnými členmi kapely. Na natáčanie nedorazili, preto boli počas jedného ich koncertu nasnímaní a digitálne pridaní do filmu. (belinko)
  • Pesničku, ktorá hrá v aute, keď Bauer odvezie Megan, naspieval on sám. (Marceloo)