Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

TV spot

Pitryx

Několik scén a záběrů je zbytečně dlouhých. Například v kasinu nebo potom jízda městem. Zpočátku mne to i trochu bavilo, ale pak jsem se nudil stále více a více a po hodině už jsem byl zralý na spánek. Přesto herci zaujali námětově to také nebylo tak špatné. Podruhé však ani když se spletu.    30 % ()

TOMASINI

Film jsem viděl před 10 lety a asi jsem opomněl ho hodnotit. Teď byl znovu v TV a ani po 10-ti letech neztratil. Film byl překvapivý, protože představa námětu s Chýlkovou jako ministryní, a dvojicí Kraus-Trojan jako killeři - očekával jsem to špatné. A nakonec to nebylo tak špatné. I když to mohlo být lepší. 2 a 1/2. ()

mandlova

Souhlas s movie - jedině v TV! Takhle jsem tento film shlédla já a byla ráda, že jsem počkala a nechvátala do kina. Mí oblíbení herci tu předvedli ne nepřesvědčivé, ale ani uvěřitelné výkony. Taky jsem z toho rozpačitá asi i z důvodu, že musím pořád myslet, že jsou Ivana a Jan životní partneři, takže ty pokusy o znásilnění byly pro mne více než úsměvné... Každopádně originální námět to aspoň trochu zachraňuje. ()

NPlayer

Já musel dát pět. Opravdu jsem se bavil, trojlístek hlavních hrdinů byl dobrý. U Trojana a Chýlkové to bývá standard, ale v dobrém mě tu překvapil Jan Kraus, od kterého jinak nečekám vůbec nic. Celý příběh rozhodně není neuvěřitelný. Třebaže by z toho zřejmě šlo vytřískat mnohem víc, mně to stačilo a jsem spokojený. ()

Mara97

Navzdory nízkému hodnocení to vůbec nebylo špatné. Chýlková a Trojan ve svých rolích excelují, u Trojana se jedná o zaslouženého lva za výkon ve vedlejší roli, jen Kraus hraje jaksi stejně jako všude jinde - postavě z Gymplu či Vejšky jako by z oka vypadl. Stylem natáčení i hudbou mi to dost připomínalo Samotáře. Příjemná hodina a půl, jen se nemuselo tolik drahocenného času věnovat té dopravě - během těchto prodlev jsem měl jedinečnou šanci si prozkoumat staré okresní SPZ či původní podobu Nuselského mostu před rekonstrukcí. ()

• Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)