Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

Diskuze

EasternJoe

EasternJoe (hodnocení, recenze)

3 měsíce natáčení, 500 miliónů Kč náklady. To může skončit jen dvěma způsoby: Příšerný film (v lepším případě), anebo se zahraniční herci seznámí s českým termínem tunelářství, protože tohle je docela divné.

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Pořád stejná písnička. Nějaký chystaný film dává útržky vědět, že bude na hovno, najde se nějaký rádoby mesiáš, který má furt ty stejné kecy, že jsme film ještě neviděli, film vznikne, je na hovno. Už mě ta šablona nebaví.

na příspěvěk reagoval CANNIBAL, kkarx

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

kkarx

A to je přesně ono! To takový problém nemohl být. Jenže pro amíky, bohužel, ano. Mohli jsme mít historický film, který by jako jeden z mála dodržoval (aspoň v rámci možností) dobové kostýmy, zbraně atd. a amíci z toho udělají další pásovou výrobu, kde pravděpodobně i mluva bude moderní. Jde jen o prachy.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

kkarx (hodnocení, recenze)

Prehistorický scifi. :D :D Za těch 500 mega mohli mít alespoň hlavní postavy dobový hadry a my se trochu zábavně vzdělat. To snad takovej problém nemůže být. Myslete na kvalitu a ne na kvantitu. Přijde mi to škoda, když někdo tu možnost má, připravuje to 8 let a nakonec se na to vykašle, o to víc, že tolik prachů na tohle téma už nikdy nikdo nedostane. Jsem zvědavej, jestli do toho nacpou oblíbený "kožený brnění". :D

na příspěvěk reagoval Sabrewulf

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Hlavně se tu řeší píčoviny. Buď to bude dobrej film a pak čert vem nepřesnosti nebo nebude a pak tomu historická přesnost nepomůže.

na příspěvěk reagoval EasternJoe

Příspěvek byl smazán administrátorem.

alchac

alchac (hodnocení, recenze)

Sabrewulf

No, to si nejsem úplně jsitej. Si vezmi, že to hodnocení bylo z fotky, ale co když ta fotka bude ve filmu několikavteřinový roztřesený záběr? Je samozřejmě možné, že tam některé věci budou působit jako pěst na oko, ale počkal bych zkrátka na to, jak to bude vypadat ve filmu (proto jsem taky psal, že se ničeho nechci zastávat předem - což ale platí i opačně).

vegetol: Úplně přesně... :)

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Je poměrně vtipný, jak jsou najednou všichni chytrý, ale dokud si tady lidi nepřečetli ten rozbor nepřesností, nikdo si na ty fotky nestěžoval. Takže asi tak to bude s tou historickou nepřesností - všichni mají plnou pusu řečí, ale ničeho si nevšimli.

na příspěvěk reagoval Sabrewulf, PaulCZE

Ištván87

A kde je hranice? Když tady bude například Žižka se samopalem, bude to pořád jen nepřesný historický film? A co když Žižka narazí na dinosaura? :D

na příspěvěk reagoval alchac

CANNIBAL

Inspirovat se může třeba stylem výpravy, režií, kamerou, vlastně prakticky čímkoliv. Točil to Mel Gibson, a to je Američan. Wallace sice může mít předky ze Skotska, ale to z něj Skota nedělá.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

kkarx

To že je historický film nepřesný, to z něj nedělá fantasy. Fakt bych si o filmu Schindlerův seznam (u nás třeba Atentát) netroufl tvrdit, že se řadí do žánru fantasy.

