Angelika a sultán

• Francie Angélique et le sultan (více)
TV spot

Z chudého šlechtického statku, přes šťastné manželství v pohádkově bohatém zámku, chudobu, pařížské podsvětí, králův dvůr a přízeň, pirátskou loď i tržiště s otrokyněmi – taková byla cesta krásné Angeliky za její životní láskou hrabětem Jeoffreyem de Peyrac. V páté, závěrečné části filmové série se Angelika, hraběnka de Peyrac, setkává s Osmanem Ferrajim, moudrým eunuchem, který má v plánu stvořit z ní třetí ženu sultána Mulaye Ismaila, a tedy vládkyni Maroka. Jeoffrey de Peyrac předstírá, že je jedním z galejníků, aby se tak dostal do marockého Meknesu, spojil se s vlivnými přáteli a pokusil se svoji ženu zachránit. Mezitím Angelika odolává požadavkům Osmana Ferrajiho a mocného sultána. Hrozí jí, že stráví zbytek života v harému sultána. Ale ani zde, v nebezpečí života, nechce Angelika zradit svého manžela a stále věří, že se znovu setkají. (Česká televize)

Greg25

Jednoznačně nejhorší díl celé série, v podstatě platí vše co jsem napsala u Nezkrotné Angeliky, snad jen dodám, že z jaké si úcty, neboť na svou dobu to byl jistě "revoluční" film (série), kterou si lidé žádali znovu a znovu. Snad jen z této úcty mé hodnocení, obzvláště u posledního a nejhoršího filmu s Angelikou neklesá pod 20%. ()

cherita

Ani se mi skoro nechce psát komentář, jak mě to znechutilo. Čekám půl hodiny … hodinu … hodinu a půl, kdy už konečně bude ten správně romantický závěr, který ukončí všechny Angeličiny útrapy, pořád se nic neděje a potom -kde se vzaly tu se vzaly- najednou titulky. To myslíte vážně? To je moje odměna za 505 minut mého času stráveného sledováním života jedné bohaté rozhoďnožky? Tak to je teda zklamání. A nespraví to sebelepší hudba. ()

Silencia90

Filmy o Angelice jsou velice pěkně zpracované a mají krásný příběh. Dopadne to dobře a přitom to během těch pěti dílů to tak vůbec nevypadlo. Nemyslím si, jak často lidé píší, že je to přeslazené - s Peyracem se viděla na začátku, uprostřed a na konci. Ale zaráží mě, že se o ní někteří zmiňují jako o té co "dá každému". Během těch asi 10ti let, které filmy prezentují, měla manžela, a po jeho smrti měla asi pět chlapů (Nikolas, básník, Filip, princ a velitel té lodi d'Escrainville - pokud si dobře vzpomínám), z nichž s jednoho nedobrovolně. Když se podíváte na dnešní 15-20ti leté holky, některé jich snad už za život měly víc. Tím spíš že jejího muže upálili, tak šla s druhým, toho též zabili, tak nechtěla být sama, začala si s dalším.. a tak to šlo dál a dál. Vůbec mi nepřijde že by byla nějaká nymfomanka či co to všichni popisují. Je to hezký příběh, který potěší snad každou dívku (i když si to nechtějí přiznat - znám takové). A těm kterým vadí... těm jen vadí, že se ve filmu mají dobře a oni sami si to tak zařídit neumějí. ()

Bozvav

Nejkrásnější historická filmová série všech dob. Nedostižná výprava, charismatický Hossein a hlavně nejkrásnější ze všech hereček Michele. Moje srdeční záležitost. A také třetí nejoblíbenější díl.100%. ()

Vesecký

Tuhle závěrečnou část Angeliky jsem snad viděl poprvé, snad i proto se mi líbila víc, než ty okoukané díly, navíc se odehrávala v exotickém prostředí. Samozřejmě, umělecký kýč, ale dívalo se na to dobře, skutečně ten závěr se podobal Pyšné princezně, nevím, kde zas Peyrac přišel ke zlatým dolům v Mykénské říši, ale to nevadí. ()

kacirek_

Tak i naposledy Angelika okouzlila nejen mě, ale i samotného sultána, ale opět se držela hesla "vaše nikdy nebudu". Pěkně si tu s Joffreyem prohodili role, páč zatím vždycky hledala Angelika, ovšem teď došla řada na Joffreye a tak se stal galejníkem, přešel poušť, našel zlato a to vše jen pro ty její kukadla:-)-mno asi ne jen pro ně. A to by samozřejmě nebyla Angelika, aby za sebou nenechala haldu zlomených srdcí, ještě naštěstí, že jich většinu zabili, takže se dokonce života nemusí trápit nenaplněnou láskou. Angelika a Joffrey jsou tedy konečně spolu a jestli neumřeli, tak v tý posteli na tý kocábce leží dodnes. ()

fablefavorit

Protože je skoro přes tisíc dílů, rozhodl jsem se kolektivně hodnotit na profilu toho finálního: Završení příběhu kulhajícího fešáka Žofrého a jeho jediné lásky Angeliky (bokovky obou napříč filmem nepočítáme). Hudební znělka exotického Maroka začne divákovi po dvacátém replayi lézt i z prdele, ale co se dá dělat. Jak jinak má dát film najevo, že sultán a jeho kurtizány jsou konečná zastávka? Samozřejmě je to stejný romantický sranec jako všechny ostatní díly, ale i přes legračně křečovité hlášky a místy fakt špatné hereckými výkony mě celá série Markýzy baví i dnes. ()

Jakubik

Tak a dobrodružství je za námi a dá se říci, že na svojí dobu jde o celkem pěnou podívanou, která sice místy kolísá, ale dá se na to skutečně koukat. Poslední díl má velice pěkný začátek kdy hlavní roli nezastává už trochu protivná a Angelika ale její vyvolený Rescator. Škoda, že to tak nevydrželo celý film, protože to bylo celkem napínavé a celkem v této sáze neokoukané. Bohužel zase skočíme k samotné Angelice a napětí zmizí a čeká nás tu prakticky zase to samé, co už jsme viděli. Ve finále člověk pak vlastně zjistí, že konec přišel tak nějak docela nečekaně a byl dost odfláknutý… ()

Torgal

Zavŕšenie príbehu krásnej Angeliky sa nesie presne v duchu predchodcov - je odlúčená od Žofrého mužskými, ktorý ju chcú klátiť, ale ona hrdo vzdoruje nástrahám osudu aby si vybojovala happyend v náručí svojho milého. Je to film šitý na mieru domácim paničkám túžiacim po presne takejto romantike, navyše okorenenej exotickým prostredím a historickými reáliami. V rámci svojej cieľovky funguje bezchybne, ale stále to nie je žiadna veľká sláva. 5/10 ()

loveless

Angeliku zase všichni milují a oceňují její neuvěřitelnou krásu, dokonce i sultán... Ale Angelika už zase odolává, protože miluje svého (už ne mrtvého) manžela, který se jí vydává zachránit z otroctví. Skončí ti dva nakonec zase spolu v posteli? Ještěže už je to poslední díl a já můžu ukončit sledování téhle "legendy" a s trochou štěstí už ji nemuset nikdy vidět znovu. Chyba je asi ta, že se mi Michele Mercier ani děj tohoto příběhu nezamlouvá. ()

Rodin

Spolu s Nezkrotnou druhý nejblbější kousek série. Člověk by až litoval, že nejni průměrná blondýna za doby Ludvíka 14., která v důsledku toho, že jako jedna z mála chodí umytá a je ochotná dát každému květ svého ženství, nebo aspoň prostou soulož, musí vydělávat na živobytí prací. ()