Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

venalce

Konečně český seriál, který skutečně využívá toho nejlepšího, co se u nás dá najít - výborní herci a chytrý humor v satirické komedii založené na překvapivě propracované a lehce absurdní mytologii vodníků mezi námi. Na takový solidní základ se už dá vystavět cokoliv. (Pod)vodnické pletichaření, policejní patálie a dokonce i hledání 100% nevěsty jsou ok, ale ta rádoby náboženská zápletka by tam vůbec nemusela být a nikdo by ji nepostrádal. Čechům to není vlastní, neumí s tím pracovat a tak to tam působí jak pěst na oko. ()

Necrotongue

Musím přiznat, že jsem seriálu příliš nevěřil, asi za to mohla ta modrá v hodnocení a mé zkušenosti s valnou většinou českých seriálových počinů. Teprve v průběhu sledování mi došlo, že se uživatelé jen snažili tou červenou nerozrušit vodníky. Já jsem si totiž setkání se všemi svéráznými postavičkami docela užil, a přestože to občas zaskřípalo, velice dobře jsem se bavil. Silně mě překvapilo zmizení části důležitých postav, i když to bylo v ději vysvětleno, působilo to na mě trochu zvláštně. Ale to je vlastně jedno, humor se nevytratil a seriál na mě fungoval jako nenáročná zábava více než dobře. ()

mira007

Bída, která si na něco hraje ale nemá na to. Poetiku vzoru Konce vodníků v Čechách to nedosahuje ani omylem. Lehkost , vtip, to vše tomu chybí. Jediné co stojí za hvězdy jsou ty české hvězdy - známé ksichty, které se tam mihnou na jeden metr čtvereční rekordně. PS: Tak jsem to shlédl po dvou letech celé a musím říct, že zvedám hodnocení z jedné na tři hvězdy. Poprvé jsem viděl jen první díl a nedal to, ale když se člověk dostane k třetímu a naladí se na vlnu tohoto seriálu tak to není špatné a dokonce je to místama i vtipné. Pozitiva: 1) námět - odvaha jít do žánru, který fungoval kdysi ale dnes.... 2) špičkové obsazení - některé role nezapomenutelné v pořadí Bára Poláková, Sobota ( jak ho nemusím, tak tady hraje v příjemné roli ), Chýlková, team jezin 3) sluníčko, voda, holky v bikinách ( kombinace, která zaručuje min. dvě hvězdy ode mne) 4) exteriéry a interiéry na jedničku . Nedal jsem čtyři hvězdy, protože: 1) nebylo to až tak vtipný a některé díly šly do nikam se neposunující nudy 2) iritovalo mne to parodování církve ( trochu jak za dob komunismu ) 3) sluníčko, voda, holky v bikinách a oplodňování a přece tak důsledně bez nahoty jak v prudérním americkém seriálu ( možná si tvůrci fandili, že by to mohlo být i pro děti, ale to fakt není ) ()

GeusX

Dojmy z úvodní epizody: Přesycenost postavami a snad až příliš mnoho děje se snažili tvůrci vtěsnat do úvodního dílu. Dobré herecké obsazení, ale vadily mi ty mediální celebrity mezi vodnickou radou, jejichž přítomnost mi přišla jen prvoplánovaná a nikterak vtipná i vzhledem k tomu, že to jsou neherci. Humorné scénky, či spíše 'vodnické' vtípky se tu nalézt dají, jen jich na komedii je poskrovnu a nemají moc velkou razanci. Taková směsice se sociálním dramatem a satirou. A styl pseudodokumentaristického vyprávění mi též nepřipadal zrovna štastný. Určitě se však podívám na další díly. Alespoň tu na plnou hubu vysvětlili, kdo že je ten lobista... :) edit: Druhý díl byl o poznání lepší a další díly už také ujdou. edit: Od poloviny seriálu to tak nějak přestává být poutavé a děj je čím dál méně zajímavý... (komplet 13 dílůl) Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Garch

Nápady výborné, provedení kolísavé. Dotáhnout vedlejší herecké výkony, nenatahovat na 13 dílů a především (!) nesmáznout několik hlavních postav v polovině (odjeli...), byla by to světová "pohádka". jedna hvězda mínus za příšerně spoilerující "uvidíte příště". ... PS: ("Jak můžu mít deziluzi, když jsem neměla ani iluzi"). ()

• V 10. díle ve scéně, kdy mluví doktorka Mráčková (Lenka Vlasáková) s Laušmanem (Jiří Langmajer), je vidět v oknech pilíř mostu. Hned v následujícím záběru druhé mluvící osoby v oknech žádný ale most není. (kuky)