Mahóka kókó no rettósei

• Japonsko 魔法科高校の劣等生 (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Sci-Fi / Sportovní
Japonsko, (2014–2024), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Předloha:

Cutomu Sató (kniha)

Hudba:

Taku Iwasaki

Júiči Nakamura, Saori Hajami, Džun'iči Suwabe, Jošicugu Macuoka, Kana Hanazawa, Kódži Jusa, Takuma Terašima, Tomokazu Sugita, Iššin Čiba, Susumu Čiba (více)

Seriál je zasazen do světa, kde existuje magie a je využívána ve spojení s technologií po celá staletí. Příběh se odehrává v roce 2095, kdy Tatsuya Shiba a jeho sestra Miyuki Shiba vstupují jako noví studenti na Soukromou magickou univerzitu. Studenti jsou zařazeni do kurzů podle výsledků vstupních testů: Studenti s nejlepšími výsledky jsou zařazeni do kurzu 1, zatímco ti s nižším skóre jsou zařazeni do kurzu 2. Tyto kurzy jsou hovorově známé jako "Bloom" a "Weed". Miyuki dosáhla nejvyššího celkového skóre u přijímací zkoušky a je tedy v kurzu 1, zatímco Tatsuya je umístěn v kurzu 2 kvůli jeho nízkým výsledkům praktických testů, i když získal nejvíce bodů ze všech v písemné / teoretické části zkoušky. Seriál sleduje osudy této zvláštní sourozenecké dvojice během jejich studia a jejich vliv na některé události jak školního, tak i národního významu v tomto zvláštním magickém světě. (Jeoffrey)

Monoxid

Jsem velice potěšená. Anime, kde mi jako největší zápor připadá barva školních uniforem (jako vážně. Při scéně, kde je Tatsuya jen v černé košili a vestě, mi spadla čelist v tichém PROČ tak nechodí pořád), je slušně udělané anime. Zdá se to ironické, ale pravidelná dávka stereotypních postav, školního prostředí s klasickými událostmi (které se naštěstí udržely z dávných a dávných časů), slušných bitek a super-schopných hrdinů mi dělá opravdu dobře. Ano, platonický incest mě zprvu dost vytáčel, ale po pár epizodách už jsem se tím upřímně bavila. Vlastně u všech postav, co mi přišly otravné, jsem v závěru už jejich otravnost akceptovala jako celkem fajn vlastnost. A světe div se, hned bych se koukla na pokračování. Nebo třeba na podobné anime. Ale těch je překvapivě málo. Ale stejně mě na tom nejvíc bavila ta agent-se-strašně-nenápadně-skrývá-ve-škole-pod-zástěrkou-neschopného-žáka zápletka. ()

DaeGurth

Potěšila zase jednou normální mužská postava, která nebrečí na každém rohu, ale dělá, co chlap musí... a také podtitul skrytý mezi řádky, který říká, že místo skuhrání o diskriminaci a dožadování se nějakých "práv" je lepší dělat to, co člověk umí a rozvinout to. Překlad na lehce podprůměrné, poameričtěné úrovni. Prozatím 4* (nakonec s odřenýma ušima za 5*, protože té sestře jsem opravdu ochoten její city věřit). Mám na anime rád, že není pro masy a tak každá jedna z nich někomu sedne zcela a někomu vůbec. ()

kirmakX6on

Konečně jsem po delší době narazil na anime, které je celkem kvalitně nakreslené a má dobrý hudební doprovod. Hlavní hrdina je racionální, vážný, vyrovnaný a cílevědomý. Přestože si zachovává odstup, je laskavý a nesobecký. Jak tu už nějaká fanynka napsala "chlap, jak má být". Negativní stránkou jeho charakteru pro diváka je, že působí poněkud nudně. To by nebyl problém, kdyby v anime byly nějaké další postavy, které by ho vyvážily ...bohužel tam nejsou, ztřeštěná postava je tam jen jedna a to jen trochu. Všech 26 dílů má jen 3 "kapitoly", například všechny díly 8-18 se týkají soutěže ve sportovní magii. Byť se na pozadí odehrávají i další příběhy, to hlavní se točí kolem studentské soutěže - jeden čas, jedno místo, stejní lidé a v zásadě stejný průběh dílu ...na můj vkus zde byl příliš malý vývoj a občas byla nuda. Pokud jde o souboje ...díky enormní převaze hlavního hrdiny jsou svým způsobem někdy nudné i ony. Na druhé straně kladné body dávám za to, že se vysvětlují jejich principy, takže krom hezké světelné podívané divák zhruba ví, co se děje a proč se to děje. Dialogy jsou celkem dobré a občas jsou vyzrálé reakce a myšlenky Tatsuya inspirativní, na druhé straně je v nich věnováno dost prostoru zdvořilostním frázím ...což se též spolupodílí na skutečnosti, že anime není svižné a napínavé tak, jak bych si představoval. Podobných anime je nicméně nedostatek, takže na příští sezónu mrknu taky. 65% (edit: japonci fakt umí nasrat -- druhá série je oznámena na červenec 2020.. ! ...točit druhou sérii za 6 let od první ??! ...magoři) ()

Harroc

Po skvělém začátku, přišel tuctový konec. Jako kdyby autoři na vyhodili vztahy mezi postavami z okna. Očekáváte nějaký vývoj jejich vztahů? Ani omylem. Ze začátku to vypadá jako zajímavý mix akce a romantiky mezi bratrem a sestrou, ale pak romantika zcela zmizí a nikde se znovu neobjeví. Stala se z toho suchá akce bez špetky něčeho zajímavého. ()

sh3riff

Asi jsem nějak vůbec nepochopil o co jde .. uměle vytvořená postava která je brána jako bratr a je naprosto perfektní v "magii" na dálkové ovládání, což ještě skrývá. V září nastupuje do školy se svoji sestrou a v říjnu čaruje atomovky z boku. Velké plus za to, že se zde nebulí každou minutu, ale jinak pro mě opravdu chaotické. ()

• Přestože na veřejnosti Tatsuya a Miyuki používájí příjmení Shiba, jejich skutečné přijmení je Yotsuba. Yotsuba je jedna z deseti magických vládnoucích rodin v Japonsku a Yotsuba Miyuki je budoucí hlava této rodiny. Yotsuba Tatsuya, přestože je její bratr, byl pověřen službou jako její bodyguard. (spacemaster)
  • Kdykoli Tatsuya něco vyhledává na počítači, formát stránky vypadá jako Wikipedie. (spacemaster)
  • Shiba Miyuki se objevila v seriálu Durarara!! (od r. 2010) jako obraz v dodávce Kyouhei Kadota. (spacemaster)