Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Tosim

1,35 MILIARDY ZA TO, ŽE SE S TÍM DÁ JEZDIT METREM A CHODIT DO KNIHOVNY, TO JE GENIÁLNÍ, NE? Kdo jiný by mohl dělat politickou (satiru) legraci, než mistři Geisler - Najbrt - Tuček, trio s podvratně jiným pohledem na věc. Danielovi blazeovaně-humpolácký bobista jde jak po másle a vnucuje myšlenku, že by to tak nějak mohlo i být. ()

wooozie

Už jsem tomu přestával věřit, ale tvůrcům Blaníku se podařilo téměř nemožné, dokázali zaplnit díru, co díru, přímo kráter, který v televizi zůstal po konci České sody a přišli s nejlepší možnou politickou satirou. Naštěstí si uvědomili, v čem tkví hlavní problém - současná televize, které vládne cenzura v plné palbě a tudíž si zvolili volnější prostředí internetu i za cenu marketingové masáže Seznamu. Pakliže to budete ignorovat, čeká vás ta největší česká pecka nejenom tohoto roku plná luxusních hlášek. Navíc tvůrci se nebojí ničeho, šijí do všech stran a s velkou dávkou humoru a sarkasmu ukazují, "jak to asi doopravdy bylo". Opravdu dlouho jsem se u žádného jiného seriálu tak moc netěšil na nové díly, palec nahoru! ()

Jara.Cimrman.jr

"Objednej novej průzkum u nový agentury a ono se to šoupne." Z vysoké školy lobbingu mne vyhodili po neúspěšných zkouškách z alkoholismu, pokrytectví a vyhazování peněz z okna. Můj spolužák Tonda Blaník však absolvoval školu s červeným diplomem a nutno uznat, že poslance, kardinály i prezidenty pase naprosto světově. Já se hrozně bavil při stavbě hokejové knihovny, abstinenci v poslanecké sněmovně, Grossově zištné víře, rušení času v létě i posílání poslankyně Semelové z Ruzyně na Krym či do Krymu v Ruzyni? To je asi jedno. Škoda, že to takhle v politice chodí, ale je dobře, že se tomu můžeme zasmát a já doufám ve vznik dalších dílů dříve, než si všichni ti potrefení Kolibříci, Liborové, Miroslavové či Andrejové objednají soudní zákaz vysílání tohoto seriálu. ()

ORIN

"Mám." - "No vidíš, že to de. Tak to zapoj a frkni tam čokošku." - "Jakou čokošku?" - "Tak je to fontánka na čokoládu, ne?" - "No ale já nemám žádnou čokoládu, to mi nikdo neřek." - "To ti nikdo neřek, protože je to snad jasný. Co chceš, aby stříkalo z nečeho, co se menuje čokoládová fontánka?!" - "Aha." - "Tak pěsti na bradavky a zpátky do socky, Žížalo." [==] Umění zkratky a situačního humoru. V českých končinách něco bezkonkurenčního, kde občas trochu slabší díly střídají naprosto geniální. Celkově zvyšuji na 5*. ()

vaava

V dnešní opatrné době je tady po dlouhé pauze od konce České sody snad jediná nevybíravá společenská i politická satira jaksepatří. Pořad má to "štěstí" že se nevysílá v televizi, jinak by pravděpodobně nesměl být takový, jaký je. Je to klasická tradiční drsná prdel dotýkající se těch nejintimnějších vředů naší našminkované společnosti. Love it! (P.S.: kdybys někdy zapomněl, sleduj na www.stream.cz) ()

• V epizodě je vidět nesrovnalost s kalendářem. Děj se má odehrávat v lednu. Když Tonda (Marek Daniel) příjde do kanceláře, je vidět kalendář správně nastavený na leden. Poté co Tonda vykoná potřebu je však ze záhadného důvodu přetočen na únor. (Ulmos)
  • Písnička, která hraje v této epizodě, je „Y.M.C.A“ od Village People. (Duoscop)

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky