Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

Diskuze

PaulCZE

PaulCZE (hodnocení, recenze)

Tak co, už se to jákloveledílo podařilo sestříhat alespoň do traileru nebo to je ještě jalovější než vegetka s kanibalem dohromady a nebude z toho vůbec nic? :) Doufám, že vrátěj filmnový pobídky.

na příspěvěk reagoval GariCZ

Moiki

Moiki (hodnocení, recenze)

Tak Kumáni jsou takový, protože bylo dráhé je modelovat jinak, než jim dát dobové brnění které má vesměs přilbu i přes obličej to, ale rozhodně nesnižuje kvalitu hry. A tady navíc nejspíš ve filmu, ani nebudou leda, že by byly najatí jako žoldáci.

na příspěvěk reagoval Han_Quintet, Han_Quintet

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Han_Quintet

Han_Quintet (hodnocení, recenze)

A jak teda určitě vypadali ti kumáni, ať se můžu od srdce zasmát :D Kde vidíš rozeplou zbroj? :D

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

CANNIBAL

CANNIBAL (hodnocení, recenze)

Ale Vávra má v KDC taky dost věcí nepřesně a dokonce i ve výstroji! :) Nechápu proč by to měla být podle tebe česká marvelovka. Jenom kvůli tomu, že se ti nezdají hadry? Ale kus děje by se měl odvíjet v době, kdy byl Žižka lapkou. A kde máš napsáno, že lapka měl vždycky plnou výzbroj? V lese by se lapkům výzbroj tak akorát blýskala. :D

na příspěvěk reagoval Han_Quintet

Han_Quintet

Han_Quintet (hodnocení, recenze)

No tak to rozhodně není to samé. Je fajn že ty od PC tak geniálně do toho filmu vidíš, je to úžasná schopnost, já však asi budu důvěřovat těm lidem co naplace, narozdíl od tebe byli ;-)

na příspěvěk reagoval herrWorm

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

No já hlavně pořád nevidím smysl dvoubřité sekery ani ve fantasy. Dáš ránu, protivník ti úder odrazí a sekyru máš v hlavě :-D

Jinak podle mě stejně budou mít největší slovo producenti, prostě my to platíme, tak si to budeme dělat po svém. Něco jako když se točila Johanka z Arku a po tom, co Češi, kteří na filmu spolupracovali, podotkli, že tohle brnění se nenosilo a tamta zbraň ještě neexistovala, byli odpálkování slovy: "Točíte ten film vy, nebo my?"

Moiki

Moiki (hodnocení, recenze)

Co se týče té sekery bojová sekera obecně se používala takže to její hanění není moc na místě. A k tomu brnění nejsou to vše fotky z probíhajícího natáčení? Takže to že mají třeba rozepnuté brnění jak je níže zmiňované může být proto že v tom mohlo být hercům vedro mezi jednotlivými scénami.

Pak budu se tu asi opakovat už po sto padesáté ale nedá mi to. Stále je film ve vývoji a ještě nedorazil do kin proto si myslim, že kritizovat by se měl a výsledek a ne vývoj.

Uživatel smazal svůj příspěvek.

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera