Montse navonok pôsobí ako skromná, tichá žena v domácnosti, ktorá sa vo svojom príbytku venuje šitiu dámskych šiat na zákazku. Po smrti matky, ktorá umrela pri pôrode, sa s ňou osud nejedenkrát nemilo zahral. Okrem toho, že trpí závažnou fóbiou, kvôli ktorej nikdy neopúšťa priestory bytu, celú svoju mladosť obetovala výchove mladšej sestry El Niňi. Napriek tomu, že sú jej spôsoby prísne, obe sestry spolu vychádzajú pomerne dobre. Teda až do okamihu, kedy sa predo dvermi neobjaví elegantný muž v núdzi, ktorý sa pre Montse nečakane stáva osobnou prioritou. (*CARNIFEX*)

eLeR

53 minút som bola presvedčená, že dám filmu 3 hviezdy aj napriek famóznemu výkonu Macareny Gómez, na ktorú sa výborne pozeralo. A potom to začalo ... nestačila som sa čudovať, aká skvelá krajčírka je Montse a aké má výborné nápady. Atmosféra a herecké výkony naozaj slušné a príbeh zaujímavý o to viac, že sa to odohrávalo v jednom byte. ()

Marceloo

Montse je psychicky narušená žena, ktorá je závislá na svojich liekoch a zjavuje sa jej duch otca. Spolu s mladšou sestrou žije v byte, z ktorého kvôli psychickému bloku nevychádza von. Nemá rada, keď sa jej sestra stýka s chlapmi, pretože si myslí že im ide len o sex. Jedného dňa sa u jej dverí zjaví zranený muž. Montse prekoná svoju nenávisť k mužom a začne chlapa liečiť. Jej liečebné metódy ale viac škodia ako pomáhajú. - Španielske horory mi proste sedia a Shrew's Nest to len potvrdil. Zo začiatku mi prekážalo umiestnenie do 19./20. storočia, ale postupne som si na to zvykol. Dej je parádny a neustále odkrýva temné rodinné tajomstvá. Taktiež tu je velmi zaujímavý vzťah medzi dvomi sestrami. Na taký staromódne ladený horor tam bolo dostatočné množstvo krvi. Príbeh je taktiež dosť uveritelný. Pár krát sa objavili hluché miesta bez hudby, ale to je len taký detail. Pravdepodobne najlepší horor s historickou tematikou roku 2014. ()

pornogrind

Tak i tady Španělé zabodovali a předložili divákovi hutný psychologický drama o dvou sestrách(z nichž jedna je dobrý psycho)a jednom muži kterej se snaží před něčím utéct. Shodou okolností se ocitne v bytě sester. To co ho tady ale čeká bude daleko daleko horší. Vše se odehrává v jednom bytě.  Slabší 4vězdy. ()

misterz

Španieli sa opäť raz predviedli a prišli s vynikajúcim hororovým thrillerom. Dve ženy zavreté v jednom byte, z ktorých jedna vôbec nevychádza von a k tomu jedno desivé rodinné tajomstvo.... Len škoda, že pointu úplne zbytočne a neuvážene prezradili autori už hneď na začiatku, celkový dojem tak mohol byť ešte lepší, žiadne mystérium ani dráždivé otázky ohľadom záhady sa teda nekonali. Na druhú stranu sa mi však pozdávala postupná gradácia napätia a atmosféry, ktorá fungovala hlavne vďaka po psychologickej stránke výborne prepracovanej postave Montse a nadpriemernému výkonu herečky, ktorá ju hrala. Ku koncu sa divák dočká aj niečo málo gore, takže u mňa veľká spokojnosť. 75/100 ()

heyda

Musel jsem to posunout až do závěrečné třetiny, jinak bych se unudil k smrti. Španělé tentokrát bohužel příliš nezabodovali, umí natočit mnohem lepší thrillery / horory. Herecky to sice je na úrovni, ale zpracování je špatné. Napětí se nedaří budovat tak, jak je u Španělů zvykem. Za ten docela povedený závěr nakonec dám 2 hvězdy, ale pochybuju, že bych se na to chtěl někdy dívat znovu a prokousávat se hodinou nudy. ()

• Natáčanie filmu trvalo len 22 dní.
    (Marceloo)