Pierre

Pierre (hodnocení, recenze)

Puppy

Díky za odkaz. Článek mimo jiné sdílí moje pochybnosti nad rychlým natočením deset let připravovaného filmu. Některé nepřesnosti, klidně vem čert. Jáklovi o historii beztak nejde, chce natočit český velkofim. Budiž mu to přáno, ale aby z toho neudělal až příliš velkou frašku.

kkarx , kkarx

Vůbec si to nepochopil. Historický film není Statečný srdce, ani tenhle. Nevidím důvod proč to nesrovnávat, když Jákl sám říká, že má Statečný srdce za inspiraci. Na to bys ale přišel, kdyby sis těch zajímavostí přečetl víc. A už vůbec se nevychloubá nikde přesností. Děj se odehrává z dob, kdy je minimum záznamů. Čechura je ve filmu konzultant, ale určitě ne přes hadry.  Scénář psal člověk, který si myslel, že píše o svým příbuzným a vycházel resp. hlavní kostra příběhu je ze záznamu skotský básně. Tak jakej pak cizinec? Jsi úplně mimo a úplně ve všem. Buď tak laskav a raději už mlč.

Hekman

Hekman (hodnocení, recenze)

kkarx

A ze ti nevadilo obleceni Dicapra v Romeo a Julie ? A ty bouchacky ? Mimochodem, jak si tu muzou byt vsichni jisti, ze to nebude neco takovyho, nebo muzikal. Jeste vam vsem spadne celist, az to Jan z Trocnova rozbali v baru na podiu a se svou kapelou Kalisnici tam hodi tu nejvetsi pecku v metalove tonine - Kdoz su kurva ti bozi bojovnici.

Jeste budete cumet holoto, az tam Misa Cainu hodi kozacka a s Kralem Vaclavem hodi battle.

CANNIBAL

Jinak srovnávat tyhle dva filmy je kravina, když jeden je točenej cizincem, kterej i přiznává, že historie pro něj nebyla důležitá, ale šlo mu hlavně o příběh a druhej je točenej domorodcem a vychloubá se právě přesností. Dokonce tu v zajímavostech čtu přímo od tebe  "Na filmu se jakožto odborný konzultant podílel historik Prof. PhDr. Jaroslav Čechura," nebo "Natáčení začalo 18. září 2018, hlavně v jižních Čechách, ve středních Čechách a v Praze, kde se ve skutečnosti i děj filmu odehrává." Skutečně typické znaky nehistorického pojmutí....

CANNIBAL

Ok, podle tebe je to třeba přesný historický film. Neberu ti to. Řadím si to kam chci já a ty se z toho třeba poser. Skotové a Angličané si tomu klidně můžou hodit odpady, což bych na jejich místě klidně udělal, jako to třeba udělám já s tímhle filmem, pokud to bude úplná kravina.

kkarx

Tak Statečný srdce je fantasy? A to ti nakukal kdo? Dobrý, tak ses jakože "vyfrajeřil" a můžeš zase jít. Apropo, tohle taky v tom případě není historický film. Troubo!

na příspěvěk reagoval kkarx, kkarx

CANNIBAL

Pokud nemáš nic k filmu, tak drž hubu nebo se jdi vybrečet někam jinam. Hodnotit si můžu, jak chci a nikdo mi do toho nemá, co kecat. Už jenom to, že mi lustruješ profil kvůli tomu, že se mnou nesouhlasíš, ukazuje tvoji stbáckou mentalitu, kterou jsi patrně odkoukal od svejch šmejdskejch rodičů. To musí být teda pěkný svině. Statečné srdce je fantasy film a nikdy v něm nešlo o historii, ale to ti zřejmě nedošlo.

na příspěvěk reagoval CANNIBAL, Ištván87

kkarx

Když odsuzuješ film jen na základě nepovedených hadrů, tak to máš teda hodně blbý. Tomuhle zaostalému a zcela dementnímu příspěvku se můžu tak akorát jenom smát. Resp. v souvislosti s tím, že filmu Statečné srdce si dal 5*! :D Asi by sis měl zopakovat skotskou historii a veřejně se tu neztrapňovat.

na příspěvěk reagoval kkarx

Uživatel CANNIBAL smazal svůj příspěvek.

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera