Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

Diskuze

roabe

roabe (hodnocení, recenze)

Už z prvních fotek z natáčení je zřejmé, že film nebude mít s realitou českého středověku nic společného. Evidentně půjde o béčkovou fantasy kategorii typu Xena nebo Kněžna Libuše... Což by až tak nevadilo, kdyby to režisér otevřeně přiznal a nemanipuloval se jménem Jana Žižky a nezaštiťoval se odborným dohledem historiků. Zajímal by mě názor prof. Čechury, jestli mu nevadí připojit své jméno k téhle zprzněnosti. Samozřejmě žádný historický film nemůže být zcela reálný. Ale třeba Statečné srdce, Gladiátor, Království nebeské a ostatně i Vávrova husitská trilogie mají alespoň velmi kvalitní fundus, což se snad dalo ošetřit i v případě Žižky, jestliže to má být nejdražší český film a jestliže je tu třeba i hodně graficky povedená hra Kingdom Come Deliverance. Zřejmě je však u filmu důraz na něco jiného, což jsem předpokládal od začátku od osoby režiséra. Bude to prostě jen surová fantasy mlátička. Kéž by Žižka vstal z hrobu a nakopal Jáklovi p*del..

na příspěvěk reagoval Willynka

reich

reich (hodnocení, recenze)

Chcete mí říct, že podle fotek z natáčení ve filmu bude hrát i Eva Perkausová?!!!

na příspěvěk reagoval fabecc1222

CANNIBAL (hodnocení, recenze)

Přesně tak. 1 a 2 Batman je špička a tak jsem se na 3 část opravdu těšil. Ale vyšla z toho mrd*a!!  Vůbec mě s*re, když narvou do filmovýho komiksu hrdinku ženskou i jako vedlejší postavu. Stojí to dost často úplně za h*vno. A Kajínek je pro mě trhák a po revoluci jeden z vůbec nejlepších tuzemských filmů. Započítám-li tedy na naše velmi až dokonce trapně omezený tuzemský poměry. Protože český film jako takový jde totálně do h*zlu a ani se nic pořádnýho netočí, resp. vůbec se nic netočí. Pokud jde hlavně o téma akční a krimi natož pak ještě Thriller. Těží se na plný koule hlavně filmy z Československa. Je potřeba mít někoho, kdo se bude za náš film bít. Už za samotnou odvahu před Jáklem smekám. Nevím sice jak Žižka doopravdy dopadne. Možná se pletu a pos*re to. I to se klidně může stát. Ale to jeho nadšení a vzít si mega film s obřím rozpočtem na triko a ještě ho točit v tuzemsku je takový malý zázrak. Co na tom, že tam bude zahraniční obsazení. Však například Frantíci taky natočili jeden z nejdražších trháků více méně s zahraničním obsazením.  A kdo může říct, že "Pátý element" se nepovedl?

na příspěvěk reagoval vito_corle

CANNIBAL

Nechci to tady zase vytahovat, ale vážně si tím myslel, že Temný rytíř povstal je "děs běs" a Kajínek je perfektní trhák?

CANNIBAL (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

Já bych řekl, že jo. To byl opravdu děs běs. Kvalitní režisér nic skutečně neznamená. Hodně záleží na scénáři. Už to je samo osobě polovinou kvalitního filmu. Jsou tedy i výjimky, kde to rejža přepíše skoro všechno. Ale takových kreativních zase moc není. A mimochodem Jákl je, dalo by se říci stále prakticky na začátku svojí režisérský kariéry. Přestože pro mě je jeho Kajínek perfektní trhák. Ještě tolik filmu za sebou nemá. Abych ho vůbec měl kam zařadit mezi velký Áčkový anebo Béčkový formáty. Klidně se může ještě víc vypracovat, že oslní daleko větší publikum, než-li do teď.

na příspěvěk reagoval MartinS96

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

GariCZ

Asi tak, řešit Nolana v diskuzi o Žižkovi je dost bizár... Navíc to vylekalo vojtu2012 a už nám neřekl víc o natáčení:/

na příspěvěk reagoval CANNIBAL

GariCZ

GariCZ (hodnocení, recenze)

Pánové tohle je diskuze k filmu Jan Žižka, je zbytečné tady psát úplně, ale úplně o něčem jiném.

na příspěvěk reagoval cyphercz

MartinS96 (hodnocení, recenze)

To jsem přesně nechtěl, aby se tu probíraly Nolanovy filmy, jen čekám kdy přijde hejt na Dunkerk.

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

vojta2012

Tak z tohohle nevím nevím jestli bych si troufl říci, že to bude dobrý film. No a slavný režisér taky není vždy záruka kvality, ale hodně taky dělají ostatní lidé co mu do toho kecají třeba. Já osobně se nedovedu vysvětlit jak mohl třeba Scott tak moc s prominutím dojebat Vetřelce. Pardon za odbočení od tématu.

na příspěvěk reagoval MartinS96

vojta2012

Se vší úctou tohle nemůžeš dopředu vědět, jo od nějakého slavného režiséra bys to mohl tušit, ale Jákl nic moc zatím nenatočil. A kde jsi byl, co a koho jsi viděl? :)

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera