Ilsa: vlčice SS

(festivalový název)
  • Kanada Ilsa, She Wolf of the SS (více)

Ilsa je nacistická šéfka malého SS tábora pre cca 20 väzňov. Má veľké prsia, uhladenú blond frizúru a veľmi peknú tváričku. Cez deň je jej úlohou robiť na väzňoch pokusy typu "Pri akej teplote vody asi tak človek, ponorený do nej, omdlie od bolesti?" a po nociach si relaxuje sexovaním s vybranými väzňami. V druhej línii filmu sa probližujeme k zopár väzňom a pripravujeme sa s nimi na veľký útek. Béčková snímka je prepchatá sexom, násilím a krvou. (POMO)

Hellblazer

Konečne som si našiel čas na jeden zo základných kameňov hororového subžánru nazi-sex-ploitation. Šéfka nacistického tábora Ilsa je presvedčená, že ženy majú vyšší prach bolesti a preto na nich vykonáva rozličné pokusy, navyše je sexuálne neukojená a preto počas večerov súloží s väzňami a pokiaľ sa jej nedostane patričného uspokojenia nasleduje kastrácia, avšak do tábora sa dostáva Wolf, ktorý má ohromnú výdrž a tým pádom dokáže Ilsu uspokojiť, ktorá má teda o sex postarané a medzitým sexom a mučením plánujú väzni útek. Čo si budeme nahovárať, príbeh je to strašný a slúži prakticky len na to aby sme sa mohli presunúť z jedného mučenia k druhému, prípadne si odskočiť k sexu, ale tak kto pozerá takýto film kvôli príbehu? Čo sa týka sexu tak je to veľmi decentné a pomálo, ale nahoty si človek užije až, až. Mučenie má prakticky vždy erotický podtón a väzenkyne sú väčšinou "full frontal", no a Ilsa s jej pomocníčkami zase polonahé. Aby som nezabudol, herci sú príšerní, ale tak, čakal snáď niekto niečo iné? Našťastie sa film neberie príliš vážne a pokiaľ k nemu budete pristupovať podobne, tak sa rozhodne zabavíte. ()

POMO

Ilsa, She Wolf of the SS je slávna šokáreň, ktorá ale nie je ani zďaleka tak šokujúca, ako sa proklamuje. Sexu je v nej požehnane a dosť otvoreného, ale násilie a krv, akože sú taktiež zastúpené v hojnom počte, moc nepošteklia. Príčina - film ako taký je strašne naivný, amatérsky a nudný. Špatné herecké výkony a neschopná réžia neumožňujú vliezť pod kožu hlavnej ani vedľajším postavám na opačnej strane barikády a čo do atmosféry je na dvore lágru prázdno. Scenáristicky film ujde - striedma stopáž a hustota násilia a sexu by vystačila na slušnú porciu zvrhlej zábavy. Ale to by ho musel sfilmovať niekto zručnejší. ()

Morholt odpad!

Jo. Šokovanej jsem byl. Ale tim, jaká to byla nebetyčná hovadina. Už po deseti minutách jsem měl jasno, že tohle bez zrychlení nedam. Nakonec stačilo pouhejch 20 minut. Chtěl jsem dát nějaký procenta za pěkný kozy, kterejch se tam urodilo docela dost, ale ani tyhle vnady to od odpadu nemůžou zachránit. Další film, co měl bejt původně pornem, ale pak reřisérovi "uměleckyů ruplo v kouli. ()

oLí

Několikrát jsem si za těch šest let na čsfd prohlížel profil tohoto snímku s komentáři a minigalerií, ale nikdy jsem si neřekl, že to musím vidět. Až před pár dny mě napadlo zabrousit do mnou neznámých filmových vod a podívat se na něco nevšedního. No, gore ani exploitation nevyhledávám a nestane se tak ani u tohoto subžánru ( vyjma této série ), ale jako celek mě ILSA docela příjemně překvapila. Zezačátku mi bylo docela ouvej z faktů, že zde zobrazované pokusy na lidech se dříve skutečně odehrávaly a říkal jsem si, proč se na to dívám, když mi je akorát blbě a bohatě stačí podívat se občas na nějaký dokument z 2. sv války. Jenomže postupně se zvyšovala intenzita odhalených koz a tak mě vždycky pár kůzlátek naopak po duši pohladil. Navíc ta Nazi Bitch Ilsa je docela zajímavá postava. Celkově tři hvězdičky ale dávám hlavně za závěrečných cca 15 minut, kterých mě pobavilo více než kdejaká komedie. Ty akční scény byly neuvěřitelně vtipně zahraný. I tak tenhle film asi nebudu nikomu známému doporučovat. Sumasumárum - od nechuťáren přes porno až po komedii, takže dalším dílům šanci asi dám. [5.5/10 listopad 2010] ()

DDT

Kdyby se tohle dílo mělo hodnotit vážně, nic než "odpad" by si nezasloužilo. Ale jako nechtěná komedie je excelentní. "Herci" vysloveně perlí a režisérovi je to evidentně úplně jedno. Z filmu je krásně vidět, že jedinou jeho snahou bylo, aby pokud možno všechny "herečky" byly celý film nahé. Nudistický tábor SS by mu asi neprošel, tak aspoň nahé vězeňkyně nechá mučit polonahými esesačkami... Docela jsem se bavil. ()

• Cyklus o Ilse je bezesporu nejznámějším, ač ne prvním (tím byl Love Camp 7), pornografickým filmem s nacistickou tematikou a byl velkou inspirací pro řadu dalších, zejména italských, filmů s obdobným obsahem. (Siriuss)
  • Dílo kvůli předpokládaným obtížím vznikalo v anonymitě a je věnováno obětem holocaustu. Zajímavé je, že producent filmu David F. Friedman je židovského původu. Přesto se po uvedení snímku spustil povyk a problémy vskutku nastaly. V Německu či v Norsku byl film zakázán. Snímek však sklidil ve své době nevídaný úspěch a našel si i řadu skalních fanoušků. V průběhu dalších let vznikla tři volná pokračování Ilsy s názvy Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks (1976), Ilsa, the Tigress of Siberia (1977) a Ilsa, the Wicked Warden (1977). (Siriuss)