Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

laepus

Málokdy dávám tak málo, ale vzhledem ke všem okolnostem to prostě nejde jinak. Z knihy zmizela takřka veškerá historie a zbyl jen béčkový thriller, který se neustále opakuje (honička, obraz, honička, zvrat, honička). Je jasné, že kdyby tam krom těch kunsthistorických výkladů měly být i všechny další konspirační a "filozofické" pindy, tak je z toho desetidílný seriál, přesto se to jen zvrhlo v akčnější reklamu na tři města plnou trapné vykradené Zimmerovy hudby. Ta si tentokrát trochu hraje s elektronickými efekty, což se ke středověku a renesanci móc hodí. To by pořád ještě na tři hvězdy stačilo, ale za ten totálně (přijde trochu spoiler) otočený americký konec by zasloužili tvůrci filmu nakopat do prdele. Takže dvě za vždy perfektního Hankse budou muset stačit. ()

buzzwoody

Trochu roztahaná, místy poměrně nudná a vatou vyplněná ždímačka peněz z úspěchu Šifry. Příliš moc dějových zvratů je zbytečně na škodu, k tomu všemu to je pak i překombinované. Je to ale přesto většinou docela koukatelný třetí díl Langdonovy série, který se mi námětem líbil trochu víc, než Andělé, i když provedením už ne. Byl jsem zklamán z finále, film se snažil budovat atmosféru až do kulervoucího finále, které se však nakonec ani žádné koule rvát vůbec nepokusilo. Váhal jsem mezi hodnocením dvou a tří, ale pak jsem si vzpomněl, že i přes mnohé nedostatky byl snímek, jak jsem již zmínil, na jedno shlédnutí koukatelný, přesto nejslabší z trilogie. Knížku si po tom ale číst nejspíš nebudu. Update: Nakonec to stejně budou dvě. ()

Jimmy15

Knihu jsem nečetl, to musím hned na začátek přiznat. Možná proto jsem do půlky filmu nechápal, kdo s kým je a kdo proti komu bojuje. 2/3 filmu jsem byl přesvědčený o průměru, ale pak se to krásně rozjelo a hezky brownovsky začaly skládačky do sebe zapadat a to je to co na těchhle filmech miluju. To, jak se během filmu nebo ke konci všechno vysvětlí. Takže ze 3 hvězd nám to naskočilo na plnej počet. ()

serioga

Kniha bola dobrá z toho dôvodu že v nej bolo také rozuzlenie na konci,vďaka ktoremu sa knižka stala bestsellerom.To sa bohužial vo filme ani len nespomenulo a už vôbec neobjavilo.Zmenilo sa tým úplne všetko a pre tých čo čítali knižku bol film skôr parodiou na ňu.A najhoršie je že použili staré klišé,kde Američan zachránil celučičký svet pred strašlivým "morom" .Sklamanie a velke. ()

bobstock

Takové podvečerní béčko. Na tu spoustu trailerů ve velkém očekávání na profesora Langdona jsem byl podveden. Howard, Koepp a Zimmer by měli dostat jednu hezkou a druhou o zeď. Třeba v nějakým tom kostele z filmu, aby byl dobrej zvuk. Hodinu koukám na zmateného Hankse jak utíká a pořádně neví kam, jen ví, že to běhání před natáčením pomohlo. V druhé půlce zjistí, že vše je jinak a všechno bylo falešné no a pak se už jen máchají v rudé vodě jak ve Hrách bez hranic. Tohle snad muselo odradit i případné budoucí zákazníky Dana Browna. Nic mysteriózního nebo nadpřirozeného. Jen filmově nelidského. 40% ()

Marys

Inferno sa mi páčilo viac než Angels and Demons. Knihu som čítal už dávnejšie a až na ten záver bol film spravený veľmi vierohodne svojej predlohe. Aspoň tie podstatné veci, čo si pamätám, tam všetky boli a vydarili sa. Možno som čakal viacej priestoru v Benátkach a menej silenej akcie v Istanbule. Tam sa to všetko trochu pokazilo. V globále som ale so spracovaním predlohy celkom spokojný. ()

