Reklama

Reklama

Pila smrti

(neoficiální název)
  • Západní Německo Die Säge des Todes (více)

Obsahy(1)

Poté, co znetvořený Miguel na maškarní párty napadne jednu dívku nůžkami a brutálně ji znásilní, je umístěn do ústavu pro chorobomyslné. Po pěti letech se dočká propuštění do domácí péče ke své rodině. Jeho invalidní matka se sestrou provozují internátní jazykovou školu v Costa del Sol, kde Miguel potkává krásnou brunetu Angelu, která ho uhranula už ve vlaku při jeho cestě domů ze sanatoria. Miguel jí začíná být posedlý. Bude se opakovat situace, která se stala před pěti lety? (Chatterer)

(více)

Recenze (20)

hladass 

všechny recenze uživatele

Škoda velmi pomalého začátku a zcela zbytečných scén s místním zahradníkem a miláčkem sexu-chtivých školaček, protože když se někdy ke konci druhé třetiny film rozjede, slečny se nestydí dosti značně poodhalit svá těla a gore scény jsou opravdu více než povedené... Atmosféru má film docela dobrou, to Francovi vždy docela šlo, proto jak už jsem řekl, škoda mnoha nudných scén, protože díky nim nemohu tenhle kousek hodnotit lépe než průměr... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Jak se dostat k tetiným penězům? Plán se zdá jednoduchý! Jen je třeba povraždit několik slečen, což se jeví jako maličkost. Pro gore se nejde daleko, a tak nůžky se míhají, nůž projíždí tělem a vynořuje se v místě bradavky, cirkulárka zpívá píseň smrti. A jistá scéna v závěru připomene mistrovské Psycho! Průměrný slasher, ale se spoustou krve - a za ni dávám 3,5*. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Poznáte ten pocit, keď vám nieje niekto až tak sympatický, ale predsa vás nejako priťahuje a púta vašu pozornosť. Tak je to aj s týmto, pre niekoho iba tuctovým slasherom ( ktorým ale rozhodne nieje ). Je to síce kvalitatívne o stupeň nižšie ako ostatné slávne vyvražďovačky tej doby, ale ponúka zopár zaujímavých režijných nápadov a šťavnaté gore scény. A čo je len do plusu, neustále klame a mätie diváka, ktorý si z tých niekoľkých možností, ktože sa to tak chutne pohráva s nešťastnými obeťami, stále nevie vybrať až do úplného záveru. ()

giallo 

všechny recenze uživatele

Já nestíhám žasnout nad tolika pozitivními ohlasy. Vážně se to všem tak líbilo? Dobrá, přiznávám, jde o nejlepší Francův film, který jsem viděl a nakonec dávál celkem i smysl, ale pořád jde o nesmírně odflaknutý slasher, kterých se natočily desítky ne-li stovky lepších. A všemi protěžované gore efekty tedy dle mého názoru nejsou vůbec povedené. ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

(Tento komentár nebrať moc vážne, hodnotenie však áno.) "Ježíš Sakra Pictures" uvádza Oliviu Pascal ako devu Angelu, hlavný to objekt zvrátených túžob plných desu, a jej sekundanta so sračkoidným ksichtom Alexandera Waechtera v úlohe Miguela, v najväčšom trháku všetkých čias - "Krvavý Větrník eeeee Měsíčník!!!", z ktorého by sa posral aj samotný “syn najvyššieho”. Original Music by Gerhard Heinz featuring Johnny Kmitajúci Plech. –– Tagline: Bloody Moon on the sky, Time to prepare to Cry, because you must slowly DIE! ### Francov "Die Saege des Todes", vo Veľkej Británii známy pod názvom “Bloody Moon“, sa v UK roku 1982 na radosť divákov hororu dostáva do tamojších kín. Radosť a ohlasy nie sú ale také silné ako by mohli, keďže cenzori boli rýchlejší a z filmu ukrojili zhruba 2 minúty nevhodných scén (presne 1 minútu a 38 sekúnd). Po pár mesiacoch už ale vychádza spolu s Cut verziou aj Uncut na VHS nosičoch distribuovaných štúdiom "Inter-Light". V júli 1983 sa film ako taký dostal už na zoznam tzv. "Video nasties" – t.j. podliehal distribučnému banu a to až do roku 1993, kedy "Vipco" prichádza na trh so svojou Cut verziou filmu, skrátenou o 1 minútu a 20 sekúnd. Uncut verzia v UK znova ožíva až v novembri roku 2008 (vydanie štúdiom "Severin Films", Rated: 18). ### Brutálna scéna s cirkulárkou – vzrušujúca gore onania pre náročného diváka, poslúžila vhodne do otváracej kompozície filmu Pedra Almodóvara – MATADOR (1986). ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Brutálna scéna s cirkulárkou - vzrušujúca gore onania pre náročného diváka - poslúžila vhodne do otváracej kompozície filmu Pedra Almodóvara Matador (1986). (Kusko.t2)
  • Francov film Die Säge des Todes,(1981)  vo Veľkej Británii známy pod názvom Bloody Moon, sa v UK v júli 1983 dostal na zoznam tzv. "Video nasties" – t.j. podliehal distribučnému zákazu. A to až do roku 1993. Film bol zakázaný tiež v Západnom Nemecku. (Kusko.t2)

Reklama

Reklama