Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osamělý vrah zabíjí velící důstojníky, kteří se zúčastnili tajné mise s názvem Sentinel. Brandon Beckett se dozví, že jeho otec byl jedním z jeho cílů. Elitní odstřelovač Brandon Beckett je posílán do mimořádně nebezpečných akcí. Při jedné z nich je jednotka, které velí, zaskočena nepřítelem a jeden z vojáků umírá. Brandon si to bere osobně, už nechce dál zabíjet lidi, aniž by splnil úkol. Své rozhodnutí odejít sděluje po návratu na základnu majoru Bidwellovi. Ten to zamítá a nařizuje mu zůstat u jednotky. Záhy navštíví Bidwella plukovník tajné služby a sděluje mu informaci, že někdo zabíjí přeživší členy tajné akce Sentinel. Brandonův otec a dva další velící důstojníci jsou po smrti. Major dostává za úkol vraha vypátrat. Pak plukovník nařídí Bidwellovi přesunout se s oddílem odstřelovačů do Sýrie, aby ochránil dalšího důstojníka. Major oznámí Brandonovi, že jeho otec je po smrti, ale nezařadí ho do pátracího oddílu s tím, že by to bral moc osobně. Brandon ze základny uteče a do Sýrie se přesune vlastní cestou. (TV Nova)

(více)

Recenze (31)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Podivný příběh, který se odehrává v sem tam zajímavých kulisách, ať už je jejich smysl jakýkoli. Tom Berenger je zde v podstatě jen v kameu, nejde moc mluvit o tom, že by se na něj film zaměřil. On také už docela dost zestárnul a člověk mu to nějak moc nevěří. No, kruh se uzavřel a já doufám, že natrvalo. Anebo že by už šlo jen o mladého? ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Ale o tak erudovaní kritikové... Pátý Sniper je uplně normální, solidně natočená záležitost. Kamera je naprosto perfektní (vážně je to natočené poutavě), scénář sice neoslní (naopak jsem se při své inteligenci cca v polovině ztratil ;)), ale jediné co doopravdy rozčiluje se debilní chování postav. Respektive. Nechovají se jako profesionálové s výcvikem, ale že bych tady kvůli tomu rozhazoval odpad... to rozhodně ne. ()

Reklama

Kenji odpad!

všechny recenze uživatele

Tak hrozný film o sniperoch som už dávno nevidel. A to som sa tešil, že sa konečne vráti Thomas Beckett sr. Sniperskej akcie si človek neužije lebo je taká blbá až hrôza. Už len začiatok keď vraj strieľajú na kilometer je podľa záberu kamier na 200 metrov. Pri následnej prestrelke má rovnakú úspešnosť zásahov spotter s M4 a kolimátorom. Sniperi celý film pobehujú a strieľajú na 30 metrov... proste sklamanie odpad ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Kedze som videl tie predosle, skusil som i tento. Hoci som to do odpadu neposlal, je pravda, ze je to riadne amaterske, naivne a nepokryte vykradajuce (i ked neuspesne) ine zanrove kusky. Herectvo, ak sa vobec o nejakom da hovorit, dosahuje zhruba kvalit poslednych seagaloviek, takze bieda. Bol som unaveny a mozog skoro nepracoval, takze ako C-ckovy akcak sa to u mna na hviezdu vysplhalo. Co sa tyka celej "serie", neodporucam. Skoda spalenej elektriny. ()

Dado 

všechny recenze uživatele

Moje obavy z toho, že som predtým nevidel žiadny z predchádzajúcich filmov série, boli zbytočné. Ani tieto znalosti by nezachránili výsledný dojem, pod ktorý sa stihli podpísať deravý scenár, hlúpe dialógy, úboho spracované miesta, v ktorých sa film má údajne odohrávať a vyslovene imbecilné chovanie postáv, ktorému veľmi nepomohli ani (ne)herecké výkony väčšiny zúčastnených. Nebyť akčných pasáží, ktoré síce nie sú svetoborné, no aspoň osviežia celé dianie, skončil by piaty ostreľovač v hlbinách odpadu. (20%) ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Ve filmu lze vidět Škodu Octavii II po faceliftu, ve kterém jede Thomas Beckett (Tom Berenger) za plukovníkem. (BloodMax)
  • Natáčelo se v Bulharsku a Řecku. (Terva)

Reklama

Reklama