Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

AdMiRe

Dlouhé čekání na další z Jáklových počinů se opravdu vyplatilo. Film chytne od první vteřiny a nepustí. Skvělá hudba, výborné herecké výkony, vypilované scény. Syrově krutý středověk dýchne svou atmosféru až do zadních řad kina. Ten pocit tíhy na prsou a vzrušení mi vydržel až do úplného konce...  Díky pane Jákle. Všem doporučuji. LUXUSNÍ ZÁŽITEK! ()

MatyRock

Inspirováno skutečnými událostmi. Učebnicí dějepisu film Petra Jákla jednoznačně není. Jan Žižka je českým velkofilmem se zahraničními herci a nutnou dávkou filmařské licence. Optikou zahraničního filmu se sice pořád jedná o nízkorozpočtovou záležitost, nicméně v naší malé zemičce jde doposud o nejdražší filmový rozpočet. Akce mohla být přehlednější, scénář lepší, stopáž lépe využitá, a tak dále a tak dále. To co zahraniční divák nemá šanci ocenit, si Čecháček náležitě vychutná. Konec konců jsem vděčný, že v českých kulisách vznikl film, který se alespoň vzdáleně přiblížil Hollywoodu. ()

Langos

Konečně se někdo odvážil udělat český film, který má nějakou úroveň, protože trapný český komedie stačili. Celý film má utvořenou atmosféru, která mi připomínala film Seven. Začátek filmu je pěkně rozjetej, ale za půlkou se zaleze do lesa, což mě trošku zklamalo, ale stejně to bylo zajímavý. Štvalo mě to předávání Kateřiny. Ze strany na stranu a tak pořád dokola. Poslední část filmu nebyla moc dobrá, ale stačila, aby to ukončila. Dal bych takových 65 - 70 %, ale když jsem ten Čech, tak dávám 80%. ()

Kacenka_73 odpad!

Nooo, taxem viděla Žižku… negativní recenze nelhaly. Mám na jazyku pár hanlivých vět, které už ale byly zmíněny v předchozích hodnoceních. Za mě krásné záběry přírody a absolutně roztříštěný děj, takže film můžu, abych necitovala ostatní, hodnotit jednoslovně jako sračku. ()

Robur888

Český velkofilm s touhou prorazit hlavně v zahraničí a proto v hlavních rolích angažoval výhradně cizí herce. Pro našince zakomponoval několik aspektů, které znají z hodin dějepisu – ať už samotného Žižku (v zahraničí se film jmenuje Medieval a i příběh filmu může být vlastně nastaven touto formou středověké báchorky na kohokoliv), chorál Ktož jsú boží bojovníci, práčata, český lev, Zikmund jako zrzek a nemůže chybět ani vozová hradba. Brutalita šarvátek je značná a při sledování filmu jsem se až divil, že se lidstvo dožilo dnešních dnů. / Budař, Cristovao jako kumán působí ve svých rolích tak nějak nepatřičně. / Jenže film je i business a je zjevné, že je nastavený na extrémně velkou návštěvnost a gigantické tržby, které v rámci žánru jsou jen velmi vzácné. Snad to doženou alespoň streamovací platformy. Petru Jáklovi, ale přeji v tomto projektu úspěch, protože nervy s tím musí mít hrozné. ()

Redyx1 odpad!

Naprostá trapnost a předražený nesmysl.Vyhodit 500 mil. za film,kde mají především hrát český herci je opravdu špatné. A nacpat tam cizince,jen kvůli pozdějšímu komerčnímu využití v zahraničí,se ukázalo jako totální omyl,protože mimo ČR Žižku nikdo nezná a jsem zvědav, kolik tento paskvil prodělá nakonec. ()