Garch

Adaptovat tak obsáhlou knihu, jakou je Inferno Dana Browna a zhustit to vše do dvou hodin, aby to alespoň trochu připomínalo předlohu, to je tedy úkol (asi jako adaptovat Stephena Kinga :). Ron Howard to kočíruje celkem slušně a svižně. půlhoďku před koncem sice dochází dech a závěr je úplně jiný, ale co, aspoň mohou být čtenáři překvapeni :-) ()

Jaro_slav

Padesát odstínů šifry. Napětí: 404. Vir asi neni taková kravina, jako anihmota v A&D, ale furt to scénáristická hovadina je a film považuju za takovej nepochopitelnej úlet v Howardově tvorbě. I Zimmerova hudba je zde (vyjma naprosto úchvatnýho ústředního motivu táhnoucího se všema třema filmama) slabší, nicméně se to z dvouhvězdy za použitý lokace na tříhvězdu tak tak vyšplhalo. ()

M1k9

Jsem zklamán, protože jména a minulý díl předurčovaly úspěch, nemluvě o potenciálu samotné knižní předlohy. V každé kritické chvíli na kterou jsem čekal, jsem byl zklamán! Tu bylo něco přeskočeno, tu zrychleno, tu vynecháno, anebo dokonce změněno! Především změněný závěr ve mě vyvařil vodu. Na místo epického globálního poselství, přízemní love story dvou důchodců. Tohle prostě nejen nenaplnilo potenciál, ale ani nesplnilo účel. Americká povrchnost ve slepé uličce. 4/10 ()

Greg25

Předlohu jsem nečetla, takže v tomto směru jsem oproštěna od porovnávání. Přestože to má atmosféru výrazně lepší než v Andělech a démonech, nelogických děr, mezer a úplných hovadin to má tentokráte mnohem mnohem více, navíc zřetelně odkrytých bez jakékoliv snahy je zamaskovat. Atmosférou slušné, dějově průměrné, logikou děsné, a to jak v celku, tak i jednotlivých scénách. 45% ()

Flopik

Anjeli a Démoni síce prekonané nebolo ale rozhodne nechápem vašim komentárom a hodnoteniam.Začiatok dosť chaotický to áno ale počas filmu sa to krásne celé vysvetlí.Neviete komu máte veriť, samé zvraty jeden ma naozaj dostal.Tie dve hodiny ubehli ako voda.Koniec krásne na nervy hrajúci.Jediné čo ma sklamalo asi Zimmer ktorý ako keby nemal múzu pri komponovaní hudby.U mňa za 5 aj keď určite sa na tom dalo viacej vyhrať.Dúfam v pokračovanie. ()

Blueeyes

Někdy je lepší se na to psaní komentáře vyspat. Kdybych totiž hodnotila obratem, sršel by z komentu nejspíš výhradně vztek a úžas nad naprosto, ale totálně, o 180 stupňů jiným koncem než v knižní předloze. Asi bych dokonce použila pojem zaprděný přizdisráči :-)! Ale pár hodin v limbu mě trochu uklidnilo natolik, abych silou vůle potlačila otravnou knihomolskou stránku svojí osobnosti a hodnotila jen a pouze film. Ten totiž kupodivu docela funguje, když se naň nahlíží samostatně. Narozdíl od Šifry, která musela být pro diváky neznalé předlohy notně zmatená a nepřehledná a od Andělů a démonů, které jsem nebyla schopna ani dokoukat..... Inferno celkem šlape. Nenakecá se toho tady zbytečně mnoho, dočkáme se honiček i akce, Omara Sy v konečně záporácké roli a i něčeho z těch velkolepých italských reálií, na kterých stojí kouzlo knihy. No jo, když odpustím ten absolutní nerespekt vůči tomu, jak to mělo skončit.... Tak jako jakýsi lehce akční thriller, proč ne. Je to spíš na tři hvězdy, ale dobře, připlácnu čtvrtou, hodně hubenou, podvyživenou hvězdičku. ()

