Lovec démonů

• USA Don't Kill It (více)

V městečku Chicory Creek v Mississippi se odehraje série záhadných vražd. Do města tou dobou přijíždí podivím Jebediah Woodley (Dolph Lundgren), který má neobvyklého koníčka – loví démony. Místní policie a agentka FBI Evelyn Pierce ho nejprve podezřívají, ale vzhledem k nevysvětlitelným okolnostem vražd nakonec Jebediah agentku přesvědčí o tom, že za vraždami skutečně stojí racionálně nevysvětlitelné síly. Agentka a lovec démonů spojují své síly, aby osvobodili město od nebezpečného vraha. (Bontonfilm)

misterz

Je mi jedno, či to bolo Béčko alebo Céčko, nebavilo ma to. A to aj napriek tomu, že podobné mysteriózno-hororové námety s motívom démonov a bubákov mám veľmi rád. Jediné čo trocha vyčnievalo bol samotný D. Lundgren, ktorý tu hral celkom zaujímavého týpka, občasný humor a masakrálne, epické mordy. Ale aj tie boli často tak zdigitalizované, že to bolo skôr len na smiech. Herecky to tiež nebola žiadna sláva, moc toporné a naivne zahrané (až na Lundgrena). Podpriemer. 40/100 ()

otík

Na jednu stranu neskutečně masakroidní, na druhou stranu i černě humorné. Lundgren si vybral podivný scénář, ve kterém se to řeže motorovkou, střílí se mladí, staří, děti i babky, je to fakt humus. Lundgren pátrá po démonu a také jej nalezne, bohužel si to ale díky scénáři s ním ani pořádně nerozdá. Film skončil na půli cesty, trochu pobavil, malinko vyděsil a ukázal hodně nechutností. Hm. PS: Lundgrena dabuje Pavel Soukup, to bylo fajn. ()

blackkocour

Koho zavoláme??!!!??.. Krotitelé duchů? Leda píču, zavoláme dvoumetrového bradatého švéda, co s mušketou pálí sítě, jako Spider-Gey!!! Větší gangrénu, opravdový TEROR, si sklizeň vybrat nemohla. Tohle je až federální zločin pustit do světa!! Zábava pro každou věkovou kategorii od Soumraku po úsvitu, i pro kostelní onanisty Tarantuly, až krvavé Twilight tupíry. Přes všechno to klišé, přijde aspoň jednou nějaký ten nefalšovaný, na nic hrající, zázrak v hábu céčkovitého maséra pro pohlavní nemoce - Vymítač Diabla a.k.a. Dolph Jebe(Tebe)diáš. Hned jak stoupil se svým nihilistickým ksichtem do záběru, věděl jsem, že o zábavu budu mít minimálně 79 min postaráno. Brutální masakr Edwardem, a Hi-Tech kuší pro opravdové kluky. Absurditosti jako třeba vybuchují hlavy, katoličtí kněží píchající protestanty, pokřtění do rvoucí vody, jsou jen z desítky další přehlídky obludností, na které se můžete těšit! Plná palba prozatím ještě ne, ale abych (ne)měl co dělat v temnotě, tak si budu muset odříkat dvacet Otčenášů, a jednoho Ezechiela 25:17 // gilty pležr 🖤 #podzimnisklizen [2021] ()

JASON_X

Dokonalost. Takhle nějak si představuju bezchybné béčko. Pokleslý žánr, nemilosrdný požírač mozkových buněk, uhozená zápletka na pomezí parodie či debility, zhulený humor, zastaralé ale zábavné triky a hlavně spousta rubaček. Rube se všechno hlava nehlava na jednu hromadu, no mercy, tátové rubou svoje rodiny, rubány jsou i ženské a děti, i samy děti občas rubou, rube se sekyrou, mačetou i motorovkou, rubou poliši, rube pastor, a nad tím vším kraluje, hláškuje, potutelně se usmívá a dolů na rubající se lidičky z výšky bohorovně shlíží sám velký Dolph, lovec démonů, znalec tajemna a třeba i ochránce prostitutek... (A víte co? Dolph by býval nebyl horší Marv ze Sin City než Rourke!). S šibalským úsměvem třeba podává chlápkovi hrnek s jedem a radí mu, aby ho vyzunkl a pak šel odprásnout svou dceru, a nejlepší na tom je, že on to myslí úplně vážně, i když vy si myslíte, že ne. A když on sám se v jednu chvíli chystá vyzunknout hrnek s jedem, šklebí se u toho tak pohodově, jako kdyby měl spolknout jen nějaké vitamíny, prostě kulervoucí béčková postava. A na rozdíl třeba od seagalovek si ze sebe tahle lundgrenovka dělá nepokrytě švandu, a to mě baví a to se mi líbí... ()

BOURQUE

Dolph Lundgren ako „demon hunter“. Tak toto sme tu ešte fakt nemali. Solídne B-čko bez žiadnych ambícii. Typická jednorázovka na jeden opršaný piatkový večer. Každopádne D. Lundgrena by som na jednu epizódu privítal v seriáli Supernatural. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

• Tony Messenger na filmu pracoval jako Lundgrenův kaskadérský double a ve flasbacku z minulosti si v malé nemluvené roli zahrál Jebediaha seniora. Tony zastupuje Dolpha Lundgrena v nebezpečných scénách již od filmu Expendables: Postradatelní (2010). (Rominator)
  • Príbeh sa v pôvodnom scenári odohrával na Aljaške. (Marceloo)
  • Režisér Mike Mendez sa nechal počuť, že obyvatelia mestečka, v ktorom sa natáčalo, boli ochotní so všetkým pomôcť. Bez problémov im prenajali kostol, policajné autá a uzatvárali kvôli natáčaniu ulice, pretože boli radi, že sa v meste objavila hviezda Dolph Lundgren. Nikdy predtým sa zároveň iné natáčanie v tomto meste neuskutočnilo. (Marceloo)