Chaudard, Pithivier a Tassin jsou sice vlastenci a nosí uniformu francouzské armády, ale rozhodně to nejsou žádní hrdinové a válku by nejraději prožili někde zcela v ústraní. Ovšem osud jim předurčil roli hrdinů i proti jejich vlastní vůli. A tak střídavě osvobozují sedmou rotu z německého zajetí, prchají v převlecích a když na to přijde, tak dokonce i bojují! (Česká televize)

major.warren

Sedmá rota je jednou z nejlepších válečných komedií. Celá trilogie je v podstatě klasika. Perfektní hlášky. Skvělé herecké výkony. Návrat sedmé roty se mi z trilogie líbil nejvíce. Nejlepší scéna je jednoznačně s tajným vchodem do zdi. To bylo fantastické. U mě krásné čtyři hvězdičky. ()

Vessper

Už trochu slabší, ale stejně velice dobré pokračování války z pohledu tří neobyčejných vojáků ze sedmé roty. Dobře zahrané i natočené a hlavně dost vtipné. ()

lekr

Pokračování v ničem nepolevuje a je stejně skvlé jako jednička. Skvělá válečná road-movie s geniálními vtipy a geniální herci. Zkrátka stoprocetní podívaná!! ()

Petoss1

Nestratilo to nič zo svojho lesku hoci oproti jednotke je to trooošku slabšie ale ako milovníka vojny a humoru ma to potešilo. 80% ()

necisty

Co se týká filmařské poctivosti, té od minulého dílu neubylo. Jen mi v mnoha momentech přišlo, že jakoby splácali jen vystřižené scény z minulého dílu. Je to moc krásně strávená hodina a půl, mám vzpomínky na příjemné chvilky u televize s rodinou. Nemělo to žádný smysluplný děj, ale mě to nevadí. ()

pakobylka

"Sedmá rota" se sice poctivě snaží pokračovat v duchu prvního filmu, ale viditelně jí ubývají síly. Její písnička je už trochu obehraná - z větší části zmizela bezprostřední roztomilost, se kterou spolehlivě okouzlovala ... a dokonce i pointa jakoby byla poněkud unavená životem. Nezbytná naivita zůstala, ale nutně se musela cítit osamělá. Neměla po ruce nic, oč by se mohla opřít, takže 3* jsou tak akorát. P.S.: Značně mě rozladilo přeobsazení role Tassina, Aldo Maccione mně byl DALEKO sympatičtější. ()

otík

Určitě lepší než první díl, především vtipná jsou krátká intermezza s generálem, který odpaluje mosty a koleje. Pomalu se z toho stává bláznivá komedie, jejíž vrchol je ale až ve třetím dílu. ()

filmmovier

Volné pokračování jedné z nejlepších francouzských komedií není kvalitou vůbec vedle a svému předchůdci se vyrovná a co se týče vtipů a hlášek, možná ho ještě předčí. Herecké obsazení opět nezklamalo, a ačkoliv mě zpočátku vadilo přeobsazení Tassina, poté jsem si uvědomil, že Henri Guybet ho možná hraje i lépe. Návat sedmé roty nám nabídne několik nezapomenutelných scén a hlášek - ať už jde o dráty, scény s matracemi na zámku nebo v nemocnici. Opět jsem se smrtelně bavil od začátku do konce, Sedmá rota je věčná. Jasných 100%. ()

fabecc1222

Tahle dvojka je jednim z těch případů, kdy mi dvojka příjde lepší než jednička. Tvůrci jsou tu více utrženi ze řetězu, a všechno je vyhnané do větší absurdity. Super jsou matracové scény, nebo vyhazování mostů do povětří. Přeobsazení jedné z hlavních rolí mi nikterak nevadilo. Dokonce bych řekl, že jako dítě jsem to vůbec nevnímal, a všiml si toho až př Xtém puštění. ()

Kalidor_

Kombinace těchto herců, prostředí Francie za války (ale humorným pohledem) a komických situací mě vždycky zdolá a všechny díly o Sedmé rotě si můžu pouštět stále dokola. ()

giovanni3

Úspěšné pokračvání úspěšného filmu. Sice ,,Kam se poděla sedmá rota?,, je výš, ale i zde se člověk nad míru baví. 4z5 ()