Cecko

Tak jsem se na to také konečně musel vypravit. Než tam člověk vejde, je třeba si uvědomit, že je to film od českého režiséra, natočený v Čechách a s českými herci, ale za americké peníze. Sám Jákl musel udělat hodně ústupků - Žižka by klidně mohl být černoch, a pod. Film to není špatný. Nemohu říct, že bych se nudil.  Ale jediný moment, kdy jsem měl husí kůži byl ten, kdy parta sedláků na rozvrzaném žebřiňáku spustila onen známý husitský chorál. Pak mi ale došlo, že je to jako kdyby česká hymna zazněla při vítězství našinců na mistrovství světa v kroketu. Daleko lepší by ale  bylo, kdyby zazněla na mistrovství světa ve fotbale nebo hokeji. Tady mi prostě chybí nějaký epický moment, který bych nemohl dostat z hlavy. Po týdnu si vlastně nemohu vzpomenout na jednotlivé scény a asi bych to ani nedokázal odvyprávět.  Každopádně jsem hrdý na Jákla, že dokázal to co chtěl, dokázal sehnat sponzory a dotáhl to do kin.  Možná ale, že kdyby to jen pojal jako remake Vávrova Žižky nebo spíše vlastní interpretaci historie, bylo by to lepší. Taková epická Sudoměř na závěr...no...kdyby... ()

pujec

Za mě super historický film inspirovaný skutečností. Nenáročný, akční, vizuálně pěkný. Jasně, kdyby se film jmenoval Jan z Hradiště, vyšlo by to na stejno, stejně jako by se film mohl odehrávat prakticky kdekoli v Evropě. Ale až budu chtít koukat na něco věrohodného, kouknu na dokument.  Taky cením, že nikdo nevypadal jako Čingischán nebo podobná dementní mixka všeho, co kdy kdo v historii oblékl. Od dob Krále Artuše se záchodovou štětkou na šešuli a Keiry Knightley v plechové podprdě mám před každou aspoň trochu historickou podívanou krapet strach. Trochu obavu jsem měla z romantické linky, ale naštěstí byla spíš naznačená než nějaká ucintaná lovestory.  A jo, Žižka je tu až moc kladný hrdina. Ale to Wallace ve Statečném srdci též. A nedělám si iluze, že to bylo zlatíčko s podobou Gibsona za mlada.  Zkrátka kladně kladný hrdina se vždycky hodí. Vždycky. ()

Lucy39

Jan Žižka je pro mne opravdu film, který STOJÍ ZA TO VIDĚT i přes kritiku zapšklých historiků, kteří řeší, ve kterém přesně roce oslepnul, páč ve filmu mu krásná Kateřina vyléčila hnijící očko hrstičkou červů z břicha poblíž ležící krysy..   s manželem jsme pak ještě v noci u Aperolu a piva řešili, kteří přesně vládci pak teda následovali, kolik měli dětí, trošku jsme zagooglili a zas jsem o trochu chytřejší, jak to po tom roce 1402 v zemích českých teda vůbec vypadalo.. (strašně) Komu se líbí Statečné srdce, tak směle do středověké romance (když zkousnete hektolitry krve)  .. česká krajina úžasná, výprava krásná... nepřesnosti jsou záměrné, jinak by se nám film rozpliznul spíše do politiky a husitství, což by v konečném důsledku stejně nikdo nechtěl... zážitek 5/5, za mne respekt, ať se to za mořem jmenuje jak chce :-) ()

Zupan_

Akosi neviem ale najdrahší Český film a dokonca o Žižkovi s rozpočtom len niečo cez 20 mil $ je skurvene málo. Na porovnanie dokonca aj taký Ironclad mal vyšší rozpočet .Je to obrovská škoda lebo počas filmu to je veľmi cítiť, technicky ale aj vizuálne.Ale réžia je naozaj fajn bolo to zjavne točené s vášňou,herci tiez skvelí ale čo potešilo najviac bol super soundtrack. Nemôžem tomu dat viac aj keď chcem,proste keď to porovnám napríklad s Outlaw King je to úplne iná liga proste naša a Česká tvorba je v tomto žánri strašne pozadu a mám taky pocit že este velmi dlho bude. ()

CreepyJoe

Historický 100 % | Akční 55 % | Drama 55 % No jak začít, kdyby si Jákl toho nenabral moc a věnoval se jen režii, ke scénáři(který považuju za naprosto nejslabší článek filmu), si přivzal nějaký borce co v tom umí chodit(když už to stálo tolik prachů) klidně i z toho hollywoodu a ušetřil na naprosto nesmyslném "hvězdném obsazení". Mohli jsme mít možná fakt po dlouhé době výborný historický film. Chápu že do toho zasáhla doba kovidová, ale ta těžko mohla mít vliv na scénář, který je fakt sračka. Atmosféra byla fajn, možná až trochu moc byl přetažený filtr na kameře, který všechny scény ladil do modra, ale budiž tady naprosto respektuji uměleckou tvůrčí svobodu, dalo se na to dívat. Bitky byly velmi dobře zpracovány a včetně i fatální brutality, některé dost originální jako např. to vraždění se ve vodě. Závěr se mi hodně líbil, mělo to určitou katarzy, když se člověk začal u filmu nudit. Každopádně už se těším na bandu hloupých šulínků, kteří budou kritizovat béééé tyhle meče nebyli....bééééé takhle se přeska u kalhot nenosila bééééé, bééé bééé. Na tyhle ukňučení kriply si dejte v diskuzích zvláště pozor, jejich odborností většinou je larp. ()

RRRoX

Nechápu, co na tom filnu stálo půl miliardy.. Ale film to nebyl úplně špatný, škoda, že se víc nepromyslel scénář, který mnohdy byl dost podivný. ()

Vojta.H.6189

Jákla mám rád, viděl jsem spoustu jeho rozhovorů, dokážu si představit kolik práce za tímhle vším je. Na české poměry naprosto unikátní technické zpracování, že tam pár věcí historicky nesedí, v jakém filmu jo? Navíc hned na začátku je divák obeznámen, že je film pouhou inspiraci. Nemám s tím problém. Za daných podmínek a rozpočtu těžko šlo udělat víc.  Za mě 80%. Mám chuť tohle podpořit znova. ten konec pro mě byla taková pomyslná ochutnávka toho, co by mohlo přijít, kdyby měl film lepší recenze, lepší příležitost, lepší rozpočet. ()

ludvik2

Tak 3/5 hvezdy, herec co hraje Zizku je zcela bez charismatu, Budar a Vetchy uplne mimo, celkove zabijacka ktera o Zizkovi nerekne vubec nic, ale koukatelny to je, po druhe si to pustit nema moc smysl, ale Jaklovu snahu cenim pozitivne ()

Farao607

Jak já se těšil teda. Bohužel mělo být natočeno to, čím ten film úplně končí a ne to o čem je. To je taková škoda. Když se začalo ukazovat to obsazení tak jsem šel do kolen. Bohužel to je všechno špatně ()

tonysawer

Jako vážně... vše, co je tomu vytýkáno je pravda. Hlavně ten střih proboha - to vám bude jasné hned ze startu. A s Žižkou a dějinami to má prd společného - kdyby to pojmenovali jinak, možná bych i zvážil o hvězdu více. ()

Kauikk

Pro mě jako fanouška husitů, šlo o vlhký sen na který jsem se těšil už od prvního oznámení filmu. A na rozdíl od spousty dalších pro mě nebyl film zklamáním. Ben Foster byl jako Žižka lehce uvěřitelný, nebyl to žádný hrdina, který by zachránil svými činy davy lidí, ale dělal to v co věřil. Kamera mě zaujala svými záběry na nádhernou českou přírodu a starobylé hrady. Děj až na malé chybky uspokojující, celý film jsem seděl v sále napnutý co bude dále. Rozhodně stojí za shlédnutí. 9/10 ()

orgoj0143

Upřímně je to divnej film. Středověk mne moc nebere a navíc ten lom Velká Amerika tam působí dost nepřirozeně stejně jako přítomnost černocha. Divím se, že se tam chlapi vzájemně neolizovali, aby to splnilo všechny genderový podmínky. Ze soucitu 2/5 ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera