Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

Diskuze

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

Zajmavý ale je že Disney vsází na hrdinky,věřím že před pár lety by tam byl nějakej rádoby drsňák :D

CCCPrincess

Jo, právě proto jsem na Rogue One zvědavější. Příběh povstalců proti Impériu bude snad příjemná změna a taky zajímavý pohled na boj proti Impériu.

movieband (hodnocení, recenze)

Jen tak mimo, aby to nevypadalo, že na Ep VII jenom plivu, sám sem jí dal za 4*. Protože i přesto všechno, pořád to jsou Star Wars, které mám rád a pohled na poletujícího Falcona, Žvejkala, Hana, staré známé postavy, bitvy stíhačů.. to všechno tak nějak furt přebíjí tu nespokojenost :)

CCCPrincess (hodnocení, recenze)

No E7 máme za sebou, tak je čas vyhlížet Rogue One a E8 :)

Doufám že se tenhle spin-off povede protože jinak mám strach že Disney ty další odpíská. Jinak celkově sem zvědavá, vypadá to že tohle by mohl být první Star Wars bez Jedi/Sithu takže by mohla být zajmavá změna a hlavně by mohli ukázat že stormíci i něco trefí :D :D A kdyby se tam ukázalo Imperiální komando tak bych byla šťastná :D

Madsbender

Já právěže vyrůstal na původní trilogii SW. Osobně nemám ani nic moc proti té prequelové. Samotného mě mrzí, že mě Ep VII zklamala v určitých bodech. Zakomponování historie postav to bylo perfektní, pracování se samotnou mytologií starého Star Wars mě taky hodně potěšilo. Líbilo se mi, jak s tím Abrams ve filmu pracoval a brečel sem u toho nostalgií místy. Jenže co se už nezvládlo (možné spoilery!) bylo samotný záporák, do té doby, dokud měl masku sem z filmu, jako celku, měl parádní pocit, ale od sundání masky, to u mě šlo postupem stopáže ke dnu. Asi mi i vadil humor, pravda v předešlých částech humor byl, a pravda, humor k SW patří. Jen u sedmé episody mi to občas přišlo moc násilně vsazené do děje. V závěru mi Kylo Ren přišel jako zhrzený a naivní panák, kterému se nic moc nedařilo a když se vztekl, tak ničil jednu věc za druhou. Právě asi nejvíc mě zklamal Kylo Ren. U jakéhokoliv jiného záporáka v Star Wars ten respekt byl. U něj sem se jen modlil, aby ho už někdo sundal, protože, než respekt sem z něho měl srandu. Jak se mi zboří jeden styčný pilíř, a víceméně nejdůležitější pilíř, který by v tom ději měl fungovat, tak to sebou ke dnu bere i zbytek děje. Po technické stránce byla sedmá episoda perfektní, co se postav týče, tak jak říkám, jediný, kdo mě zklamal byl právě Kylo Ren. Naopak ten generál (Domhnal Gleeson) byl parádní, panečku toho vsadit jako hlavního záporáka namísto Kylo Rena, chrochtal bych v kině blahem. Za mě je Ep VII víc, než výborně zpracovaná, perfektně pracuje s mytologií Star Wars, prostě na ní jde vidět, že to dělal člověk, který Star Wars miluje. Ale nedokážu se smířit s tím, co se stalo s Hanem a jak se vyvinula postava Kylo Rena. Ten humor, kdyby ho bylo míň nebo byl míň a nenásilně zasazen do dialogů, byl bych asi taky spokojenější. Konec spoileru

na příspěvěk reagoval Madsbender

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

movieband

Až na to že Ep. VII nie je „recyklát“, respektíve nie väčší, než bola Ep. I a pred ňou Ep VI. Slovo „recyklát“ dávam do úvodzoviek preto, lebo každý z týchto filmov si síce berie rovnaké postupy, motívy atď., ale pracuje s nimi inak v tom, že im dáva v rozprávaní výrazne odlišnú funkciu, zasadzuje ju do nového kontextu a príbehu (ktorý sa vzťahuje k predchádzajúcim a nasledujúcim dielom). Evidentné je to práve v prípade Ep. VII, kde je reflektovaný i samotný mytologický charakter ságy (vo vzťahu k dobrodružstvám starých postáv kolujúcich ako legendy) i viacero jej princípov, z ktorých niektoré sú úlisne porušované. Celé Star Wars odjakživa stály na variovaní, jemných obmenách a posunoch v totožných vzorcoch a ani Nová nádej nebola v zásade nijak extrémne originálna, keďže si do nej Lucas bohato vypožičal z rozličných iných zdrojov. Len už ubehla dlhá doba od predošlých filmov, vyrástla nová generácia a na tento aspekt sa akosi pozabudlo.

MiniMinion

S tím, že Rogue One bereš, jak říkáš hodně předběžně, ale i tak jako plnohodnotný snímek, se vcelku ztotožňuju. Upřímně sem na něj víc zvědavý než sa samotné The Force Awakens, které mě v pár věcech zklamalo (nejen v té jedné určité, ale nejvíc asi v tom, že sem si u toho připadal, jo tak tohle sem už někde viděl (recyklát Nové naděje a Návratu Jediho). Nevím, za Ep VII su rád, ale asi bych se bez ní dokázal i obejít. Na Rogue One se hodně těším a vkládám do ní větší naděje, než do letošní epizody, která drtí nejedno kino a peněženku.

na příspěvěk reagoval Madsbender

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Tak na tenhle film se dost těším. Pokud se tu, byť i na pár minut, objeví Darth Vader tak budu mít druhé vánoce...

movieband

Já zatím (ikdyž jen hodně předběžně) beru Rogue One jako plnohodnotný snímek, který se zařadí vedle ostatní filmů z obou (vlastně skoro tří) trilogií, a kdykoli si budu později dávat SW maraton, Rogue One nevynechám. Ale samozřejmě se uvidí za rok :D.

MiniMinion

Možná by se to dalo přirovnat k Salvation. Já čtvrtého Terminátora právěže vnímal spíš jako válečné sci-fi, než další díl s Arnoldem v hlavní roli. Je to ze stejného universa, ale.. Tak možná podobně to bude u Rogue One, já se na to možná těším víc, než na samotnou Ep VII.

na příspěvěk reagoval MiniMinion

Darneth

Pravda je že to bídě změna oproti star wars, jak je známe. Žádná Síla, žádní Jediové, čistě vojenský, možná válečný film s tematikou Star Wars

Shaman1135

Shaman1135 (hodnocení, recenze)

MiniMinion

tvorcovia v tejto chvíli nepotrebujú robiť reklamy na Rogue One, keď v kine im od piatka bude bežať tá najlepšia možná reklama a to Ep. VII. Počkaj si tak mesiac po premiere The Force Awakens,

na příspěvěk reagoval MiniMinion

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

čim míˇn tim líp..jenže nás to bude mrzet, kolik bude tv spotů ...

MiniMinion (hodnocení, recenze)

Jo, vím že propaganda k Rogue One nesměla být zveřejněna před premiérou Mission Impossible 5, ale to už je nějakej ten pátek žejo...

MiniMinion (hodnocení, recenze)

Nezdá sevám že toho o Rogue One oproti E7 moc nevíme? Chci říct, loni touhle dobou už jsme tu myslím měli trailer, mrtě fotek a teď vlastně víme jen o pár hercích a členech štábu, máme tu jeden neoficiální poster a jeden teaser, který je komplet animovaný, trvá asi 15 vteřin, pořízen byl "nelegálně" a taky neni úplně oficiální, že?

na příspěvěk reagoval Darneth, Shaman1135

MiniMinion (hodnocení, recenze)

Jsem toho dojmu, že SW je od Lucase, a vzhledem k tomu, že Lucasfilm je teď Disney, všechno, co teď vyjde ze světa SW (filmy, knížky, komiksy, hračky...)je od Disneyho. Teda dokud Disney nezkrachuje (to nehrozí) nebo ho někdo nekoupí (to by bylo drahý).

Eodeon (hodnocení, recenze)

hyundai

u marvelovských filmů mají také největší úspěch Avengeři a filmy s nimi přímo související, ale ostatní marvelovky nejsou o nic lacinější. podle mě to bude úplně stejné i v tomto případě.

na příspěvěk reagoval hyundai

hyundai (hodnocení, recenze)

Tyhle příběhy budou součásní kanonu, tak jako nové knihy (Tarkin,...), ale myslím si, že do nich Disney rozhodně nenacpe tolik peněz, jako do hlavních epizod. Ani se nebude počítat s tak velkými tržbami, nebo si to někdo myslí? Já rozhodně na mladého Sola nejsem ani zpola zvědav jako na epizody, ani se mi nelíbí ten nápad, ani se netěším jak někdo bude dvě hodiny krást plány hvězdy smrti. Možná, že když bude díl o Benovi Kenobim, a bude ho hrát Mekřehoř, tak to budu brát. Nevím, je to všechno jen můj názor, a každý člověk má svůj vlastní. Když se podívám na režiséry 7. a 8. epizody, přijde mi to ok. Ale opravdu se na SW hodí režiséři Jump Str. a Legopříběhu?

na příspěvěk reagoval Eodeon

hyundai

Já ti nevím, ale podle mě R1 bude mít CGI stejné, jak ve všech jiných filmech, o novodobých SW nemluvě. To, že je to mimo tu hlavní trilogii a jedná se spíš o epizodku SW universa hned neznamená, že to bude na kvalitě zpracování v mínusu.. aspoň já v to doufám.. jinak k T5.. viděl sem ho teď pár dnů zpátky a rovnou si zopakoval předešlé díly.. a T5 nemá problém v efektech, ale v příběhu, který si Taylor brutálně překroutil. A kdyby neignoroval předešlé dva díly bylo by všem mnohem líp. A tebou zmiňovanou scénu.. panečku, když sem se znovu díval na T1, úplně sem si vybavil tuhle scénu z T5 (mimo jiné odkazující scény z T5 na předešlé díly - hlavně na první dva) a efekty se v pátém dílu, fakt vcelku podařily

(hodnocení, recenze)

Eodeon

Nebudou to pravé SW.Tydle spinoffy jsou noncanon a nebo se pletu ? Já si taky myslím že to bude béčková kvalita oproti hlavním dílům.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Eodeon (hodnocení, recenze)

hyundai

já se na to časem podívám už proto, že se snažím nakoukávat veškerá áčková sci-fi, takže uvidím a posoudím, ale není to priorita. a proč si vlastně myslíš, že Rogue One nebude mít špičkové triky?

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord