Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

Diskuze

CANNIBAL

CANNIBAL (hodnocení, recenze)

cyphercz

Žádný přetáčky ale spousta materiálu, spoustu počítačových efektů jako jsou velké množství letících šípů atd. Má na to už dva střihače. A taky počítačem odmazávají to co do filmu nepatří.

cyphercz (hodnocení, recenze)

Něco na tom bude, protože filmy se pro nic za nic neodkládaj, takže se toto zdá jako reálný důvod. Ale jako Aporver to určo neskončí, max to vydají a bude to shit, ale vydají:)

na příspěvěk reagoval CANNIBAL

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Uživatel smazal svůj příspěvek.

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

Mám dojem, že toto bude buď velká pecka, nebo velký průšvih, ale nic mezi tím.

na příspěvěk reagoval CANNIBAL

Moiki

Moiki (hodnocení, recenze)

Je to obrovská škoda ale určitě si na tom dávají co nejvíc záležet a zvýší se tím kvalita.

Moiki

Moiki (hodnocení, recenze)

Už se na ten film hoodně těšim středověk je období které mam velmi rád.

Standey

Standey (hodnocení, recenze)

cyphercz

Souhlasím. Dnešní herci ani zdaleka nedosahují kvalit herců socialismu. Tak to prostě je. Ale zároveň je pravda i to, že dnes chybí kvalitní náměty a scénáře.

cyphercz

Dobrý, to mi ujelo. Ale měl jsem pravdu. Ty jedinej tu furt do omrzení trollíš s tím, že dneska už u nás nejsou dovří herci. A když je někdo v nějakém názoru sám, tak to nutně neznamená, že je prozíravější než ostatní. Někdy to prostě znamená, že je blb.

na příspěvěk reagoval cyphercz, kkarx

Ištván87

Ištván 30.11., o nějakých 9 příspěvků níže: "...ale kdykoliv se tam objevili Vladimír Javorský nebo Michal Dlouhý, tak to stálo za to." - prosím tě kdo z nás dvou že to tady něco hulí??:))

na příspěvěk reagoval Ištván87, Standey

Ištván87

Řekl týpek co má polovinu fotek na facebooku plnou českých vlajek:)) Jak už jsem říkal, já si toho cením když je někdo velkej patriot atp., ale bohužel to pak může mít za následek určitou podjatost v některých tématech... no a zrovna u tebe to pozoruji v tom velkém obdivu k Dlouhému či Javorskému, což znova říkám že nejsou vůbec špatní herci, ale rozhodně to není nějaká elita a ani se nedají srovnávat s hollywoodem:)

na příspěvěk reagoval Ištván87

cyphercz (hodnocení, recenze)

Stojím si za tím, že ani Javorský, ani Dlouhý nedosahují kvalit Sováka, Menšíka nebo Kopeckého, o tom byl můj původní příspěvěk, čili že už prostě nemáme tak kvalitní herce, jako před 30 a více lety. Stejně tak opakuji, že pokud bych měl na výběr vidět film o Žižkovi s Javorským nebo Dlouhým v čele versus s Fosterem, Cainem a Schweigerem, tak volím tyto zahraniční hvězdy, protože jejich výkony považuju zkrátka a jednoduše za kvalitnější. Přijde mi, že vy jste zaslepeni určitým vlastenectvím, což je chvályhodné a určitě to vítám, ale poněkud to ochabuje vaši schopnost objektivně posoudit herecké možnosti vámi zmíněných pánů, kteří jsou určitě dobří herci, to bezpochyby, ale opravdu nevidím že by jakkoliv dosahovali úrovně oněch ČS legend nebo případně zahraničního castu Jáklova filmu.

na příspěvěk reagoval Ištván87, Adam Bernau

fabecc1222

A stejně tak v obou těch věcech hrál Michal Dlouhý. Bohéma docela ušla a Jan Hus byl jakž takž v pohodě, ale kdykoliv se tam objevili Vladimír Javorský nebo Michal Dlouhý, tak to stálo za to.

cyphercz

Matěj Hádek je vynikající herec, David Novotný dokáže zahrát všechno od psychopatického zabijáka po Medvídka Pů, jak se ukázalo třeba v Pádu Dejvického divadla, tak třeba Jaroslav Plesl taky dokáže hrát jak bůh. Vladimír Menšík byl třeba naprostý herecký génius, ale některé role bych mu taky nesvěřil. Dost z jeho umu záviselo i na tom, že se režiséři nebáli nechat ho improvizovat. V Četnických humoreskách měli herci taky jistou volnost a Ivan Trojan s Tomášem Töpferem (i mnozí ostatní) tam byli naprosto úžasní. Velká chyba je právě v režisérech. Není dobrá role ve špatném filmu. Jana Plodková by možná neměla Českého lva, kdyby neměla možnost zazářit ve vynikajícím Protektorovi (kde byl ale skvělý i Marek Daniel). Takových příkladů je celá řada. Proč jsou herci v Troškových komediích z 90% strašní? Jednak nemají co hrát, jednak jim Zdeněk Troška často předehrává (a hodně často se celý zvuk dělá až pomocí postsynchronu, což taky člověku nezlepší výkon). Jinak máme spousty kvalitních a charismatických herců (mnozí dělají prakticky jen divadlo a dabing).

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera