Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

Garch

Specialisté se dají vidět znovu a znovu. Není tam slabší místo. Rozhodně to není thriller, jak se píše v obsahu, to ani náhodou. Je to parádní kriminálka, s vtipnými hláškami, na správných místech ("Bacha, hodný lidi"). Výborně napsané postavy a stálé tempo, až do titulků. Za třicet let ten film nezestárl ani o den. A vynikající dabing! Jak bylo v těch letech zvykem, když už se koupila nějaká ta "cizí" produkce (pokud možno "nastavující zrcadlo západní společnosti") Bylo štěstí, že Francouzi nikdy polici moc nešetřili, jinak by jsme hodně filmů viděli o dost později. ()

petaspur

Mazák Carella se na pokyn a za nepřímé podpory policie pokouší vyloupit nejbohatší kasino na Riviéře. Ačkoli dnes oprávněně působí použitá technika zastarale, tak proti způsobu krádeže (na rozdíl od většiny současné tvorby) lze mít jen pramálo námitek. K tomu musím připočíst krásnou přírodu a nezbytný humor hlavních hrdinů. Pořád je to zábavné. ()

IronRocky

Velmi dobrý a pohodový snímek, který se mi hodně líbil a zaujal mě. Začátek filmu, tedy útěk před policií je takový divný, ale odehrává se v pěkné přírodě skalnatých hor. Příběh začne rychle nabírat a nabídne menší a zajímavé zvraty. Ústřední dvojce je povedená a dobře se doplňují. Povedené vyloupení kasína a dobrá honička vozů BMW. ()

Enšpígl

Na začátku mně ti dva chlápci moc nepřirostli, ale na konci filmu už byli v kategorii miláčci jako většina podobných hrdinů ze staré dobré krimi Francie. Patrice možná nezvládý prostředky filmů tak dobře jako jeho kolegové Henri Verneuil nebo José Giovanni, ale konce ty umí na výbornou, takže během loupežnické části, nedýcháš, čekáš a fandíš. ()

Dr.film

Jako malý kluk jsem měl možnost vidět tuto francouzkou kriminálku nesčetněkrát (kino, kde ji promítali mělo volný vstup a já se v tu dobu neustále motal kolem). Možná proto mi několik výborných pasáží utkvělo velmi dobře v paměti a já si mohu být jist, že nikdy nezapomenu, jak se v tomto filmu chytře vybral sejf a to závěrečné (hodně úzké) projetí mezi dvěma betonovými sloupy by skvěle bodovalo i v dnešních filmech. ()