Reklama

Reklama

Red Band Society

(seriál)
Trailer 3
USA, (2014–2015), 9 h 24 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Margaret Nagle

Hrají:

Octavia Spencer, Dave Annable, Astro, Zoe Levin, Rebecca Rittenhouse, Griffin Dunne, Ciara Bravo, Thomas Ian Nicholas, Nolan Sotillo, Charlie Rowe (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Skupina teenagerů na dětském oddělení nemocnice Ocean Park v Los Angeles nachází jeden v druhém útěchu. Šestnáctiletý Jordi (Nolan Sotillo), narozený v Mexiku, překročil hranice kvůli léčbě. Jeho spolubydlící Leo (Charlie Rowe), který je přes rok v nemocnici, začíná ztrácet směr. Cystická fibróza přiměje Leova nejlepšího přítele Dashe (Astro) žít každý den, jako by byl jeho poslední. Emma (Ciara Bravo), ​​Leova občasná přítelkyně, má poruchu příjmu potravy. Kara (Zoe Levin) je roztleskávačka se srdečním problémem a jejímu spolubydlícímu Charliemu (Griffin Gluck) je 12 let a je v kómatu. Dr. Jack McAndrew (Dave Annable) a sestry Jackson (Octavia Spencer) a Dobler (Rebecca Rittenhouse) tvoří svůj lékařský tým. (FunDinDung)

(více)

Videa (78)

Trailer 3

Recenze (39)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Seriál z produkce Stevena Spielberga z nemocničního prostředí s teenagery v hlavní roli? To zní minimálně zajímavě. A po třinácti zhlédnutých epizodách musím usoudit, že to skutečně zajímavé je. Red Band Society je přesně takovým dramedy seriálem, co mi poslední dobou chyběl. Ačkoli se zaměřuje na mladé, jde místy docela do hloubky co se psychologie postav týče, ale zároveň je celkově je z něho cítit hromadu nadsázky. V tomhle ohledu funguje nejlépe pilotní díl, ze kterého jsem byl doslova nadšený: svižné představení postav, luxusní výběr hudby přesně dle mého gusta (v sérii mj. zazní i písně od Coldplay, Imagine Dragons, The Fray, Mumford & Sons,...), černý humor (inspirace The Fault in Our Stars se nezapře), trocha emocí a především stylové nasnímání. To poslední ostatní epizody trochu postrádají a bylo trochu vidět, že se pilot dostal dvojnásobnou péči - asi by se prodal. Každopádně celá série se drží překvapivě hodně vysoko, byť postupem času humoru ubývá a hraje se více na dramatickou strunu. Obsazení je hodně sympatické a potěšil mě fakt, že teenagery hrají opravdu teenageři, což bych u současného seriálu snad už ani nečekal. Seriál je bohužel utnut po jedné sérii a všechny dějové linky jsou víceméně otevřeny s výjimkou Charlieho (jeho doprovodné komentáře nemají chybu), který se dočkal zakončení. Pokud bych si měl vybrat jeden loňský seriál, který by si zasloužil prodloužit, volba by rozhodně padla na Red Band Society. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Yeah, this is me, talking to you, from a coma. Deal with it!... a že má teda pěknou vyřídilku, kluk ušatá! --- Pilot je nasnímán na styl prodloužený verze nějakýho hudebního klipu, a jednoznačně mu to prospívá. Nálada nekompromisně fluktuuje a teenageři pohotově hláškujou. V dalších dílech už se z takovýho tempa slevuje, pořád se ale jedná o suverénní nadprůměr letošního podzimu. ()

Reklama

filmsim 

všechny recenze uživatele

Pilot: Seriál se za těch 45 minut skvěle vybarvil. Máme tu partu sympatických mladých lidí, které spojuje nucený dlouhodobý pobyt v nemocnici a ke kterým se po celý čas epizody připojují další zajímavé postavy. Každý zde má své místo a eventuální potenciál do budoucna. Pilot po celou dobu výborně dávkuje emoce a při scénách jako párty na střeše, tanci či závěrečnému běhu se jen horko těžko nedojmete. Jsem opravdu zvědavý, kam se tohle konverzační černohumorné drama vyvine dál.. ()

Wayne 

všechny recenze uživatele

Pilot byl bez chyby, skvěle představil postavy, dramatičnost, kousavý humor i atmosféru seriálu. A přestože jsem po dvou dalších dílech moc nadšený nebyl, tak s každou epizodou jsem se víc těšil na další. Výhoda oproti jiným seriálům, kde mi vždycky trvá i víc sérií si oblíbit vůbec nějakou postavu, je to, že je zde sympatická většina z nich. Dave Annable mi přišel jako hezčí brácha Adama Scotta, Wilson Cruz a Rebecca Rittenhouse byla vcelku vtipná dvojka a o Octavii Spencer netřeba mluvit. Navíc jde snad první seriál, kde mi teenagerské postavy nešli na nervy. Ještě musím zmínit dobře využitou hudbu, trochu mi to tím připomnělo Shameless. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot: Na FOXech právě začíná Vaše pravidelná dávka emocí, tak si tuhle sympatickou partu mladých pacientů z nejpohodovějšího špitálu v US rozhodně nenechte ujít. Emoce netlačí na pilu a fungují, černý humor šlape jako hodinky a povedený písničkový soundtrack je masáží pro uši. Definitivně koukám dál. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Součástí propagace seriálu bylo promítání pilotního dílu dětem v nemocích, následované rozhovory s hlavními protagonisty. (Thery)

Reklama

Reklama