Montse navonok pôsobí ako skromná, tichá žena v domácnosti, ktorá sa vo svojom príbytku venuje šitiu dámskych šiat na zákazku. Po smrti matky, ktorá umrela pri pôrode, sa s ňou osud nejedenkrát nemilo zahral. Okrem toho, že trpí závažnou fóbiou, kvôli ktorej nikdy neopúšťa priestory bytu, celú svoju mladosť obetovala výchove mladšej sestry El Niňi. Napriek tomu, že sú jej spôsoby prísne, obe sestry spolu vychádzajú pomerne dobre. Teda až do okamihu, kedy sa predo dvermi neobjaví elegantný muž v núdzi, ktorý sa pre Montse nečakane stáva osobnou prioritou. (*CARNIFEX*)

pornogrind

Tak i tady Španělé zabodovali a předložili divákovi hutný psychologický drama o dvou sestrách(z nichž jedna je dobrý psycho)a jednom muži kterej se snaží před něčím utéct. Shodou okolností se ocitne v bytě sester. To co ho tady ale čeká bude daleko daleko horší. Vše se odehrává v jednom bytě.  Slabší 4vězdy. ()

eraserhead666

A tohle je oříšek, do kterého mlátím paličkou na maso jak vzteklý a on pořád ne a ne puknout. Příběh je svým způsobem hrozně jednoduchý, tuctový, předvídatelný a vlastně nijak překvapující či zajímavý. Ale... Je tu to obrovské ale, jehož hlavním jménem je Macarena Gómez, která na sebe strhla veškerou pozornost. Ujala se své postavy tak skvěle, že ač jí samotnou máte hrozně rádi, a já mám, dokáže se vým na okamžik znechutit. Záriveň jí (tu postavu) nakoken budete i chápat. Tohle je něco neskutečného, Macarena tady smazává veškeré pochyby o jejím herectví, které byste kdy mohli mít. Filmu hodně pomáhá i silný retro nádech (obzvláště to bije do očí u Caroliny Bang, když ji máte naposled zažitou jako sexy čarodějnici na motorce). Opravdu zvláštní film, se zvláštní atmosférou, výbornými hereckými výkony, jen trochu slabším příběhem. 3.5* ()

*CARNIFEX*

Montse navonok pôsobí ako skromná, tichá žena v domácnosti, ktorá sa vo svojom príbytku venuje šitiu dámskych šiat na zákazku. Po smrti matky, ktorá umrela pri pôrode, sa s ňou osud nejeden krát nemilo zahral. Okrem toho, že trpí závažnou fóbiou, kvôli ktorej nikdy neopúšťa priestory bytu, celú svoju mladosť obetovala výchove mladšej sestry El Niňi. Napriek tomu, že sú jej spôsoby prísne, obe sestry spolu vychádzajú pomerne dobre. Teda až do momentu, kedy sa predo dvermi neobjaví elegantný muž v núdzi, ktorý sa pre Montse nečakane stáva osobnou prioritou. "Misery" príbeh z pohľadu španielskych tvorcov, pestro obohatený o sesterský "love story súboj", aneb, ako to prejebe dvom ženám v hlavách, ktoré si z rôznych dôvodov, po pomerne dosť dlhú dobu - nevrzli. "Musarañas" je slušný thriller, no slabší horor, ktorý zhruba po uplynutí prvej tretiny nijak nenudí. Herecký výkon Macareny Gómez je skutočne excelentný. Najmä vďaka nej pôsobili niektoré psychicky vypäté pasáže, veľmi realisticky. Mimoriadne gore zábery síce nemožno očakávať, no tie ktoré sa objavili, boli spracované na slušnej úrovni. Navzdory uvedeným plusom, od tohto snímku som očakával viac - 65% ()

Marceloo

Montse je psychicky narušená žena, ktorá je závislá na svojich liekoch a zjavuje sa jej duch otca. Spolu s mladšou sestrou žije v byte, z ktorého kvôli psychickému bloku nevychádza von. Nemá rada, keď sa jej sestra stýka s chlapmi, pretože si myslí že im ide len o sex. Jedného dňa sa u jej dverí zjaví zranený muž. Montse prekoná svoju nenávisť k mužom a začne chlapa liečiť. Jej liečebné metódy ale viac škodia ako pomáhajú. - Španielske horory mi proste sedia a Shrew's Nest to len potvrdil. Zo začiatku mi prekážalo umiestnenie do 19./20. storočia, ale postupne som si na to zvykol. Dej je parádny a neustále odkrýva temné rodinné tajomstvá. Taktiež tu je velmi zaujímavý vzťah medzi dvomi sestrami. Na taký staromódne ladený horor tam bolo dostatočné množstvo krvi. Príbeh je taktiež dosť uveritelný. Pár krát sa objavili hluché miesta bez hudby, ale to je len taký detail. Pravdepodobne najlepší horor s historickou tematikou roku 2014. ()

George Stobbart

2 sestry v 1 baráku; každá iná a predsa nezaujímavá. Kedysi atraktívna Macarena Gomez tu pôsobí ako nejaká psycho babička a tá druhá už má zrejme zbalené do kláštora. Vtedy sa však v ich byte ocitne nedbalý sused, ktorý sa nemusí dožiť toho luxusu, aby aj odišiel. Nevýrazný mix rodinnej psycho drámy a opozeraného interiérového väzenia na mňa bohužiaľ nefungoval a ani záverečný „bloody reveal“ už nemal čo zachraňovať. Španieli upadajú čoraz viac, škoda. ()

• Natáčanie filmu trvalo len 22 dní.
    (Marceloo)