Randwulf

První Brown na základě doporučení, ale i tak, přiznávám, očekávání lehce předpojatá. Prostředí Florencie i Benátek, které jsem mohl troški poznat, ale potěšilo a zaplétka s virem aspoň poodhalila původ coróny - teď otázka, jestli za ní stojí pan Zobrist nebo Liam a jeho Liga Stínů. Hlavní myšlenka by pak možná stála za sociologický průzkum... ()

bozka10

Tak Langdon prišiel riešiť zahady aj po tretí krát,tentokrát poradne pritiahnutý za vlasy,úplne zbytočne ďalší diel,ten prepad v kvalite je citeľný.Je to sterilne,stereotypne,naivné,prevaraju stokrat prevarený prvý diel.Slabota. ()

Swannie

Rada o sebe hovorím, že toho viem dosť o rozdieloch medzi literárnym a filmovým médiom na to, aby som bezhlavo nepoužívala vetu "kniha bola lepšia". Často som tou, ktorá obhajuje a vysvetľuje zmeny, ktoré sú vo filmových adaptáciách nevyhnutné. Dokážem pochopiť, ak ide film vlastným smerom. No po zhliadnutí troch filmov o Robertovi Langdonovi mám pocit, že tvorcovia týchto filmov nepochopili (alebo od prvého filmu postupne zabúdali), o čom vlastne knihy Dana Browna sú. Na Inferne, ktoré má z knihy tak akurát názov, mená postáv a polovicu hlavnej myšlienky, to vidno najviac. Robert Langdon nie je Ethan Hunt, John Wick, Jack Ryan ani nikto, koho hrá Liam Neeson. Tieto filmy nemajú vyzerať ako Mission Impossible alebo iné akčné trháky, ani nemajú byť určené ich fanúšikom. A to hovorím ako veľká fanúšička Mission Impossible. Filmy o Langdonovi však majú byť pre fanúšikov umenia a histórie. Sú to príbehy o provokatívnych konšpiráciách, ktoré sa dejú v najstarších a najkrajších mestách sveta. Majú divákov previesť týmito mestami, ktoré sú plné dejín umenia, známych diel a množstvom symbolov. Napínavé dobrodružstvo, vraždy a záchrana sveta tieto príbehy len rámcujú, sú druhoradé. Ron Howard však túto pointu prevrátil naruby. Celé Inferno je len o behaní sem a tam, strieľaní, postavy sú ploché a s knižnou predlohou majú spoločné asi toľko, koľko Ginny v Harrym Potterovi. Ani si nevšimneme, že sa počas celého deja preniesli cez tri najkrajšie mestá na svete, zato si v dvojhodinovej minutáži tvorcovia našli čas na trápnu romantickú zápletku (a to som ja tá, ktorá od prvého dielu vraví, že Langdon by mal mať manželku). No mohla by som si povedať - dobre. Nevadí. Predstava adaptácie tvorcov filmu sa nemusí zhodovať s tou mojou. To sa stáva a bola by som ochotná to (napriek tonám zahodeného potenciálu) prijať. Lenže to by Inferno muselo byť dobrý film. Muselo by sa aspoň z diaľky priblížiť kvalite Mission Impossible. Muselo by zobrať scénu koncertu v Instanbulskej cisterne a spraviť z nej kinematografický skvost, akým je scéna vo viedenskej opere v Mission: Impossible - Rogue Nation (2015). Lenže Inferno nemá ďaleko len od dobrodružných filmoch o dejinách umenia, má veľmi ďaleko aj od kvalitných akčných filmov. Je to fakt nepodarená sr**ka. ()

Dejwosz

Čekal jsem trochu víc. Do první poloviny film používá již užitých prvků a trochu pokulhává (ale v tomto žánru to možná ani jinak nejde). Druhá polovina i díky nečekanému zvratu (opravdu jsem hi nečekal) trochu nabrala na tempu. Závěrečná scéna - super. Škoda jen, že takhle neběží celý film. ()

adriane9

Opět Tom, který mě nezklamal a z kina si nesu zážitek, který stál za to. Osobně mě nejvíc fascinovaly právě vize Langdona, to byla neskutečná podívaná, včetně krásné Itálie a kvalitních herců. Historii miluju a tenhle film mi nabídl téměr kompletní směsici toho nejlepší u filmu. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno